Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво масло е най-добро за Хонда ЦР-В

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво масло е най-добро за Хонда ЦР-В

    Ба го другарко , тиа пари са за 50х км пробег за насло при този разход.А покарай някое време
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #32
      От: Какво масло е най-добро за Хонда ЦР-В

      Въпреки, че всички се кълнат - "колкото сипя, толкова вадя", за мен тоя разход за 17 годишна кола с незнайни километри е в рамките на нормалното. Тия 208 х.км. са били някъде предното десетилетие сигурно. Карай и си доливай. Карал съм нова кола, на 7500 км. доливах, после на смяна на 15 х. си знаеше от максимума до минимума. Моите от подписа - 124-ката 1,5 л. на 10 х.км., Паджерото ме учуди, под литър.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #33
        От: Какво масло е най-добро за Хонда ЦР-В

        Първоначално публикуван от Vasil82 Преглед на мнение
        ... маслени сегменти ...
        Що не ти сменят и другите ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Какво масло е най-добро за Хонда ЦР-В

          Първо - 10W40 не е маслото за този двигател - има си спецификация и я погледни! Карай поне с 5W30 - независимо на колко години и километри е колата.
          Второ - на 208 х.км. е бил вЕрно през началото на миналото десетилетие / както каза колегата по-нагоре/ и е нормално да похапва малко масълце, особено ако го вкарваш редовно в червения сектор, може и да е повече.
          Трето - сменявай си маслото между 6 и 8 х.км. , защото......
          Четвърто - карай и не се разправяй с ремонти - харченето на масло го има почти при всички коли, дори и при тези които сега излизат от завода.

          п.п. По-добре да доливаш, отколкото да се чудиш защо е в повече като при мен.
          п.п.п. Пустия му ДПФ филтър, сигурно скоро ще го махна, че редовно ми покачва нивото на маслото и на 5 х.км. вече е за смяна, ама какво да се прави ,предимно градско и екология......
          Последно редактирано от emicha1; 25-08-17, 02:05.
          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

          Коментар


          • #35
            От: Какво масло е най-добро за Хонда ЦР-В

            Мерси за отговорите колеги,аз съм далече от мисълта че тези 208 са реални,в червения сектор не е я вкарвам не съм от рейсарите,беше за с проба на място,а към коя марка масло ще ми препоръчате да се ориентирам
            Honda CR-V FACE

            Коментар


            • atila_77
              atila_77 коментира
              Редактиране на коментар
              Аз също съм с ЦР-В 2002 год на 215 600 и карам с Кастрол 5/40 купувам си 5 л. туба сипвам го и ми остава 400 грама за 10 000 км.

          • #36
            От: Какво масло е най-добро за Хонда ЦР-В

            Първоначално публикуван от Vasil82 Преглед на мнение
            Здравейте колеги темата е малко стара но да не пускам нова ще пиша тук.Имам от половин година CR-V 2000г. 147 к.с. на 208 000 км. за почти 8000 км съм и долял около 1,7 л. масло,което мисля че е много.Марката на маслото е Mobil 10w40.Сутрин като я паля няма да пуши,случва се рядко да припушва след 5-6000 оборота.Поразпитах на няколко места казват ми гумички или било възможно да не си харесва маслото,на картера имаше малък теч който се отстрани със затягане на болтовете.Какво е вашето мнение трябвали да се отваря двигателя.Мерси предварително на отзовалите се.
            Колега,темата е стара,но да се включа и аз.От година и половина карам също CR-V 147к.с. на 155000 мили,по километраж.В началото сипвах Total 10w40,разхода беше отчайващ....2,5л.на 10000 км.В последствие минах на същата марка,но 5w40.Разходът намаля на 1,5л. до смяна.Сега съм Кастрол 5w40 и нещата стигнаха до 0,8/1.0л. на 10000.Първо,10w40 не е вискозитетът за тази кола,а 5w30(за нова кола) и второ,марката е особено важна,стига да не попадаме на всякакви ментаци...Аз лично,при този разход,не смятам да пипам мотора за сега....

            Коментар


            • #37
              От: Какво масло е най-добро за Хонда ЦР-В

              https://forums.hondabg.com/topic/106861-%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B0-%D0%BE%D1%82-ato24de-%D0%B4%D0%BE-1-%D0%B2%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D0%B9/
              PF

              Ето от тук след регистрация или ако се обадите на човека не вярвам да ви върне ще си вземете оригинални масла на хубави цени особенно които са за Хонда
              ЕТО КАКВО Е НАПИСАЛ ЧОВЕКА в другия форум
              Здравейте Kолеги, поредна поръчка от https://www.ato24.de/en/
              Поръчката трябва да се случи на 1-ви Май 2018г.
              Ползвате 5% отстъпка от цената и безплатна доставка до България.
              Курса на Еврото ще е 1.9675лв/EUR, за който е от София ще го предам лично, за Колегите от други градове, ще го изпратя с ЕКОНТ за Ваша сметка с отстъпка от куриерската услуга.

              Който има намерение да се включи да напише в темата какво иска, препоръчвам да добави и линк към съответното масло/добавка, за да няма обърквания.


              Стойността на поръчката Ви може да ми предадете лично или да изпратите парите тук:
              Чавдар Кумчев
              BG92PIRB80834603959507
              BIC: PIRBBGSF

              Aко някой му е по-удобно да изпрати парите, като паричен превод чрез Еконт, това също е опция.
              тел. 0885 909 101 Чавдар Кумчев, София офис Еконт Дружба 2;

              Маслото наистина не е 10W40 за тази кола много колеги се лъжат защото е ефтино и когато харчи колата идва поносимо да се долива
              вискозитета за тази кола до края на живото и е 5w30 или 5w40 Total -а е смърта за двигателя на тази кола поради факта че има толкова много ментета както и други марки поне аз на това съм попадал.
              Разгледаите сайта цените са много добри и все пак човека го е направил за да помогне.
              Това от което аз съм доволен е
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Eneos_Premium_Hyper_5w40 4L-500x500.jpg
Прегледи:2
Размер:42.6 КБ
ID:5787737Това беше до ремонта на главата поради карането на газ потънаха клапаните в момента изпробвам друго масло но не мога да дам отзиви с него поради факта че съм изминал 500км.
              Последно редактирано от CARPERA; 29-04-18, 14:23.

              Коментар


              • #38
                Здравейте колеги, аз също карам ЦР-В 2002 год автоматик на 215 600 км, и карам с Кастрол 5/40 купувам си 5 л. туба сипвам го и ми остава 300/400 грама за изминати 10 000 км.
                Знам, че темата е друга, но аз имам следният проблем:
                Колата ми е автоматик и през уикенда пътувах използвах режима за спускане и катерене на скоростни лост и малко след това лампата на таблото за директна скорост почна да мига. Спряхме да хапнем по пътя и след като тръгнах лампата спря да мига, но малко след това без да съм пускал режима за спускане и качване отново почна да мига. Та въпроса ми е някой имал ли е подобен проблем?

                Коментар


                • #39
                  Здравейте,
                  Двигателно масло 5w-30 ,добре ли е за ХОНДА ЦРВ 166 кс, бензин 2,4 , автоматик,2009 на 175000 км
                  А именно маслото е

                  AVISTA PACE EVO FE SAE 5W-30
                  Благодаря колеги



                  Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X