Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Хонда CRV след 2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Хонда CRV след 2007

    Вчера си продадох камиончето и новата кола към която съм се прицелил е CRV след 2007 автоматик - гориво без значение бюджет до 22хил. , моля ако някои може да ме насочи какво да гледам и по-критични детайли!
    Плюсове и минуси също биха ми помогнали в избора, много се двоумех между CRV, Grand Vitara и Qashqai за сега Хондата ми харесва най-много
    Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
    :D

  • #2
    От: Покупка на Хонда CRV след 2007

    Crv само да не е 2.2 i-cdti със филтъра за твърди частици (fap)той дефектира много често от нашите хубави горива, това нещо е способно да ти скъса нервите и да ти продъни джоба тествано.

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на Хонда CRV след 2007

      Първоначално публикуван от auto215 Преглед на мнение
      Crv само да не е 2.2 i-cdti със филтъра за твърди частици (fap)той дефектира много често от нашите хубави горива, това нещо е способно да ти скъса нервите и да ти продъни джоба тествано.
      Благодаря ти!
      Аз за сега се вглеждам главно в бензинов двигател
      Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
      :D

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на Хонда CRV след 2007

        що така не съм чул з големи ядове с тоя филтър, няма дерт с дизела ама гледай да е купуван нов от бг, не са толкова чувствителни към горивото като за западния пазар. Един мой клиент си купи такава от германия на 80х.км и понякога се налага да я натисне на магистралата а нашата 2008г е на 90х.км и досега не сме виждали жълтата лампичка.
        Grand Vitara 2005g- за работа
        Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
        Lexus RX200t -2016г.-евридейката

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на Хонда CRV след 2007

          Damianski като стигне към 150х км шоуто започва с филтъра за твърди частици, другото оборудване няма никакви проблеми,а колата няма да е от кашон (от магазина) а ще е втора радост , на този филтър производителя му дава минимум 180х км живот но това зависи от условията при които се експлоатира автомобила,най просто казано постоянното градското каране го съсипва много рано пълни се с сажди условия за регенерация няма (температурата в изпускателния колектор трябва да е над 350 градуса за да пусне регенерация) следва запушване светване на жълтата лампа с изобразен ауспух и пушеци колата продължава да върви нормално до достигане на 48% запушване което го мерят два датчика за диференциално налягане пред и след dpf , следва сервизен режим до 2600 оборота след около пет минути каране след стартиране на топъл двигател,усещането е незабравимо особено като отреже газта при изпреварване ,след което се посещава подходящ сервиз с подходяща апаратура пуска се принудителна регенерация на филтъра ако не е тотално запушен има шансове да изгасне лампата за следващите около 300 км и да работи нормално колата след това всичко се повтаря отначало докато не се кихнат едни 2000 лв да се смени с нов .а честито ви евро4/5

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на Хонда CRV след 2007

            Той ДПФ филтъра се маха и може да се забрани в компютъра. В София и Варна ги лекуват.

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на Хонда CRV след 2007

              От коя година монтират DPF филтъра, щото служебното дизелово CR-V в момента на 190000км купено от официален продавач в България мисля 2006г. карано с дизел от всякакви бензиностанции включително и няколко пъти на бензин погрешно налят и съответно репатрирано в момента лети като ракета и няма и намерение да спира. Този двигател в комбинация с 6-степенна кутия е уникален, в никакъв случай не бих заложил на бензинов.
              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на Хонда CRV след 2007

                Благодаря ви!
                Продължавам да събирам инфо и в събота съм на огледи!
                Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                :D

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на Хонда CRV след 2007

                  От кой град си колега? Някои от официалните представителства предлагат коли с гаранция.
                  Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 06-11-13, 15:28.
                  "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на Хонда CRV след 2007

                    еми това ДПФ тогава си е консуматив (малко скъп ама не е повреда), той и съединителя си им е скъп с маховика. Миналия месец смених предни дискове на 45х.км като сложиш и накладки комплект работата отиде на фактура към 800лв. Ама това си е консуматив, филтрите също били те дпф, въздушни и тем подобни като искаш такава кола трябва да можеш да поемаш и разходите като ремък, съединител , филтри и др. То само каско и данъци правят 2-3х.лв годишно. Хубвато на хондите е че като им покажеш ключа палят и пристигаш винаги накъдето си тръгнал, за няклокото хонди които сме имали освен консумативи (били те и съдеинител, вериги и др.) и една помпа на съединител ,друго не се е рзваляло . Можем да си позволим в семейството и премиум от магазина ( МЛ или Х3, Q5) но постоянните оплаквания от приятели винаги са ме разколебавали та си караме хондите и не знам какво е да ти светне лапма . ОТ 2004 сме минали на хонди и не съжаляваме.
                    Та колегата да си взема някоя читава бройка и няма дертове, скоро един комшия продаде неговата за 28х.лв на 104х.км( веднаха я лапнаха и не стигна до обява) беше и първи собственик. Цената на е малко по-висока от търсената, ама за 20-22х.лв ще е на мин 200х.км от италия а да се има в предвид че тези коли са много чуствителни с какво масло се карат а италианците ги знаете..............
                    Последно редактирано от damianski; 06-11-13, 19:13.
                    Grand Vitara 2005g- за работа
                    Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
                    Lexus RX200t -2016г.-евридейката

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на Хонда CRV след 2007

                      Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                      От кой град си колега? Някои от официалните представителства предлагат коли с гаранция.
                      Plovdiv
                      Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                      :D

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на Хонда CRV след 2007

                        Филтъра се маха и всичко е още по добре при всички!
                        Grand Vitra ddis 2008
                        SEAT Althea XL tsi 2010
                        Mitsubishi Canter

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на Хонда CRV след 2007

                          Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                          От коя година монтират DPF филтъра, щото служебното дизелово CR-V в момента на 190000км купено от официален продавач в България мисля 2006г.
                          За западните страни още преди 2004г. ,демек първите дизелови СРВ-та.
                          Иначе за българския пазар, след 2007г., преди това правеха икономия.
                          Мойто е средата на 2006г., от тук и е фабрично без такъв филтър, което е добре.
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X