Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампа за маслото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лампа за маслото

    Здравейте!
    Искам да попитам дали е нормално когато завъртя ключът на контакт да не ми свети лампата за маслото.Нямам спомен дали е светела преди защото рядко е карам тази кола.
    Самата лампичка е тествана и работи.Колата е тествана през компютър и не дава никакви грешки.Дали това е нормално или има някакъв проблем.
    Може би с датчика.
    Маслото и филтъра са сменени преди 1000 км. ако това е от значение.
    Става въпрос за :
    Honda CR-V 2.2 I-DTEC 2010 година.
    Благодаря!

  • #2
    От: Лампа за маслото

    Здравей,

    Принципно, при всички коли като завъртиш ключа на контакт светва лампата за маслото, лампата за акумолатора, тази за АБС и тази за въздушната възглавница. Като завъртиш още малко ключа и колата запали всички тези лампи трябва да угаснат. Ако някоя свети след като колата е запалила, лошо, а и като гледам 2010г, още по лошо(по скъпа подръжка.)
    Успех.
    Honda CR-V B20Z 2001

    Коментар


    • #3
      От: Лампа за маслото

      Еми и аз така знам че задължително за маслото акумулатора трябва да светват на контакт.Да ама не свети.Да поддръжката ще е скъпичка но удоволствието е неописуемо от тази кола.Ако откача този датчик за маслото трябва ли да светне лампата за маслото?Това ми дойде като идея да тествам датчика стига да го намеря къде се намира.

      Коментар


      • #4
        От: Лампа за маслото

        Здравей най добре първо разглоби танлото и смени крушката с тази на акумолатора за нея знеш, че работи( почни от най малкото и наи лесното). Колкото за датчика идея си нямам каде е.
        Успех.
        Honda CR-V B20Z 2001

        Коментар


        • #5
          От: Лампа за маслото

          Крушката работи със сигурност.Има тест за таблото и почва да свети и мига всичко що е по таблото.
          Снощи в един Руски сайт видях че за тази крушка има предпазител който се намирал някъде при двигателя.Та днес ще го търся.

          Коментар


          • #6
            От: Лампа за маслото

            Свети ли лампа на резервата на бензина honda Cr-v 1999г?

            Коментар


            • #7
              От: Лампа за маслото

              На достатъчно нова кола лампичката може и да не светва на контакт.

              Коментар


              • #8
                От: Лампа за маслото

                Първоначално публикуван от deianopera Преглед на мнение
                Свети ли лампа на резервата на бензина honda Cr-v 1999г?
                Темата е за лампата на маслото.
                Ти питаш за тази на бензина, и освен това, в контекста на темата, въпросът ти е неясен.
                Интересува те, дали свети, когато дадеш на контакт, или дали свети, когато ти свършва бензина?!
                Последно редактирано от krasi-mir; 10-12-14, 20:38.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #9
                  От: Лампа за маслото

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  На достатъчно нова кола лампичката може и да не светва на контакт.
                  На достатъчно стара кола лампичката може и да не светва като няма бензин. Поне при мен от доста време спря.
                  "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лампа за маслото

                    Здравейте отново!
                    При мен се оказа скъсан кабел на датчика за маслото.Но как и защо е скъсан идея си нямам.
                    Но сега вече си работи лампичката за маслото при подаване на контак след като ми го запоиха.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X