Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hoda CR-V 2001 вибрации

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hoda CR-V 2001 вибрации

    Здравейте колеги от 6 месеца съм собственик на Хонда ЦРВ 2001 146к.с. с десен волан автоматик.Смених както е редно при закупуването ремъци,ролки и гарнитура картер/сълзеще малко/ и гарнитура капак клапани + тампона на двигатела който и под ремъците. Преди 4 месеца забелязах странни вибраций откъм мотора който се предават по цялото купе, вибрацийте са такива, е дори щеката за маслото и щеката за подпиране на предния капак вибрират и то доста не леко, също се усещат и вътре по волана и седалките. Смених и средното гърне ходих при 5 майстора за гърнета не е от него.Смених преди 5 дни и демферната шайба и от нея не е.Само да спомена, че работя в магазин за авточасти и всичко което съм сложим е качествено. И незнам какво да правя вече, помогнете откъде може да идват тези вибраций.Гледах в Youtube за новото ЦВР и този проблем пробвах с пуснаме на климатици и парнота ефекта е нулев.Маслото на автомата за 7000км пробек съм го сменил 2 пъти 2х3литра оригинално на Хонда, както и на деференциала с оригинално.Пиша всичко какво съм правил защото незнам кое е от значение.С газово съм тамона с туроидална бутилка.Вибрацийте се забелязват по често откъм ремъците от другата страна на мотора са по малко макар, че чак казанчето ми за антифриза се тресе от тях.Гърнето съм го откачал до колектори за да изолирам него.Тампона който сложихме викаме твърд ще е и не обира вибрацийте откачихме го за да го изолираме и него като вариант и пак същото без промяна.Лошото е ,че неможат да разбера кога се появиха тези вибраций преди смяна на ремъци или след преди слагане на газово или след.Дано някой се е сблъсквал с моя проблем и да помогне.Забравих да спомена,че вибрацийте са когато колата загрее, при студен двигател и високи обороти проблема го няма.При работна температура оборотите са към 750-800 в минура.Чистил съм и стъпково моторче и дросела съм бъркал вътре с парцал и е изчистен добре.

  • #2
    От: Hoda CR-V 2001 вибраций

    А клапаните регулирахте ли? Аз бих заложил на това. Впрочем "вибрация" в множествено число не се пише с "й".
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • #3
      От: Hoda CR-V 2001 вибраций

      Здравей извинявам се за грешката.Относно клапаните, не не съм ги регулирал.Ще направя клипче тази вечер да видите за какво говоря.

      Коментар


      • #4
        От: Hoda CR-V 2001 вибрации

        Не се притеснявай за й-то, никой не се е родил научен :-) Прегледах ти пак първия пост - никъде не споменаваш дали сте сменили свещите и после дали ги прегледахте как са? Също кабели, делко? Ако има проблем в някой цилиндър би следвало свещите да си покажат.
        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

        Коментар


        • #5
          От: Hoda CR-V 2001 вибрации

          Колега извинявам се то толкова неща смених, да свещите са сменени с NGK преди 2 седмици ефект нулев.Нямаше масло по нито една свещ не бяха мръсни даже не бяха и за смяна, но ги смених. Делко не сън го гледал. Днес ходих при един друг майстор който уж се слави, че ги разбира Хондите, но го нямаше и момчетата казаха да мина другата седмица. Проблема е ,че и с новата демферна шайба на фебес пак замята леко и там някъде ще е проблема. Или в клина ако не уплътнява добре или нещо има износено, ще видим ако е нещо сериозно ще я карам така нямам намерение да шаифам колянов вал и т.н.

          Коментар


          • #6
            От: Hoda CR-V 2001 вибрации

            Първоначално публикуван от PePiToOoOo Преглед на мнение
            Колега извинявам се то толкова неща смених, да свещите са сменени с NGK преди 2 седмици ефект нулев.Нямаше масло по нито една свещ не бяха мръсни даже не бяха и за смяна, но ги смених. Делко не сън го гледал. Днес ходих при един друг майстор който уж се слави, че ги разбира Хондите, но го нямаше и момчетата казаха да мина другата седмица. Проблема е ,че и с новата демферна шайба на фебес пак замята леко и там някъде ще е проблема. Или в клина ако не уплътнява добре или нещо има износено, ще видим ако е нещо сериозно ще я карам така нямам намерение да шаифам колянов вал и т.н.
            Моята демпферна шайба също замята леко и намам проблеми ,няма да е от нея.
            KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

            Коментар


            • #7
              От: Hoda CR-V 2001 вибрации

              дано колега другата седмица ще ви кажа какво е.

              Коментар


              • #8
                От: Hoda CR-V 2001 вибрации

                Същата работа и при мен Реглаж на клапаните и все едно смених двигателя с чисто нов - мърка та се нечува и не трепва

                Коментар


                • #9
                  От: Hoda CR-V 2001 вибрации

                  осравих я днес на сервиза казах му да ги регулира и да види дали не е от нещо друго, ще сменя и водната помпа, ще пиша когато има резултат

                  Коментар


                  • #10
                    От: Hoda CR-V 2001 вибрации

                    Абе аз като говоря не приказвам Нали съм минал през същото, та знам Дано се оправи и в този случай.
                    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Hoda CR-V 2001 вибрации

                      дано дано колега.Още няма развития по въпроса, че имал много работа, но се съмнява че е някой тампон на двигателя само я е погледнал, но не е гледал обстойно.Утре надявам се да има резултат вече.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Hoda CR-V 2001 вибрации

                        и така след смяна на 2 тампона на двигателя,реглаж на клапани и сменена водна помпа колата стана още по-зле.Днес му я върнах да я оправя.Незнам вече аз се предавам

                        Коментар


                        • #13
                          От: Hoda CR-V 2001 вибрации

                          Я кажи, в кой магазин работиш ... та да не стъпя никога там!!
                          Майсторите .. които работят с въпросния магазин ... са достатъчно красноречиви в работата си.
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Hoda CR-V 2001 вибрации

                            Виж ся, ако продължаваш да ходиш при подобни "Майстори" си напът да си намразиш колата, която иначе се слави с безпроблемност! Тегли му ...на майстора и си намери друг ,ако ще и в Сливен да е! Как така стана по-зле ся? Сега сигурно е объркал белезите на рапределителния вал от бързане да вземе парите на другата кола докарана за ремонт. Я укаси двупиновата букса да питам компа какво ще каже http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=188218
                            Последно редактирано от V.R.R.; 24-11-15, 16:56. Причина: линк
                            KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                            Коментар


                            • #15
                              какво общо пък има в кой магазин работя не можах да разбера и този майстор не работи с нас, но както и да е.Кън другия колега нищо не е разменил просто колата е блъскана и е пресукан двигатела правени са и някакви ремонти откъм планката за компресора на климатика.Спирам да се занимавам с глупости карам си колата и това е и в Америка да отида само пари на вятъра.

                              Ако толкова те интересува аз работа на Фиата на трите вятъра а колата ми я прави Славчо/батката/ до бензиностанция Мечта под Кауфланд.
                              Последно редактирано от CarTest™; 25-11-15, 06:08.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X