Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос по заден мост HR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос по заден мост HR-V

    Докарах Харвито за малко профилактика в София и ми направи впечатление, че при маневри на място /завой на 90 градуса/ моста отзад почва да бучи. На село си карам само направо и може така да е откакто я взех преди 2 години - масло не съм проверявал, защото няма течове и направо си върви абсолютно безшумно. 4х4 е и искам да попитам доколко е безшумен този диференциал при маневри?
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Въпрос по заден мост HR-V

    Пробвай да смениш маслото в диференциала, по принцип трябва да се прави на 50хил км, ако е влязла вода, също.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос по заден мост HR-V

      Преди малко проверих маслото - бистро и точно до ръба на пробката, нямам идея дали е сменяно. Въпроса ми беше при обръщане посоката на движение на тясна улица - пълен ляв напред, пълен десен назад и т.н. чувате ли някакво жужене отзад? В ръководството пише, че задната помпа има 2.5% по-голям дебит точно за да не се включва 4х4 при завои, но ми се искаше мнение от първа ръка!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос по заден мост HR-V

        Ами при мен няма такова ... жужене или шум.

        Имам друг един шум дето не могат да го хванат от лагер на колело ли е, от гумите ли е, или ... не знам някой лагер отзад м/у кардана и дифа ...
        Но определено си смени маслото в диференциала, ако не си го сменял, НО само от хонда !!!
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос по заден мост HR-V

          Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
          Ами при мен няма такова ... жужене или шум. Но определено си смени маслото в диференциала, ако не си го сменял, НО само от хонда !!!
          Мерси Колега!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос по заден мост HR-V

            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            ... пълен ляв напред, пълен десен назад и т.н. чувате ли някакво жужене отзад? ...
            Точно така се проверява изправността на системата за включване на 4х4 - пълен ляв-десен, напред-назад. Не трябва да се чуват никакви шумове, ако има шум - има проблем. Започва се със смяна на маслото - само и единствено Honda DPF-S. Понякога шумът изчезва след няколкостотин километра каране след смяна на маслото.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос по заден мост HR-V

              И аз имам същия проблем. Днес си купих хонда Cr-V 2001год и при пълен завой на ляво и дясно, се получава едно тресене на задния мост, а иначе на право върви идеално. Освен маслото да се смени, има ли други причини за това тресене? Ще ви бъда благодарен да дадете някакъв съвет.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос по заден мост HR-V

                Огледай добре каретата на кардана. Аз имах счупена чашка на предно каре и тресеше по същия начин, само в завой на място, а направо не. Това с каретата само в краен случай, по-принцип шум и вибрации се получават при проблем със системата за включване на 4х4 след употреба на масло различно от DPF-S, или влизане на вода в диференциала. Системата е еднаква при CR-V u HR-V - двойна помпа и многодисков съединител в обща маслена баня със задния диференциал. Ако тресенето не се оправи след смяна на маслото, значи има проблем с многодисковия съединител. Прави се т.нар. полиране на дисковете, пост N14 на Goblin в тази тема:

                http://www.offroad-bulgaria.com/show...4513&p=1314773

                п.п. Прочети цялата тема.
                Последно редактирано от krasi-mir; 17-03-15, 23:46.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос по заден мост HR-V

                  Някъде отдавна из форума бяхме писали за този проблем. Лекува се доста успешно с леко препълване с масло. Просто вдигаш откъм страната на пробката и наливаш повече масло ( да мине над нивото на пробката). Не помня вече колко точно хващаше. А преди да разберем тоя "тарикатлък" колко дифове купихме и отворихме.....
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=106249

                  След толкова години още си я търкаля за риболов тоя пич. А го имаше "хака и в няколко други теми впоследствие....
                  Последно редактирано от Tony33; 18-03-15, 00:27.
                  висете отпуснато

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос по заден мост HR-V

                    Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                    Някъде отдавна из форума бяхме писали за този проблем. Лекува се доста успешно с леко препълване с масло.
                    Полезна информация - благодаря! Мисля първо да налея 1 литър оригинал и ако не се оправи след един резервоар, ще му капна още малко. Само за протокола да спомена интервалите за смяна от сервизното ръководство: първа смяна на 120000 км/8 години, а след това през 60000 км/4 години.
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос по заден мост HR-V

                      Аз съм в шок! Източих около 950 грама по-тъмночервено, но бистро масло, сипах 1 литър от новото, минах 5 км и още при първата проба пред гаража щях да се натреса във вратата, защото колата летеше с неочаквана инерция в завоя, вместо да задържа със стържене! Такава пълна промяна за толкова кратко време не съм очаквал! Предполагам това обяснява и по-лошата инерция като цяло, която отдавах на системата в задния мост.
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос по заден мост HR-V

                        Честито
                        Или маслото не е било Honda DPF-S, или не е било сменявано от М-найсе-100-тин-иляди километра!
                        Лошото е, че в AutoData, за нашите бангии дават DEXRON III за автоматика и задния диф, и на никой не му пука, какво вика япончето

                        п.п. Виж си състоянието на течността в усилвателя на волана. Да не се окаже, че като я смениш, oсвен летенето ще ти се подобри и завиването. Там правилната е Honda PSF-S, а не ATF, както е на доста европейски кошници.
                        Последно редактирано от krasi-mir; 18-03-15, 20:26.
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос по заден мост HR-V

                          Мисля че си завива нормално - волана си е лек, има някакъв шум при въртенето, но ако оправя и това има опастност да ми стане основна кола вместо Фронтерата!
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос по заден мост HR-V

                            Здравейте колеги, да попитам дали скорости и раздатка на Хонда ХРВ са едно-цяло и колко и какво масло за скоростите и раздатката, за задния диференциал ми е вече ясно.
                            Благодаря предварително

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X