Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda HRV - идеалното МПС???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Honda HRV - идеалното МПС???

    И аз лично изобщо не харесвам HRV. Супер грозно ми е и супер дървено, както отвън, така и като цяло като кола. За сметка на това много харесвам CRV и съм склонен да си купя(да не помисли някой, че имам проблем с марката). В CRV единствено не ми харесва, че е с доста малки гуми. Като се замисля повечето ми познати харесват HRV, но не харесват CRV, а аз съм наопаки.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #47
      От: Honda HRV - идеалното МПС???

      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
      В моя случай е излишно - колата се кара много малко и при този разход не си заслужава, отделно мотора е перфектен и не искам да му го причинявам! Ако можеш да си позволиш да караш бензинова кола с умерен разход, по-добре не пипай нищо!
      Ами взех да се чудя, защото аз много обичам да пътувам и колкото по евтино, толкова повече колометри. Но от друга страна, колко бързо се съсипва един двигател от газта (ако въобще може така да се пита) ?

      Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
      HR-V 4WD, 105hp, '99
      Honda Civic'94

      Коментар


      • #48
        От: Honda HRV - идеалното МПС???

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        И аз лично изобщо не харесвам HRV. Супер грозно ми е и супер дървено, както отвън, така и като цяло като кола. За сметка на това много харесвам CRV и съм склонен да си купя(да не помисли някой, че имам проблем с марката). В CRV единствено не ми харесва, че е с доста малки гуми. Като се замисля повечето ми познати харесват HRV, но не харесват CRV, а аз съм наопаки.
        CRV е супер, но харчи доста. Аз много го харесвам, но за някой друг път. Сега не ми се побира в джоба

        Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
        HR-V 4WD, 105hp, '99
        Honda Civic'94

        Коментар


        • #49
          Honda HRV - идеалното МПС???

          Разгледайте и Сузуки Игнис 4х4 както и Дайхацу Териос.
          Това са едни чудесни дамски автомобилчета и ако преглътнете обема и ви паснат са по проходими и дори по икономични (Сузукито) от ХРВ-то.

          А защо не и дори Фиат Панда ( там не съм сигурен коя влиза в бюджета но ако е новата си заслужава )

          Друг автомобил е Митсубиши Паджеро Пинин 1.8 с двигател нормален инжекцион а не GDI (GDI не се газифицира и е труден за ремонт и подръжка)
          Този вариант няма бавни скорости но на вас и не ви трябват.
          Разгледайте обявите за 1.8 и бягайте от тези на които пише GDI
          Последно редактирано от rosen_offroad; 02-08-16, 06:04.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #50
            От: Honda HRV - идеалното МПС???

            Моето CR-V е автоматик и си хапва 13-14 газ изънградско, та наистина трудно може да се нарече икономично. Що се отнася до разхода на форестъра - нормално харчи около 10 (разбирай магистрално със 120-130), ако го къткаш и караш внимателно вероятно ще се смъкне докъм 8-9.

            Реално откъм икономия и надеждност HR-V е много добър избор (стига да не е автомат), ама пуста глезотия...

            Имай предвид, че това за съсипването на двигателите от газта са градски легенди. Специално на ЦР-В-то му прегарят клапаните ако не се регулират овреме (което е на всеки 20к километра), но това ще се случи също и на бензин, просто по-бавно. Що се отнася до харвитата, там не знам да има драми с газта. Имам смътни спомени за драми с къс ход на амортисьорите от една тема във форума на хонда, но съм забравил.
            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

            Коментар


            • #51
              От: Honda HRV - идеалното МПС???

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Разгледайте и Сузуки Игнис 4х4 както и Дайхацу Териос.
              Това са едни чудесни дамски автомобилчета и ако преглътнете обема и ви паснат са по проходими и дори по икономични (Сузукито) от ХРВ-то.

              А защо не и дори Фиат Панда ( там не съм сигурен коя влиза в бюджета но ако е новата си заслужава )

              Друг автомобил е Митсубиши Паджеро Пинин 1.8 с двигател нормален инжекцион а не GDI (GDI не се газифицира и е труден за ремонт и подръжка)
              Този вариант няма бавни скорости но на вас и не ви трябват.
              Разгледайте обявите за 1.8 и бягайте от тези на които пише GDI
              Не мисля, че Дайхатсу е дамска кола, но аз и не търся такава, колега. Игнис заслужава внимание и на пръв поглед ми допадна, ще се запозная по-добре с нея. Не знам, обаче до колко е надежден и здрав автомобил. Опита ми с Хонда и това, което прочетох за нея по форумите доста силно натежават в решението ми. А и не съм видяла до сега друг автомобил от който да ми се разхлопа сърцето като го видя [emoji7]

              Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
              HR-V 4WD, 105hp, '99
              Honda Civic'94

              Коментар


              • #52
                От: Honda HRV - идеалното МПС???

                Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                Моето CR-V е автоматик и си хапва 13-14 газ изънградско, та наистина трудно може да се нарече икономично. Що се отнася до разхода на форестъра - нормално харчи около 10 (разбирай магистрално със 120-130), ако го къткаш и караш внимателно вероятно ще се смъкне докъм 8-9.

                Реално откъм икономия и надеждност HR-V е много добър избор (стига да не е автомат), ама пуста глезотия...

                Имай предвид, че това за съсипването на двигателите от газта са градски легенди. Специално на ЦР-В-то му прегарят клапаните ако не се регулират овреме (което е на всеки 20к километра), но това ще се случи също и на бензин, просто по-бавно. Що се отнася до харвитата, там не знам да има драми с газта. Имам смътни спомени за драми с къс ход на амортисьорите от една тема във форума на хонда, но съм забравил.
                Попаднах на споделени опитности, че при употреба на газ се появяват проблеми с клапаните. Предполагам, че ако намеря Харви с добър мотор, без проблеми и му сложа газ, при една добра поддръжка, ще живее дълго. Как да разбера, обаче колко читав е мотора?

                Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                HR-V 4WD, 105hp, '99
                Honda Civic'94

                Коментар


                • #53
                  От: Honda HRV - идеалното МПС???

                  Вчера гледах едно HRV, от собственик. Доста запазено беше и изглеждаше добре. Както предписа колегата Колев, грабна ме, и вътре и вън си личеше, че е поддържана. Казаха ми, че са сменяни сегменти на двг, гумички на клапани и вече не гори мн масло. Обслужена и карана три години в България. Тъкмо си помислих, че туй е то мойто Харви, макари черно и петврато, когато се сетих да погледна ауспуха. Беше доста черен, покрит със сажди и в долната част на тръбата имаше течност, която не можах да преценя дали е повече мазна или водниста. Дайте идея за какво става въпрос. До колкото знам, ако колата гори масло това не може да се разбере веднага, а ако не е карана на газ не би трябвало да има конденз в гърнето? Каква ще да е тази течност?

                  Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                  HR-V 4WD, 105hp, '99
                  Honda Civic'94

                  Коментар


                  • #54
                    От: Honda HRV - идеалното МПС???

                    Ако ауспуха е покрит със сажди,колата не гори масло,гори много масло.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Honda HRV - идеалното МПС???

                      Карах hrv двуврато с по слабия мотор 4х4 английско газифицирано от предишния собственик с цел по лесна продажба.Много приятно автомобилче с прилични възможности извън пътя(в разумни граници)абе супер му се кефих,здрава кола разбирай стара хонда.Та на въпроса за газта,почти не съм го карал на газ макар и да имах то си беше достатъчно икономично.Пак казвам много приятна количка.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Honda HRV - идеалното МПС???

                        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                        Ако ауспуха е покрит със сажди,колата не гори масло,гори много масло.
                        Въпреки, че са и сменяли сегменти и гумички? Възможно ли е тези сажди да са от преди ремонта и как може да се разбере?

                        Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                        HR-V 4WD, 105hp, '99
                        Honda Civic'94

                        Коментар


                        • #57
                          От: Honda HRV - идеалното МПС???

                          Според мен бягай далеч от това. Лично автомобил с отварян двигател за нещо повече от регулиране на клапани или смяна на ремък/верига, не бих купил освен ако не е някакво временно решение. Ако толкова не може да се намери читаво, по-добре събери още малко пари за да имаш по-голям избор. Няма бягане от това - така или иначе ще ги дадеш, но е по-добре за читав изначално автомобил, отколкото за ремонти.

                          ...все пак, чест прави на собственика че ти е казал за тия интервенции. Но пък от друга страна няма как да знаеш дали само това са интервенциите, нито как са направени, нито каква точно е била причината за тях.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Honda HRV - идеалното МПС???

                            Може и от преди да са.Сутрин,като се запали студена и изпуши,значи гори масло.Това от гумичките.Ако сегментите не са в ред,ще духа през щеката.Ако само маслените са заминали(не знам каква е вероятността това да стане) ще гори масло без да духа през щеката.И т.н и т.н.
                            ПП На 100% подкрепям мнението на Спарки.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Honda HRV - идеалното МПС???

                              Колеги, чета и тази тема, като много други, и се включвам само за да споделя, че пропускате много важен момент:

                              Първоначално публикуван от rossy_koleva Преглед на мнение
                              ...
                              Опита ми с Хонда и това, което прочетох за нея по форумите доста силно натежават в решението ми. А и не съм видяла до сега друг автомобил от който да ми се разхлопа сърцето като го видя [emoji7]
                              Това е синдрома на първия, ъъъ ... нека да е път.
                              Та, колежката страда от "Синдрома на първият път",
                              и каквото и да и предлагате, тя си иска Хонда.

                              Ясно е, че Форума е офф ориентиран , но колежката и до сега с тоз "бърз и яростен" Сивик е ходила и по черно, та спокойно ще И върши работа HRV и само с предно, което е повод мрънкащо да сваля цена, че "тоя джип не е 4х4".

                              ... а и няма да мисли за вискомуфи, и всеки път да купува по 4 еднакви гуми..
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #60
                                От: Honda HRV - идеалното МПС???

                                Това за 4-те еднакви гуми си вАжи с пълна сила, нищо че не е баш "истинско" 4х4.

                                И моето мнение е да бягаш от тоя маслояд, не се знае как е правен ремонта и дали не е било просто да се закрепи положението докато се продаде.

                                Има една двувратка за продан в хонда форума, ама нещо ми е съмнителна - купена и регистрирана, пък почти веднага се продава...
                                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X