Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CRV 1998 прекъсва и гасне на задна скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda CRV 1998 прекъсва и гасне на задна скорост

    Здравейте!

    Не мога да се справя с този проблем-когато маневрирам на задна на полусъединител колата прекъсва и се гасне ако не форсирам много.На първа скорост също го прави но в по-малка степен.Сменил съм свещите, сложих Дензо,дистрибуторна капачка Блупринт(палеца не можах да го сваля и оставих стария но едва ли е от него), почистих дросела и смених съединител че му беше време.Надявах се след тези операции проблема да изчезне ама той остана.То освен и кабелите да сменя друго не остана...
    Някой знае ли на какво може да се дължи това прекъсване(и на бензин и на газ го прави)

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Honda CRV 1998 прекъсва и гасне на задна скорост

    Клапаните провери ли?

    Коментар


    • #3
      От: Honda CRV 1998 прекъсва и гасне на задна скорост

      Да използвам темата да кажа, че и при мен има такъв проблем (CRV 99 год., 147к.с.). Доста форуми обърнах и не открих досега подобни оплаквания. Колата я карат и други хора освен мен и на тях не им прави впечатление, но мен това придърпване/прекъсване и гаснене ме побърква Наистина най-силно се усеща на задна предавка - често ми се случва да правя маневри и двигателя да изгасне. Да не говоря пък ако е на някоя ливада под наклон - трябва да форсирам на много високи обороти и да я държа на полу-съединител, за да не изгасне. Може и просто на мен да не ми се отдава шофирането , но при другите коли, които карам не ми се е случвало.

      Не мисля, че е от клапаните - държеше се така и преди и след реглаж.
      Също не е и от газовата уредба - правеше го и преди изобщо да има газова уредба.
      Чистих клапана/моторчето за празен ход - няма промяна.
      Сменях и свещите - пак без промяна.

      Коментар


      • #4
        От: Honda CRV 1998 прекъсва и гасне на задна скорост

        Първоначално публикуван от Ich0 Преглед на мнение
        Да използвам темата да кажа, че и при мен има такъв проблем (CRV 99 год., 147к.с.). Доста форуми обърнах и не открих досега подобни оплаквания. Колата я карат и други хора освен мен и на тях не им прави впечатление, но мен това придърпване/прекъсване и гаснене ме побърква Наистина най-силно се усеща на задна предавка - често ми се случва да правя маневри и двигателя да изгасне. Да не говоря пък ако е на някоя ливада под наклон - трябва да форсирам на много високи обороти и да я държа на полу-съединител, за да не изгасне. Може и просто на мен да не ми се отдава шофирането , но при другите коли, които карам не ми се е случвало.

        Не мисля, че е от клапаните - държеше се така и преди и след реглаж.
        Също не е и от газовата уредба - правеше го и преди изобщо да има газова уредба.
        Чистих клапана/моторчето за празен ход - няма промяна.
        Сменях и свещите - пак без промяна.

        Да-особено пък ако и наклон има даже и съвсем лек на задна е голяма мъка...

        Остана да сменя палеца на дистрибуторната капачка и кабели на свещи освен...друго не се сещам.
        Щом друг не пише значи не е разпространен проблем това.

        Коментар


        • #5
          От: Honda CRV 1998 прекъсва и гасне на задна скорост

          Здравейте,
          Имах същи проблем вече не помня в коя тема бях писал.
          Две бири, че проблема е в палеца. И аз отначало не можех да го сваля, ако си от софия мога да ти помогна да свалиш палеца ако не се е прецакала главичката на винчето.
          Honda CR-V B20Z 2001

          Коментар


          • #6
            От: Honda CRV 1998 прекъсва и гасне на задна скорост

            При мен също не можеше да се отвие болтчето на палеца и майстора свали цялото делко,като преди това беляза положението му и после на менгемето натроши стария палец.....

            Коментар


            • #7
              От: Honda CRV 1998 прекъсва и гасне на задна скорост

              Здравейте,
              Аз всъщност го напръсках внимателно с wd40 избърсах внамателно, писнах я да поработи 1минута избърсах пак. Покарах е ден два и после се разви.
              Honda CR-V B20Z 2001

              Коментар


              • #8
                От: Honda CRV 1998 прекъсва и гасне на задна скорост

                Не е от палеца колеги, мога да ви дам за пример поне още две коли, едната от които е моята в момента с чисто нови кабели капачка и палец, съединител на 20000км. и пак се зори колата назад. Имам чувството че предавката идва по дълга и двигателя се натоварва като бута тон и половина по нанагорнище, в момента на зацепването на съединителя. И други колеги са ми споделяли че дори подскача отпред от зор. Същата работа е и при качване на бордюр назад- без лашкане трудна мисия. На бензин сякаш е по малка мъката но пак я има.
                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                Коментар


                • #9
                  От: Honda CRV 1998 прекъсва и гасне на задна скорост

                  Моята с подобен проблем се оказа пружината на стъпковият мотор, т.е. стъпков мотор.На празен ход оборотите как са.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda CRV 1998 прекъсва и гасне на задна скорост

                    Колеги, и при мен го има същия проблем със задната скорост (цр-в 2001, 147к.). Освен че се мъчи колата като карам на задна но и трудно влиза самата скорост. Бях сигурен, че проблема е съединител но от няколко сервиза ми казаха че не е за смяна. Почти две години я карам с този "проблем" и вече свикнах но бих се радвал ако се намери решение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda CRV 1998 прекъсва и гасне на задна скорост

                      Смених палеца и проблема със тегавото каране на задна е решен.Сега си карам назад като със всяка друга кола.Благодаря на NEKTAR че ме засили да го сменям, защото аз бях сигурен, че не е от него.
                      Палеца, който свалих е произведен 97г. т.е. оригиналния най-вероятно...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda CRV 1998 прекъсва и гасне на задна скорост

                        При мен на задна някой път буквално падскача, а иначе задната си влиза трудно при всички, в някоя тема беше обсъден въпроса.
                        Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                        Citroen C4, 1.4 vti

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda CRV 1998 прекъсва и гасне на задна скорост

                          Малко е спам по темата ,защото намам проблем с прикъсване но задната скорост изключва при потегляне или натоворване. Къде да търся проблема. Сменял съм тампони на двигателя защото си мислех, че се мърда при движение на зад и да не е от това но не е. Остава ми да сменя масло в скоростите и след това ако не се оправи да сваля скоростите ама нещо не ми се прави точно сега.
                          Honda CR-V I 2000 г.
                          0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X