Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CRV 1 въпрос за автомата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda CRV 1 въпрос за автомата

    Здравейте! Нормално ли е автомата да е толкова чувствителен, особено на задна скорост. Колата си върви без проблем и без да пипам педала, но при някое баирче или неравност леко да го натисна и веднага скача. Като потеглям напред също, трябва много прецизно да натискам газта, иначе лашка. Нормално ли си е за кутията и колата или да търся проблем. Иначе много плавно сменя, не се усеща, overdriv-а си работи.

  • #2
    От: Honda CRV 1 въпрос за автомата

    Първоначално публикуван от Zzfz98 Преглед на мнение
    Здравейте! Нормално ли е автомата да е толкова чувствителен, особено на задна скорост. Колата си върви без проблем и без да пипам педала, но при някое баирче или неравност леко да го натисна и веднага скача. Като потеглям напред също, трябва много прецизно да натискам газта, иначе лашка. Нормално ли си е за кутията и колата или да търся проблем. Иначе много плавно сменя, не се усеща, overdriv-а си работи.
    Кога си сменял маслото и е важно да е товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:honda atf-500x500.jpg
Прегледи:4
Размер:25.5 КБ
ID:5788161.ако не е сменяно скачането е от това,

    побира 9 литра авт.ск.кутия при смяна изтичат 3л но с това го опресняваш след 1000км още 3л и след 1000км пак 3л така го сменяш на 100%.
    Ако даваш на маистори за всяка смяна по 10 лв стават 30 лв, това може сам да си го направиш иска се фуния маркуч и ключ за болта на пробката, може да се направи с машина струва 80 лв сменят го нацяло поне тук в Добрич.
    Маслото на цвят е прозрачно червено изтегли малко от пробката и го виж на бяла салфетка ако го няма червеното и вече покафенява е нужна езабавна смяна.
    Нормално е като включиш на първа леко да потегля и когато форсираш при мен върти гуми нетрябва да превърта или рита това важи и за задна.
    Дай малко инфо какво си правил или не правил за твоята,има също пробка с нивел за да следиш нивото му гледал ли си го.

    Коментар


    • #3
      От: Honda CRV 1 въпрос за автомата

      Първоначално публикуван от CARPERA Преглед на мнение
      Кога си сменял маслото и е важно да е това[ATTACH=CONFIG]956167[/ATTACH].ако не е сменяно скачането е от това,

      побира 9 литра авт.ск.кутия при смяна изтичат 3л но с това го опресняваш след 1000км още 3л и след 1000км пак 3л така го сменяш на 100%.
      Ако даваш на маистори за всяка смяна по 10 лв стават 30 лв, това може сам да си го направиш иска се фуния маркуч и ключ за болта на пробката, може да се направи с машина струва 80 лв сменят го нацяло поне тук в Добрич.
      Маслото на цвят е прозрачно червено изтегли малко от пробката и го виж на бяла салфетка ако го няма червеното и вече покафенява е нужна езабавна смяна.
      Нормално е като включиш на първа леко да потегля и когато форсираш при мен върти гуми нетрябва да превърта или рита това важи и за задна.
      Дай малко инфо какво си правил или не правил за твоята,има също пробка с нивел за да следиш нивото му гледал ли си го.
      Не съм гледал цвета на маслото, но ще го направя. И аз мислех да го опресня по този начин, както каза. Единствено долу ли трябва да се развие и да го оставя да изтече? И при мен се наема леко на директна и на задна. Като я форсирам също тръгва веднага и върти гуми, особено ако съм завил. Не се чуди дали да тръгне. Пробката не съм я видял. Карал съм я 500км, маслото в кутията не знам кога е сменяно.

      Коментар


      • #4
        От: Honda CRV 1 въпрос за автомата

        Първоначално публикуван от Zzfz98 Преглед на мнение
        Здравейте! Нормално ли е автомата да е толкова чувствителен, особено на задна скорост. Колата си върви без проблем и без да пипам педала, но при някое баирче или неравност леко да го натисна и веднага скача. Като потеглям напред също, трябва много прецизно да натискам газта, иначе лашка. Нормално ли си е за кутията и колата или да търся проблем. Иначе много плавно сменя, не се усеща, overdriv-а си работи.
        Това си написъл за това така ти отговорих Пробката с нивел се намира отзад въздушния филтър махаш дебелия маркуч които отива към дросела и се вижда нивела можеш да снимаш маслото и да го покажеш.Да единствено долу трябва да развиваш МАХАШ НИВЕЛА И РАЗВИВАШ болта завършва с магнит тои събира механичните метални частици
        ето от тук може да си поръчаш на евтина цена масло ATF идва на 25лв 1 л докато в БГ му искат 40лв
        https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=46489&page=2
        в темата за маслото съм писал и дал даните на човека

        С 3 Л ДА ЗНАЕШ НЯМА ДА СЕ ОПРАВИ

        Коментар


        • #5
          От: Honda CRV 1 въпрос за автомата

          Ето цвета на маслото колко трябва да е на нивела и къде се намира нивела,стига се по лесно като се махне този маркуч но може и да ни го превиш.
          Най добре се преценява маслото като се изтегли с спринцовка поне 100мл не трябва да мирише на изгоряло.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image1.jpg
Прегледи:1
Размер:150.7 КБ
ID:5788162Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image2.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5788163Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image3.jpg
Прегледи:1
Размер:139.6 КБ
ID:5788164Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image4.jpg
Прегледи:1
Размер:60.6 КБ
ID:5788165

          Ако се стигне до сервиз наистина трябва да му вярваш на сервиза защото ти източват маслото слагат ново 9 л + добавка и спира ритането и ето всичко е наред
          и ти взели за майсторлък 250 лв като ти си купуваш маслото.
          Снимаи как е твоето та да преценим.

          Eто тук е показано как

          А тук е дадено за цвета на маслото
          Последно редактирано от CARPERA; 05-05-18, 14:50.

          Коментар


          • #6
            От: Honda CRV 1 въпрос за автомата

            Така , както го описа , ако знаеш да смяташ си с 4.5л старо в кутията и 4.5 л фърлено некъде.А сега сметни пак , дали не е по-добре да се направи по "скъпия" за теб начн.
            Четете и други технически теми в този форум.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Honda CRV 1 въпрос за автомата

              Първоначално публикуван от CARPERA Преглед на мнение
              Ето цвета на маслото колко трябва да е на нивела и къде се намира нивела,стига се по лесно като се махне този маркуч но може и да ни го превиш.
              Най добре се преценява маслото като се изтегли с спринцовка поне 100мл не трябва да мирише на изгоряло.
              [ATTACH=CONFIG]956169[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]956170[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]956171[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]956172[/ATTACH]

              Ако се стигне до сервиз наистина трябва да му вярваш на сервиза защото ти източват маслото слагат ново 9 л + добавка и спира ритането и ето всичко е наред
              и ти взели за майсторлък 250 лв като ти си купуваш маслото.
              Снимаи как е твоето та да преценим.

              Eто тук е показано как

              А тук е дадено за цвета на маслото
              Благодаря много за отговорите! Имам и още един въпрос: къде се намира това стъпково моторче да го изчистя и него, че оборотите ми стоят на 700-800 и понякога играят с 200-300.

              Коментар


              • #8
                От: Honda CRV 1 въпрос за автомата

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                Така , както го описа , ако знаеш да смяташ си с 4.5л старо в кутията и 4.5 л фърлено некъде.А сега сметни пак , дали не е по-добре да се направи по "скъпия" за теб начн.
                Четете и други технически теми в този форум.
                Моето е сменено по 3л през 1000 км два пъти предстои трети.
                При разубаването на смяната с машина приди година кекво ме отказа:
                1.Искат ти 9 л масло машината източва старато вкарва миеща добавка и ти мие кутията при което от сервиза ми казаха че не гарантират че после няма да трябва основен ремонт
                2; Искат 9 л И 3л от сащото масло за промивка което излиза 9л х40лв-360лв 3 литра за промивка 120лв да я измият и 80лв за труда ЗА ТОВА ГО ПРАВЯ САМ.
                Не е казано че това е най добрия начин МОЯТ

                Коментар


                • #9
                  От: Honda CRV 1 въпрос за автомата

                  Първоначално публикуван от Zzfz98 Преглед на мнение
                  Благодаря много за отговорите! Имам и още един въпрос: къде се намира това стъпково моторче да го изчистя и него, че оборотите ми стоят на 700-800 и понякога играят с 200-300.
                  Наистина не четеш колега няколко теми надолу https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=224866

                  И като обяснаваш дай повече инфо менят се оборотите кога....... след като запалиш котато спреши или тн
                  и това може да не е от стъпковото при мен го правеше от затегнали клапани но не даваш точно инфо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda CRV 1 въпрос за автомата

                    Снощи бях я прочел, но не се ориентирах къде да го намеря. Когато запаля и колата е на свободна. Не гасне и не хълца, просто се форсират с 200-300 през 30-40 секунди. Не знам дали не са и ниски като цяло.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda CRV 1 въпрос за автомата

                      Проверих маслото, една идея по-тъмно е от средната салфетка, но не колкото черното и не мерише на изгоряло. Как е по-добрият начин да го сменя?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda CRV 1 въпрос за автомата

                        Ето ти и стъпковото моторче Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 6.jpg
Прегледи:1
Размер:242.0 КБ
ID:5788192Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20180120_004.jpg
Прегледи:2
Размер:127.9 КБ
ID:5788193Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20180120_011.jpg
Прегледи:2
Размер:137.8 КБ
ID:5788194 мястото където е на два болта е и два маркуча отдолу влизат 2 снимка замърсено 3 снимка изчистено
                        Щом е такова маслото трябва да го смениш ти решаваш как ти е финансово по-добре,качи малко снимки уважи и моя труд.

                        Не каза кога си регулирал клапаните ако това не си правил направи го като казваш за маслото на какво дередже е маи предния собственик нищо не правил ако е отскоро колата в теб де.Може де не е от стъпковото моторче кара ли се на газ колата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda CRV 1 въпрос за автомата

                          ЮСменени са само ролки, ремъци, масло двигател. Другата седмица ще я карам за реглаж на клапани, и ще сменя маслото на диференциала, че вие. Колата е без газ, но ще слагам скоро. Щеката за кутията беше много мръсна и клеясала, може би никога да не е сменяно. На клипа той прави втората и третата промивка на по-малко км. Има ли голямо значение в случая и дали ще е по-добре преди 1000км да го опреснявам. Така или иначе съм претръпнал парите за 9л масло

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda CRV 1 въпрос за автомата

                            Не бързай с маслото на диференциала знаеш че е това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oils_dpsfb.jpg
Прегледи:3
Размер:52.6 КБ
ID:5788196 свържи се с човека от линка които дадох поръчай маслата ще спестиш пари направи смяната на 500км ако купуваш от тук гледааи датат на наливане има я върху кутията тук а трият защото е старо маслото и не вярвай на това че имало 5 год годност в кутията
                            дам стъпките които ти предстоят ги минах за да не разширяваме темата 0896835210 Владо се казвам ще се радвам да помогна на някой да не прави грешките ми.
                            HONDA PSF-S е за хидравликата 1 л ти трябва.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda CRV 1 въпрос за автомата

                              @CARPERA Блгодаря за отзивчивостта! Ще се чуем за някои въпроси

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X