Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема Хонда ЦРВ 2 или ЦРВ 3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дилема Хонда ЦРВ 2 или ЦРВ 3

    Здравей те колеги,искам да си закупя Хонда ЦРВ 2 или 3та генерация,но дали си струва тройката?
    Гледам,че втора генерация фейс,бензин,ръчка,2005-2006г. е около 10000лв.,а трета генерация 2007г. пак бензин,ръчка отива над 16 хиляди понеже и двете ги гледам да са exclusive.
    И двете не са регистрирани и нямат поставена газ,която също ще слагам.
    Заслужава ли си разликата от една година и визия над 6 хиляди лева.,най-вероятно 3ката ще отиде над 20к,с регистрации обслужване,газ и гуми.
    Ще се ползва като основна кола,като събота и неделя по разходки,риба и къмпинг.

  • #2
    От: Дилема Хонда ЦРВ 2 или ЦРВ 3

    Не ги знам подробно, но при 3-та генерация (185 мм) клирънса е по-малко от 2-ра (201 мм).
    А си посочил риба и къмпинг, та в този случай по-старото е по-добрия вариант.
    Последно редактирано от cnc82; 24-06-19, 13:34.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      От: Дилема Хонда ЦРВ 2 или ЦРВ 3

      Първоначално публикуван от sploty Преглед на мнение
      Заслужава ли си разликата от една година и визия над 6 хиляди лева.
      Ако ти не можеш да си отговориш на този въпрос, няма кой да ти отговори вместо теб. За някои 6000лв са много пари, за други са джобни пари. За някои визията е важна, за други не.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Дилема Хонда ЦРВ 2 или ЦРВ 3

        Разликата в модела е поне 3 години. За мен е по важно от коя година почва модела, а не първа регистрация. Има случай кола произведена примерно 2000год. а продадена 2004, а то 2003 е почнал следващия модел, ама оня си вика (мойта е 2004)
        8)

        Коментар


        • #5
          От: Дилема Хонда ЦРВ 2 или ЦРВ 3

          Ако съм бил собственик на двете бих да акъл,на някой като мен,но не съм.Въпроса не е в парите,а дали получаваш достатъчно повече неща за да се плати тази цена или не е нужно,защото получаваш само визия.
          Последно редактирано от sploty; 24-06-19, 14:13.

          Коментар


          • #6
            От: Дилема Хонда ЦРВ 2 или ЦРВ 3

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Ако ти не можеш да си отговориш на този въпрос, няма кой да ти отговори вместо теб. За някои 6000лв са много пари, за други са джобни пари. За някои визията е важна, за други не.
            Ако съм бил собственик на двете бих да акъл,на някой като мен,но не съм.Въпроса не е в парите,а дали получаваш достатъчно повече неща за да се плати тази цена или не е нужно,защото получаваш само визия.

            Коментар


            • #7
              От: Дилема Хонда ЦРВ 2 или ЦРВ 3

              Тройката, по-съвременна като дизайн /вътрешно и външно/ ,но за жалост все още представлява интерес за крадците, (миналата седмица замина още една на познат).
              При двойката, имаш едно голямо предимство щом ще и слагаш газ - та в пода на багажника, под масичката /мястото предвидено за резервна гума/, има място за бутилката и така багажника ще ти остане цял, защото при нея резервната гума е отзад на задната врата. Понеже ще ходиш за риба и на къмпинг, хем ще си използваш целия багажник, хем ще си имаш и добра масичка за там.
              За бензиновите нямам много наблюдения /за разлика от дизеловите/, та мога само да ти кажа общи неща.
              Също колегите казват, че 2.0 л. двигател е слабичък, затова препоръчват 2.4 литровия. Те при двете генерации са различни двигатели по принцип.
              По спомен също мисля , че има разлика и в рейката, като при тройката вече е електрическа, което нямам идея дали е добър вариант.
              Относно возията: - тройката е по-конфортна, по-мека, с по-удобни седалки, "по-пенсионерска" някак си, но аз си предпочитам двойката - заради по-стегнатото окачване и возия и по-директното усещане при шофиране.
              Най-добре е да се качиш и покараш малко и двете , за да придобиеш представа за какво ти говоря - пък избора ще си го направиш ти.
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • #8
                От: Дилема Хонда ЦРВ 2 или ЦРВ 3

                Взимай двойката. Колегата по-нагоре всичко е казал.
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #9
                  От: Дилема Хонда ЦРВ 2 или ЦРВ 3

                  Ще търся втора ген.фейс,бензин,а относно ръждата Швейцарките имат ли такава,че гледам с най-високо оборудване идват от там.Гледах преди време една трета генерация купувана от Бг чисто нова,но цялата беше в ръжда.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дилема Хонда ЦРВ 2 или ЦРВ 3

                    Повечето от Швейцария имат ръжда.
                    Най-малък процент такива са от Италия.
                    Но въпреки всичко, най-вече си е до екземпляр.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дилема Хонда ЦРВ 2 или ЦРВ 3

                      В сервиза за газ уредби,който ползвам служителите са с ЦРВ 2 газифицирани и са много доволни от тях.Карат си ги като ежедневни коли и за риболов.
                      Нека силата да бъде с нас!
                      Suzuki Grand Vitara
                      +34 642 91 4154

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дилема Хонда ЦРВ 2 или ЦРВ 3

                        Извинявам се на колегата . защо упорито се бяга от дизела на Хонда ? Има ли някакви специфични проблеми различни от дизелите на другите
                        марки със сходни години на производство? Харесъл съм една ЦРВ 3 дизел 140к.с. и всеки се опитва да ме разубеди, че това не е правилния мотор...
                        подпис : Драги ми смехурко;))

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дилема Хонда ЦРВ 2 или ЦРВ 3

                          Въпрос на виждане, разбиране,интерпретации и най-вече на слухове, от рода "тоя каза" или "оня каза ".
                          Виж ми колите от подписа - и ще разбереш мнението ми.
                          Естествено всичко зависи и от конкретния екземпляр.
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дилема Хонда ЦРВ 2 или ЦРВ 3

                            Колегата има двойка на газ.
                            Професор по риболов е с приятеля си ходят редовно на язовир Ивайловград с Хондата около язовира дърполят една доста голяма лодка. Абе тормоз яко ама никакъв проблем. Само не може да си ползва вградената навигация нещо му е преб@н диска с картите. Тук таме излизат разни за по 30-тина лева. Ма той си има китаец 6-7 инчов външен и няма грижи.
                            Щом ще е за рибарлък твърдо двойката.
                            Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                            freelander 1,8 2001g.

                            Коментар


                            • #15
                              ИИИИ-и-и-и Какво взема в края на краищата 2-ра или 3-та генерация???Ако още не си взел,ще ти понапиша нещо за бензините 1,2 и3 генерации!
                              имах и Toyota Rav 4 2006g.
                              Mitsubishi Lancer 2008g.
                              Honda CR-V 1998г.
                              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X