Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна спирачна течност CR-V 1ва ген.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна спирачна течност CR-V 1ва ген.

    Нужни инструменти ключ 10 и 8 предните пробки са с 10 задните с 8 ,прозрачен маркуч 6 мм бутилка с дупка на капачката използах
    стъклена ако сте сам по трудно се обраща,спирт и помпичка снех казанчето и го промих вътре има цедка и нея също определено излязоха
    доста мръсотии.Използвана течност на АТЕ DOT4 1 л поради факта че исках хубаво да промия иначе стигат 0,500мл
    Шилото от снимката го използвах предната пробка липсваше гуменото калпаче върхо пробката и беше корозирала наложи се пълно развиване и почистване на отвора.
    Започнах от предно ляво колело после задно дясно и така след това предно дясно и задно ляво,хубаво е да се прави от двама човека защото
    от различните апарати докато течноста стане прозрачно може да трябват доста помпания на педала.
    Направих го така защото от знаещ каза че се започва от колелото най близо до спир.помпа.
    И процедурата изтегляте старата течност и я изливате в шишето своляте казанчето държи се на един болт

    промивате обилно с спирта казанчето и цедката в него,слагате го обратно и наливате догоре новата спир. течност
    нанизва се маркуча на пробката отвива се и се помпа педала на спирачката при мен след 5-7 помпане на различните апарати ставаше светла,като следите маркуча да е в шишето с старата от казанчето течност за да не засмуче въздух системата,след всеки апарат доливайте до горе,естествено колелото трябва да се свали.
    Ето защо я смених като не се знае на колко км е но цвета отвратително зелено черен,разликата е очевадна вижте снимката и бозата която излезе в шишето.


    На майсторите които ви казват че там не се сменя им теглете една м...а да работата е пипкава и наистина може би ги разбирам не могат да вземат много пари,
    и по никакъв начин не можете да разберете дали не ви е сменил само течноста в казанчето и го е измил.
    За тези които имат пари бол това може да се направи и с машина от порядъка на 40-50лв
    На мен ми излезе 13 лв течност 60 ст маркуч 6мм и помощ от приятел време 1ч с лафовете ако ги съкратите може и за 40м но не сте екип от Формула.
    На опаковката пише смяна на всеки 2-3 год замислете се на колко години е вашата и колко е карана.
    Ефекта от смяната след трети ден каране спирачките наистина стават като за Формула 1

    И не маловажно при закупуване на спир течнос гледаите тези стоиности по високи по добре
    Суха точка на кипене: 265° C , влажна точка на кипене: 175° C. това е на тази течност
    тази трябваше да взема но бях подведен от продавач.
    същата течност са използва и за смяна при съединителя казанчето наморащо се до това на спирачките

    При смяна на спирачната течнос и на хидравликата се усеща разлика от преди и след смяната, вчера колега смени на съединителя ,изтекло е някъква течност черна и гъста като грес а там трябва да има спирачна течност по негове думи съединителя се държи сега в пъти по-добре,аз съм с авт скоростна кутия и не мога да кажа как.
    Така че сменете течностите и ще усетите разликата.
    Спирачната сатава и с машина в сервиз не го направих защото незнам дали може да дадеш твоя течност а не те каквато имат, и е по-евтино в пъти когато го направиш ти.

    от тук се източва старата течност чрез помпане на съединителя
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image saedinitel pomoa.jpg
Прегледи:1
Размер:95.5 КБ
ID:6148394Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image saedinitel pomoa.jpg
Прегледи:1
Размер:173.3 КБ
ID:6148395

    ето в тази тема са дадени снимки на тома казанче
    https://forums.hondabg.com/topic/106...ent-1057518703
    Последно редактирано от CARPERA; 01-07-18, 10:08.

  • #2
    От: Смяна спирачна течност CR-V 1ва ген.

    Ето как се обезвъзушава предния апарат помпа се спирачката докато протече бистра течност.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:smjana spirachna technost_1.jpg
Прегледи:2
Размер:12.7 КБ
ID:5793253

    ако липсва гумената шапцица и е корозиралата пробката болтНатиснете снимката за да я уголемите

Име:VO-093 ventil za obezvuzdushavane M8x1 28mm-500x500.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5793254
    и не потича се сваля почиства с нещо тънко отвора и се слага.

    Коментар


    • #3
      От: Смяна спирачна течност CR-V 1ва ген.

      Аз бих ви казал, ако искате да сменяте и на съединителя, което е препоръчително, изобщо не пипайте педала. Отвивате пробката, ако тръгне течност само доливате течност в казанчето, ако не тръгне, ще трябва с вакуум да теглите и да доливате. Аз на една друга кола, хем че имаше течност в казанчето напомпах два пъти съединителя, но глътна въздух, не знам как та трябваше после с вакуум да се тегли през пробката.

      Коментар


      • #4
        От: Смяна спирачна течност CR-V 1ва ген.

        Ако нямате вакум правите това,долу в помпата е такава мизерия че не протича сама,в повечето има нещо като желирана маса
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:smjana spirachna technost_1.jpg
Прегледи:2
Размер:12.7 КБ
ID:5793646и намате проблем да засмуче въздух,защо сте пробвали без да сложите нищо на пробката поне маркуч които можете да прегънете да не върне въздуха.

        Коментар


        • #5
          От: Смяна спирачна течност CR-V 1ва ген.

          В сервиза, където работех ползвяхме това
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:82378.jpg
Прегледи:1
Размер:58.3 КБ
ID:5793647
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #6
            От: Смяна спирачна течност CR-V 1ва ген.

            Как се действа с него? ползва въздух под налягане от гумата ли?
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • #7
              От: Смяна спирачна течност CR-V 1ва ген.

              Да.
              Тубата се пълни със сп.течност, единия маркуч на предна гума, другия с подходящата капачка на казанчето.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #8
                От: Смяна спирачна течност CR-V 1ва ген.

                Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                В сервиза, където работех ползвяхме това
                [ATTACH=CONFIG]963017[/ATTACH]
                Всичко това е хубаво но не мисля че ще е много етина тази система,да ако имаш сервиз да става но да си смениш 1-2 пъти течноста излиза скъпо.

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна спирачна течност CR-V 1ва ген.

                  Работих в сервиз почти 10г.
                  Махнах се преди 4г.
                  Имам инструменти да ремонтирам почти всичко по една кола.
                  Имам гараж.
                  Завършил съм техникум ДВГ.
                  Машинен инженер съм.
                  От 4г не съм правил сам ремонт по колите си. Карам я в сервиз и си плащам за което.
                  Единственият ремонт пред гаража е смяна на дискове и накладки на един приятел, ама много ми се примоли и нямаше как да му откажа.

                  Мисълта ми е, че ремонт в домашни условия почти винаги излиза по-скъпо и по некачествено от сервиз. Личния труд и време също е пари.
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна спирачна течност CR-V 1ва ген.

                    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                    ...Мисълта ми е, че ремонт в домашни условия почти винаги излиза по-скъпо и по некачествено от сервиз. Личния труд и време също е пари...
                    Това зависи колко пари изкарваш от основната си работа, за толкова време, колкото трае ремонтът в сервиза. В България сам знаеш, нещата не стоят както в UK. При мен сервизът в БГ трябва да ми плаща, та да се учи на моя кораб-майка.
                    -Чем занимаетесь по жизни?
                    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна спирачна течност CR-V 1ва ген.

                      Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                      Работих в сервиз почти 10г.
                      Махнах се преди 4г.
                      Имам инструменти да ремонтирам почти всичко по една кола.
                      Имам гараж.
                      Завършил съм техникум ДВГ.
                      Машинен инженер съм.
                      От 4г не съм правил сам ремонт по колите си. Карам я в сервиз и си плащам за което.
                      Единственият ремонт пред гаража е смяна на дискове и накладки на един приятел, ама много ми се примоли и нямаше как да му откажа.

                      Мисълта ми е, че ремонт в домашни условия почти винаги излиза по-скъпо и по некачествено от сервиз. Личния труд и време също е пари.
                      Да уважавам твоето мнение но не винаги това което се прави в сервиза е на 100% качествено,в повечето сервизи когато исках да си сменя хидр.течност ме нарекоха луд ти имаш ли акъл,и най голямата простотия на бг майстора нещо което върви не го пипай(тоест не го подържай не сменяй там нищо като се счупи ще доидеш при мен да ти взема 200-300лв да го оправим защо са ми сега твоите 10-20лв за поддръжка)
                      Както съм писал пробвах дори и в оторизирания сервиз на Хонда попитаха ме защо това се прави при основен ремонт
                      на рейката се сменя масло там.Спирачана течност която изкарах от цилиндр на спирачните апарати беше нещо средно между вода боза и кал.Но никой майстор при воденето ми на преглед не погледна там да каже ей тук се смена на всеки 2-3 год.
                      Не казвам че не ходя в сервизи но това е за по сложни ремонти.
                      Защо да дам на майстора 10 20лв за смяна на масло на диференциала за да развърти два болта и да налее едно мосло НЕ
                      Друг е въпроса дали човек има време и тогава се доверява 100% на майсторите и дано да е качествен ремонта.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна спирачна течност CR-V 1ва ген.

                        А как е по-добре да се сменя спирачната течност? Под налягане през казанчето? или с вакуум през пробката на съотв. колело?
                        -Чем занимаетесь по жизни?
                        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна спирачна течност CR-V 1ва ген.

                          Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                          А как е по-добре да се сменя спирачната течност? Под налягане през казанчето? или с вакуум през пробката на съотв. колело?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Спирачна-течно&#10.jpg
Прегледи:1
Размер:191.0 КБ
ID:5793782

                          Ако ти се дават пари на сервиз и имат машина за смяна ето така около 40 -50лв

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна спирачна течност CR-V 1ва ген.

                            По сервизи не ми се ходи. Предпочитам да си купя нещо за гаражни условия, и да си свърша работата сам. Гледам че има джуджави под налягане през казанчето, и такива които издърпват с вакуум през пробката. Затова питам, кое е за презпочитане?
                            -Чем занимаетесь по жизни?
                            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна спирачна течност CR-V 1ва ген.

                              С вакуум през пробките, както на спирачките, така и на съединителя, дърпаш старата течност, а в казанчето само доливаш нова. Има вакуум помпички в интернет за по 40-50 лева. Може да видите в ютуб клипчета как става. Супер лесно е, аз на моята кола без помпа го правих, но за следващата смяна задължително ще си купя една.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X