Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с климатика на хонда црв 2008 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с климатика на хонда црв 2008 ?

    Здравейте колеги,
    Имам от три месеца Хонда ЦРВ ,2008,бензиновия двигател 166 к.с. автоматик.
    Досега около 4000 км. никакви проблеми,но след като не можах да усетя дали работи климатика,реших и аз да се
    включа тук да споделя.
    Външна температура беше 14 градуса,настроих градусите на въможни най-ниски "Lo",включих A/C ON ,но

    не усетих никакво охлаждане.Въпросът ми е ,дали A/C се влияе от външната температура,или от тази в купето и затова да не
    се включва.предполагам трябва да замеря налягането на фреона преди да се ровя за по-големи проблеми.
    Ще съм благодарен за съвети колеги
    Хонда CR-V 2.4 IVTEC

  • #2
    От: проблем с климатика на хонда црв 2008 ?

    най-елементарно е да премериш с термометър колко градуса е изходящия въздух, после при някой дето пълни климатици
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: проблем с климатика на хонда црв 2008 ?

      да...ще проверя фреона...въобще не духа студено, надявам се да не излезе проблем с компресора..колата е на 106000 км. само, понеже четох някъде за възможен проблем със съединителя или там каквото и да значи...но първо измервам фреона и съответно за теч..
      Хонда CR-V 2.4 IVTEC

      Коментар


      • #4
        От: проблем с климатика на хонда црв 2008 ?

        Принципно имаш датчик и за вътрешната и за външната температура.
        Но след като включиш климатика, усещаш ли дали включва компресора му въобще?
        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

        Коментар


        • #5
          От: проблем с климатика на хонда црв 2008 ?

          Не се усеща нищо..нито звук от компресора..нито студен въздух...
          Хонда CR-V 2.4 IVTEC

          Коментар


          • #6
            От: проблем с климатика на хонда црв 2008 ?

            А преди усещаше ли включването и изключването му ?
            Компресора, по принцип работи на интервали от по 5-10 секунди - включва и изключва.
            И в купето се усеща леко, та по-добре вдигни капака и слушай - по-лесно се хваща работата му.
            Ако въобще не иска да включи, може е да е изпуснал-намалял фреона, /провери го/ иначе до колкото си спомням, трета генерация имаха някакъв проблем със зацепването на съединителя на самия компресор.
            Няколко колеги от другия форум се оплакваха /имаше 2-3 теми там/ потърси ги .
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • #7
              От: проблем с климатика на хонда црв 2008 ?

              Досега не съм пробвал А/С ...беше студено време, просто днес го пуснах и не тръгна.Компресор не се чува..утре ще проверя фреона и ще пиша....Благодаря колега
              Хонда CR-V 2.4 IVTEC

              Коментар


              • #8
                От: проблем с климатика на хонда црв 2008 ?

                Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                Няколко колеги от другия форум се оплакваха /имаше 2-3 теми там/ потърси ги .
                А кой е другия форум
                Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                Коментар


                • #9
                  От: проблем с климатика на хонда црв 2008 ?

                  Хонда форума:
                  https://www.google.co.uk/search?redi...g.com&hl=en-GB
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем с климатика на хонда црв 2008 ?

                    Благодаря Ти колега
                    Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем с климатика на хонда црв 2008 ?

                      Здравейте, колеги
                      Днес проверих фреона...с около 200 гр. по-малко беше.Проблема остана за съжаление и след профилактиката и допълването.
                      Искам да попитам за идеи на какво може да се дължи проблемът , а именно компресорът изобщо да не се включва? Мисля да я дам в официялния Хонда сервиз, но съвет от по-компетентен ще ми е от полза.
                      Благодаря
                      Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблем с климатика на хонда црв 2008 ?

                        При мене проблема беше в съединителя и лагера на шайбата на климатика, може би и бобина. Стойността на ремонта 240 лв. Това е много често срещан проблем при трета генерация.

                        Коментар


                        • #13
                          От: проблем с климатика на хонда црв 2008 ?

                          Благодаря колега за инфото,
                          попрочетох туй онуй и се надявах да не е това проблема ,но май така ще излезе,но повече ще знам след
                          "прегледа" в ХОНДА.Дано само не се налага целия компресор да се сменя.
                          Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                          Коментар


                          • #14
                            От: проблем с климатика на хонда црв 2008 ?

                            Това с компресора на 3- та генерация, си се превръща в "хроничен проблем ".
                            Обаче, защо си решил да я караш в Бултрако, а не в някой сервиз, специализиран само за климатици - не знам.
                            Вярно,че и те се понаучиха, при толкова много дефекти, но си мисля, че в някой специализиран сервиз, ще ти решат малко по -евтино проблема.
                            Вярно, че трябва и да намериш такъв читав сервиз, но не си написал в профила си,от къде си, ако някой знае такъв, в съответния град, да ти препоръча.
                            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                            Коментар


                            • #15
                              От: проблем с климатика на хонда црв 2008 ?

                              Колеги от Варна съм и наистина не знам къде има читав сервиз за климатици, затова в Хонда мисля да отида, не бързам и ако някой ме упъти къде в Варна има добър такъв сервиз ще съм благодарен
                              Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X