Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за офроуд гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за офроуд гуми

    Възможно ли е да се поставят офроуд гуми на Honda HR-V

  • #2
    От: Питане за офроуд гуми

    Кратък отговор: да.

    Дълъг отговор:
    Зависи какво значи за теб офроуд-гуми и каква точно цел искаш да постигнеш.

    Коментар


    • #3
      От: Питане за офроуд гуми

      Еее това да ми хареса .Джантите ми са 16ки и по спецификация гумите трябва да са 205/60/16.АТ или МТ гуми 16 цола започват примерно 215/65/16.Такъв тип гума могат ли да носят нашите машинки?Целта ми е да успея да отида за риба когато е валяло естествено по кал се кара и ако пък съм за риба и ме завали да не бързам да тръгвам

      Коментар


      • #4
        От: Питане за офроуд гуми

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        и каква точно цел искаш да постигнеш.
        И колко стотин метра да минеш докато се строшиш. Я си карай колицата по шосето и не се занимавай с глупости.

        п.п.По евтино и лесно ще ти е да си купиш едни хубави вериги-като видиш зор ги слагаш и ще се учудиш колко ти е проходима колата.
        Последно редактирано от gimax; 05-12-14, 17:52.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за офроуд гуми

          Първоначално публикуван от martineli1883 Преглед на мнение
          Еее това да ми хареса .Джантите ми са 16ки и по спецификация гумите трябва да са 205/60/16.АТ или МТ гуми 16 цола започват примерно 215/65/16.Такъв тип гума могат ли да носят нашите машинки?Целта ми е да успея да отида за риба когато е валяло естествено по кал се кара и ако пък съм за риба и ме завали да не бързам да тръгвам
          Винаги съм се чудил на рибарите - на повечето хобито им е пряко свързано с офроуд, пътуват не повече от 100км от дома за да ловят, а през ум не им идва да си вземат джипка като джипка. Вземат си масово магистрални бегачки (често значително по-скъпи от подходящата за целта джипка) със символично 4х4 и после им треперят по горските пътища.

          А иначе за Хондата - ако настояваш да е тя можеш да експериментираш с регенератни МТ - има ги и в размери за леки коли.
          215/65/16 може и да влезе, ама може и да иска коригиране на калниците с флекса. Но това със сигурност не е най-малката МТ гума.

          И още - нормално е да не намериш нископрофилни МТ, те са безсмислени по ред причини. Огледай размерите 195 или даже 175.

          Коментар


          • #6
            От: Питане за офроуд гуми

            Значи прав си за колата че не е много подходяща,но такава сьм закупил,обслужил сьм я хич не ми се продава пък и не е толкова зле 4х4.С подходящи гуми ще се преобрази,чак и мене ще учуди Затова ако можеш пусни линк или инфо за тези регенерат за лека кола които са
            Последно редактирано от martineli1883; 05-12-14, 20:44.

            Коментар


            • #7
              От: Питане за офроуд гуми

              С 215/60/16 зимни съм карал и не опират, вършат работа и в кал
              Honda HR-V 4WD D16W1

              Коментар


              • #8
                От: Питане за офроуд гуми

                Е значи може и да станат на 65,и аз в момента съм със зимни и е добре на кал ама пък имам мерак за МТ,все пак си е ГУМАТА..

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за офроуд гуми

                  Първоначално публикуван от martineli1883 Преглед на мнение
                  Е значи може и да станат на 65,и аз в момента съм със зимни и е добре на кал ама пък имам мерак за МТ,все пак си е ГУМАТА..

                  Вземи рулетка и мери , регенерата няма нищо общо с размера обявен на гумата ....
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за офроуд гуми

                    Мисля си че е по удачен вариант да сложиш 15 цолови гуми МТ. Та ка ще си намериш по-подходящи по външен диаметър и ще са с по-висок борд от 16 ки. Допълнителен + е че ще са на отделни джанти и когато решиш да ходиш за по дълго на риба слагаш тях, а през останалото време си караш с нормални гуми от които няма да ти бучи главата при шофиране по асфалт със скорост над 60 км.
                    Honda CR-V I 2000 г.
                    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за офроуд гуми

                      Първоначално публикуван от martineli1883 Преглед на мнение
                      ........ ама пък имам мерак за МТ,все пак си е ГУМАТА..
                      Да. Гума е. ...щото е гумена.

                      МТ са тежки гуми. Стават САМО за кал. Еле регенерат. Джиповете дето ги гледаш по снимките се карат само в гората. По улиците са пълна трагедия. Ще си разбиеш колата за 1000км. Нито по-красива ще стане, нито по-проходима. Максимума според мен за тая тази Хонда е АТ. Ако стигнеш до мерак за тежки трасета, смени колата. С тая няма да издържиш на трошковете.


                      ПП напиши в профила от къде си. Не боли. Все ще се намери някой да те повози на МТ-та по асвалт да видиш какво е.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за офроуд гуми

                        Тука си абсолютно прав за 15 цола даже и намерих малатеста 205/70/15 което си е добър размер
                        Дори и да я счупя...прежалил сам я това ми е колата за риба имам си основна кола.Относно гумите си мисля,че всяка гума си има предназначение и ще бъде по проходима със подходящите гуми

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за офроуд гуми

                          Ако си я прежалил и ще ходищ само за риба с нея (не много далеч от дома) може да сложиш каквото ти е кеф.
                          Не слагай кобри. Не са по-добри от агресивно АТ.
                          Иди някой да те повози на МТ гуми по асвалт.

                          ПП пиши най накрая от къде си.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X