Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

    Бъркаш се,виждал съм си колата на мазна гадна кал как си въртят и си буксуват четирите колела.Има си специфика задвижването на Хонда,не сам майстор или голям разбирач та да изпадам в подробности,но съм почти сигурен,че и повечето майстори не са много наясно по този въпрос без да засягам никой!
    Последно редактирано от martineli1883; 28-08-14, 15:52.

    Коментар


    • #92
      От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

      Особенно 16 цола е малко зор да се намерят гуми.Гледах едни Yokohama GO12 A/T,ако имате други предложения пишете,за да се избере нещо сносно и на добра цена.Става дума за А/Т гуми не изцяло шосейни де от сорта 205/65/R16

      Коментар


      • #93
        От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

        Първоначално публикуван от martineli1883 Преглед на мнение
        Бъркаш се,виждал съм си колата на мазна гадна кал как си въртят и си буксуват четирите колела.Има си специфика задвижването на Хонда,не сам майстор или голям разбирач та да изпадам в подробности,но съм почти сигурен,че и повечето майстори не са много наясно по този въпрос без да засягам никой!
        При теб са се въртяли и четирите щото са с еднакъв ( без никакъв тракшън всичките в случая). В момента в който някое получи тракшън ще спре и ще останат да се въртят другите без тракшън и няма излизане, щото нема блокажи на диференциала при нас.
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • #94
          От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

          Първоначално публикуван от martineli1883 Преглед на мнение
          ... не сам майстор или голям разбирач та да изпадам в подробности ...
          И аз не сЪм майстор, или голям разбирач, и затова много бих искал ТИ да ми разясниш подробностите около спецификата на задвижването на Хонда, моля.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #95
            От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

            Мисля,че няма да спре колелото което получи тракшън защото има шпер диференциал и ще спрат другите които са без сцепление.Така мисля поне.Тука е отговора и за krasi-mir.Пак казвам не искам да се заяждам искам да разбера и от вас някои работи за HR-Vто

            Коментар


            • #96
              От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

              Първоначално публикуван от martineli1883 Преглед на мнение
              ...Тука е отговора и за krasi-mir. ...
              Не, не е.
              Просто, защото HR-V няма шпер, казано на английски LSD - Limited-slip differential, т.е. диференциал с ограничено приплъзване. Освен това HR-V няма и раздатка, поне не и в пълния смисъл на думата. Има втори зъбен венец на короната в предния диф и втори пиньон, зацепен за този венец. Това, сравнено с на хората истинските джипове, означава перманентно блокирана/заключена раздатка (Среден диференциал).
              Оттук насетне, какво следва - отворени преден и заден диференциали + заключена раздатка => буксуват едно предно и едно задно колела, тези с най-малко сцепление с настилката. Не знам, при тебе, по някаква случайност, и четирите колела не са имали сцепление, и затова са буксували всичките (по твое твърдение).

              п.п. По-горе споменах перманентно заключена раздатка. И това не е точно така, ама това е друга тема.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #97
                От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                Ем супер,язък за здравата машинка ама няма да издържа и ще я сменя с нещо по джипово за съжаление

                Коментар


                • #98
                  От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                  Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                  Не, не е.
                  Просто, защото HR-V няма шпер, казано на английски LSD - Limited-slip differential, т.е. диференциал с ограничено приплъзване. Освен това HR-V няма и раздатка, поне не и в пълния смисъл на думата. Има втори зъбен венец на короната в предния диф и втори пиньон, зацепен за този венец. Това, сравнено с на хората истинските джипове, означава перманентно блокирана/заключена раздатка (Среден диференциал).
                  Оттук насетне, какво следва - отворени преден и заден диференциали + заключена раздатка => буксуват едно предно и едно задно колела, тези с най-малко сцепление с настилката. Не знам, при тебе, по някаква случайност, и четирите колела не са имали сцепление, и затова са буксували всичките (по твое твърдение).

                  п.п. По-горе споменах перманентно заключена раздатка. И това не е точно така, ама това е друга тема.
                  Това така лие и при Cr-V. Те имат ли LSD диференсиал. За първо поколение мие питането.
                  Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                  freelander 1,8 2001g.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                    Да, и при CR-V I-ва генерация е така - няма LSD.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                      Здравейте Колеги!Тъй като става въпрос за "вечната дилема" коя кола да избера,реших да пиша в вече започнатата тема.Имам Мицубиши L200 /Най практичния автомобил за мене/,но тъй като го ползвам на 90 % за лека кола,реших да го сменя за нещо по-евтино/за да остане някой лев/,и по-икономично.Четох много по въпроса,и се насочих към Хонда ХРВ,ЦРВ.Причината да държа на 4х4 е,че имам гумена лодка/120кг. с мотора/ която пускам от пясък.Притесненията ми са дали тези 2 варианта ще ми вършат работа за тази цел.Моля за мнения.

                      Коментар


                      • От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                        Много зависи от пясъка ! Ще ти дам прост пример: с пясъка на "Златни Пясъци" имам големи проблеми, с този на "Кранево" - никакви

                        п.с. истината е, че за тези начинания си трябват "бавни"
                        Последно редактирано от tihony; 22-01-15, 17:37.
                        HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                        Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                        Коментар


                        • От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                          За дълбок и сух пясък си иска бавни, иначе съединитела почва да мирише. Пробвал съм на Китен. По точно жената го окопа и трябваше да я изкарам от там. Все едно дърпах тир по баир. Излезнах но внимателно и с малко газ, и пробуксува ли се окопава качествено. Може би автоматик ще ти свърши работа.
                          Honda CR-V I 2000 г.
                          0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                          Коментар


                          • От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                            Скоро продадох моето ХРВ.Теглил съм моторите с ремарке и не съм имал проблем,но на здрава почва.При затъване на предна гума,не чакай задния мост да те изтегли,особено ако имаш ремарке.Като цяло се качваш от "кон на магаре"
                            0878535960-Боби
                            YAMAHA WR 400
                            MITSUBISHI PAJERO 3,0 V6
                            SUZUKI GRAND VITARA 1,6 16V 04

                            Коментар


                            • От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                              Здравейте,
                              Искам да попитам за подробности за hr-v автоматик - какво представлява автоматика, обслужването му и подходящ ли е за жена? Досега не съм карал автоматици много и не разбирам от тях, но пък жена ми е карала съвсем малко и предпочитам да и взема автоматик.

                              Коментар


                              • От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                                Първоначално публикуван от efren Преглед на мнение
                                Здравейте,
                                Искам да попитам за подробности за hr-v автоматик - какво представлява автоматика, обслужването му и подходящ ли е за жена? Досега не съм карал автоматици много и не разбирам от тях, но пък жена ми е карала съвсем малко и предпочитам да и взема автоматик.
                                Автомата е безстепенен вариатор, облужването му се състои в смяна на маслото /не помня имаше ли и филтър/, обаче ако е "тръгнал" ремонта му е над 1000лв. толкова струва и втора употреба кутия, без да знаеш колко е читава.
                                При тест, не трябва да има никакви придърпвания при тръгване /особено с навит волан/ както и в движение, също трябва да тръгва леко само с отпускането на спирачката, без газ.
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X