Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с допълнителния трети стоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с допълнителния трети стоп

    Та вчера забелязах, че на петата врата, третия стоп/габарит е отказал да свети.
    Доколкото видях вечерта в тъмното , е платка и диоди,а не с крушка.
    Дали има отделен бушон за там, нещо по платката ли е, или някой кабел е прекъснал?
    Ако някой се е сблъсквал, да сподели, за да спестя лутането за решаване на проблема.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

  • #2
    От: Проблем с допълнителния трети стоп

    Предполагам, че е подобен на Сеатовия.
    Най вероятно е заминало едно съпротивление или прекъсната от окисление писта.
    А може и кабел да е прекъснал, там където се гънат при отваряне на вратата, поради "одървяне" от ЕГН-ето.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с допълнителния трети стоп

      Днес замерих и ток има.
      Вътре в стопа има платка с десетина съпротивления, а светещата част е от 12 диода.
      Те са разделени на три секции по четири диода.
      Едните крачета на първата четворка, са залепени на една шина, другите крачета на втора шина, на втората шина са залепени едните крачета на втората четворка диоди,а другите им крачета за трета шина. На тази шина са залепени едните крачета на третата четворка диоди, а другите отиват на четвърта шина.
      Един вид трите четворки са последователно свързани и точно на средната има прекъсване на един или всичките диоди.
      Не са запоени а залепени точково и не мога да ги сваля и проверя отделно,а и не съм виждал такива диоди.
      Възможно ли е, ако 1 е изгорял, да прекъсва цялата средна секция, или са заминали и четирите?
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с допълнителния трети стоп

        Звънни ми утре (събота) след 10, да го преслушаме.
        Телефона ми е в профила.
        звъни на О88.....
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с допълнителния трети стоп

          Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
          Звънни ми ...
          Верно му звънни.Знае за какво става дума.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с допълнителния трети стоп

            Ники ,много благодаря за предложението, но утре от 10,30ч., съм в гаража на един приятел монтьор, да сменяваме всички тампони на задните носачи, щанги, биалетки и тампони на стабилизиращите щанги, а и той обеща да го погледне.Работата е доста но съм ти взел телефона и ще гледам да звъна ако видим зор. Не се съобразявай с мен защото нещата може да се проточат.
            Иначе ето го стопчето, там с червеното шините са прекъснати:




            И платката:


            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с допълнителния трети стоп

              Стопчето вече е оправено, монтирано и свети.
              Благодаря на Ники (dedoKoko) за отзивчивоста и извършения ремонт.
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X