Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрация при цр-в 1999г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вибрация при цр-в 1999г

    Здравейте колеги.Вчера забелязах че тампоните на задния мост отвън са доста прокъсани и днес реших да ги сменя.Закарах колата при майстора.После дойде време да я взема и тръгнах на път.Качих се на магистралата и взех да я настъпвам.И изведнъш от 110 км започна една вибрация която се усилва с увеличението на скоростта.На 130км вече не може да се стои в колата.Усеща се че вибрацията идва отзад и се предава по цялото купе.Веднага звъннах на маистора за да му обясня за ситуацията ,а той ми каза не се притеснявай, докарай я в понеделник,има какво да направя.Имате ли Някакви мнения по въпроса
    Honda CR-V B20Z1

  • #2
    От: Вибрация при цр-в 1999г

    Освен, тотално да е разбъзикал настройките на "задния мост", и това по някакъв начин да поражда вибрации?!

    Всъщност, за кои тампони говориш?! Големите тампони на надлъжните рамена ли?!
    Ако да - как ги смени майстора, на място, или разглоби всичко отзад, за да ги занесе на преса?!
    И спазени ли са посоката на монтиране и дълбочината на набиване на тампоните?!
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • #3
      От: Вибрация при цр-в 1999г

      Става въпрос за тампоните на задния мост които се намират точно над диференциала
      Honda CR-V B20Z1

      Коментар


      • #4
        От: Вибрация при цр-в 1999г

        На майстори и накОмани вяра да нямаш.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #5
          От: Вибрация при цр-в 1999г

          Това май не са тампоните на моста а на дифа. щото на моста (рамената те са едни големи тампони които се сменят само на преса) требва да е правил и реглаж след тва, за тези ли имаш предвид ?
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03756CCB7A779164-640x500.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5620533
          Ако са тези значи нещо е объркал при зглабането.
          HONDA CR-V 2000 B20Z1 500 kw, опсс оборота хахаха

          Коментар


          • #6
            От: Вибрация при цр-в 1999г

            Дано Слави не се окаже прав, т.е. дано не си попаднал на "майстор".

            Значи, кой купи новите тампони, ти или майстора?!
            Ако майстора не е доверен, има вероятност да е прибрал едни парички за нови тампони, и да е "модифицирал" старите. А може и да не е монтирал правилно новите?!
            Само двата долни тампона ли са "сменени", или и горния - N23 от схемата на Дедо Поп?!
            А онова другото, дето е вдясно на горния тампон, и го играе уж успокоител на вибрации, там ли е, и какво е състоянието му?!

            п.п. Дедо Попе, сменил съм (лично) три и половина комплекта големи тампона без да свалям рамената от колата. Става с голям чук (ръчен и пневматичен) и секач/шило. След това не съм правил регулиране на "задния мост", и не съм имал проблеми.
            Последно редактирано от krasi-mir; 01-11-14, 08:19.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #7
              От: Вибрация при цр-в 1999г

              Сменени са и трите тампона 022 и 023.тампоните аз си ги купих
              Honda CR-V B20Z1

              Коментар


              • #8
                От: Вибрация при цр-в 1999г

                Ааа онова другото дето го играе успокоител съм го изтръгнал още преди две години и до вчера съм нямал проблем
                Honda CR-V B20Z1

                Коментар


                • #9
                  От: Вибрация при цр-в 1999г

                  Краси евала бе брат те за тва трее много бой, гледах този който ги сменяше на пресата и не беше толко лесно ти само с чук и секач, шапка свалям, а кво ше кажете за марката фебест мен ми се види добра, като за ходова част.
                  А за тази джаджа къдет са мандахерца, аз лично си немам идея ко толко ако я нема знам че е за баланс но само когато сработва задният диф. и после нали знаете нова колко пачка е ?
                  Сменени са и трите тампона 022 и 023.тампоните аз си ги купих
                  еми тези 016 как без тя бре ???
                  HONDA CR-V 2000 B20Z1 500 kw, опсс оборота хахаха

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вибрация при цр-в 1999г

                    Дедо Попе, на пневматичния чук има един секач, като "лястовича опашка", реже външната гривна се едно е масло.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вибрация при цр-в 1999г

                      Има развитие по темата.Проблема се оказа счупено каренце на кардана където се свързва с дифа.днес свалихме кардана и го занесох на доверен стругар и утре ще е готов и ще съобщя резултата.процедурата била малко сложна защото каренцето било капсуловано и трябвало да се правят някакви коналчета да можело да се се хване новото каре с зегерки
                      Honda CR-V B20Z1

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вибрация при цр-в 1999г

                        Днес сложихме кардана с новото каренце и ооо чудо-колата вози като мерцедес.Даже са сложили гресьорка на каренцето.Мислех да нацъкам някоя снимка но забравих.
                        Honda CR-V B20Z1

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вибрация при цр-в 1999г

                          Нищо де, винаги може да легнеш под нея да го снимаш тя е висока
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X