Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

    Прочети пост №9.. по нагоре.. и започвай "експериментите"..! Между другото..., много оскъдна информация си дал.. относно колата,ГИ, и.. от къде си..,за да те ориентираме правилно...
    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

    Коментар


    • #17
      От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

      Първоначално публикуван от dimovbk Преглед на мнение
      Чел съм за двигателите на Ауди ,ако се карат предимно в града е необходимо 1 път месечно двигателя да работи около 20 мин. с 4000 об./мин. за да се самопочисти сондата.
      Искам да те поправя, за да се знае за какво става въпрос.

      Така описана процедура при ауди няма. Не става въпрос за сонда.

      Има процедура по самочистване на DPF филтър при дизелите. Това е филтърът обиращ саждите от изгорелите газове. Той е отделно гърне от катализатора и стои винаги след него. Катализатор > DPF > гърнета.
      Ако колата се кара прекалено градско, прекалено с ниска скорост на къси разтояния DPF филтърът не успява да се нагрее достатъчно, за да стартира своето самопочистване и изгаряне на саждите.
      Ако не успее да се самопочисти филтърът се запушва и светват лампи на таблото. Има три видя индикации според % на запушване.

      При първата индикация (светнала лампа) се спазва процедурата за която вероятно си чел: Колата трябва да се кара в продължителност от 20 минути с минимум 1600 оборота, за което се препоръчва да се кара извънградско. Така се осигурява нужното време за генериране на температура след която DPF филтърът се самопочиства изгаряйки саждите натрупани в него.
      Има и принудително самопочистване на място (при светнала трета индикация). Това обикновено се прави в сервиза.

      Никъде не е указано , че трябва да се извършва един път месечно такава процедура, а само когато ти светне лампата. Това са крайни случаи и най-често, когато животът на DPF филтъра е приключил (250-300хил.км в общия случай)
      Аз съм карал такъв двигател с такъв филтър и никога не ми е светвала лампата, защото дори в градски цикъл DPF-а успява да се самопочисти.

      А по темата за катализатора: Не бих го свалил, ако не е запушен и работи. Без катализатор изгорелите газове смърдят ужасно гадно.
      Тези приказки с повечето мощност и по ниския разход всъщност са с толкова незначителни стойности, че реално няма смисъл да са цел.
      Става въпрос за 5-8 коня, които не са никакъв фактор за крайната мощност.
      Ако катализаторът е свършил, т.е. се е запушил, започва да се нагрява все повече и повече и питите му са започват да се спояват. Тогава вече може да има негативи в мощността и разхода, но всичко това се замерва и се вижда. Най-малко може да се свали и погледне и после пак да се сложи.

      И да, колегите са го споменали. Тия катализатори струват прилични пари на вторични. Някои хора искат да ти ги вземат и намират причини да те накарат да си мислиш, че ти правят добро.
      Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
      0888/00-55-37

      Коментар


      • #18
        От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

        Катализатори може да се запушат от изгаряне на неща, различни от горивото. Неподходящо двигателно масло и система за мазане на клапаните са два такива примера.

        Коментар


        • #19
          От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

          Тая работа с махането на катализатора и аз съм я вършил. В чудо се видях после, че сменях и л.сонда. От опит знам вече, че нещо работи ли не се пипа!

          Коментар


          • #20
            От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

            Да се възползвам от темата.

            Понеже обикновено проблеми, след махане на катализатора, имат (в повечето случай) автомобили с повече от една ламбда сонда, та бях чул че се сваля катализатора и се почиства.
            И там вече е и въпроса, с какво и как се почиства?!?
            То ясно, че нов няма да стане, ама поне малко от малко ще паднат разни нагари и гадости натрупани с времето.
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #21
              От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

              (Прочети пост №9.. по нагоре.. и започвай "експериментите"..! Между другото..., много оскъдна информация си дал.. относно колата,ГИ, и.. от къде си..,за да те ориентираме правилно...)


              Колата 98г 128к.с. Г.И. е MOTOR GAS.а аз съм от Пловдив.Ако може да ми кажете каде мога да отида защото това с експериментите неми се рискува че обикновено като пипна нещо които него тразбирам и става по зле.

              Коментар


              • #22
                От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                Щом е 128к.с. ..,катализатора не те бърка..(понеже нямаш втора ламбда сонда). Явно при теб проблема е или в лмбда сондата(може да си е заминала) или ГИ има нужда от допълнителна настройка..! Чек лампата свети ли..,направи една диагностика с "кламера"..! П.П. Най-добре се обади на колегата от форума *zero*.. и той е от Пловдив..
                SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                Коментар


                • #23
                  От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                  Не ми свети чек ламбата,а ГИ го сложих нов и е в гаранция и ходих 2-3 да прават настройки но става все по зле.Ще се свържа с колегата.Благодаря за отделеното време.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                    И аз да се включа. Карам Алфа Ромео 145 , 1,3 боксер с обикновенна газова.

                    Когато взеха колата , нямаше газ. Карах на бензин , но беше голяма ламя, което наложи монтажа на газовата! Колата си беше с катализатор и всички други гърнета.

                    След може би 20К километра , на прибиране от Благоевград , колата изведнъж рязко заби муцуна и не искаше ад вдигне повече от 3500 оборота.
                    Криво-ляво се прибрах и веднага на майстор. Гледахме всичко: бензин ,ток, свещи , вакууми -всичко си беше наред. На другия ден отидох до един сервиз където правят ауспуси. Човека свали ауспуха , запалих колата и въпреки големия шум , се форсираше като нова. Сложихме ауспуха и пак умря - оказа се КАТАЛИЗАТОРА ! Казвали са ми ,че като тръгне катализатора , отзад започва да мирише гадно като на развалени яйца, или като на сяра....
                    Въпреки ,че не беше толкова запушен /поне видимо, можеше да се погледне леко през него/ , оказваше проблем. Махнахме го и сложихме права тръба. След още 10к км на газ , крайното гърне сдаде багажа , а след него и средното почна да дрънка. Затова от двигателя до отзад права тръба само с едно резонаторно/или резонансо не знам кое е правилното, че съм срещал и двете думи за едно и също нещо/ гърне и крайно такова и газ . Колата върви много по-добре от колкото с катализатора. Е катализатора ми е все още някъде из гаража за всеки случай, но едва ли ще го сложа някога пак.....
                    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                      Отварям темата отново с проблем
                      Колата е ЦРВ 128к.с. С ГИ. Тука от 2 седмици колата започна да прекъсва и да не върви с леконатиснат педал на газ. Вчера при отпускане на педала оборотите рязко падат почти до нула и от временавреме даже и угасва. Днес на газаджията който сложи ГИ. тестване на газовата и показва богата смес, намаляне увеличаване нищо, сместа си остава богата. На бензин нямапроблеми и сместа е нормална. Газаджията казва катализатор. От 2 седмици зад колата мирише на сяра. Казвай те ко да го правим.
                      -------Honda CR-V 128к.с.--------
                      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                        Еми.. махай го.., но не слагай на негово място тръба,а сложи резонаторно гърне.. !
                        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                          Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                          показва богата смес, намаляне увеличаване нищо, сместа си остава богата. На бензин нямапроблеми и сместа е нормална. Газаджията казва катализатор.
                          Умрял регулатор на налягането на газа и утечка на газ към вакуума. Ако беше катализатор щеше да има подобни проблеми и на бензин.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                            Колега мойта е128 коня и вече трети път свалям първото гарне където е катализатора.Първия път го измих с тези обезмаслители /мотобоукс/ може и да бъркам думата не ми се ходи в гаража за точното наименование след което го обгорих с газовата горелка с която пърля прасето ....светна.Следващите два пъти заради разрушен катализатор.Почва да дрънчи и като сваля гърнето вътре пърчотии.Сега съм с една четварт от катализатора в гърнето,никаква лампа не свети.Ако ли искаш да махнеш катализатора много е лесно избиваж го с нещо от гарнето.Моят го имам в торба но незнам дали има цена,става дума за тези които се откъртиха от гърнето.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Умрял регулатор на налягането на газа и утечка на газ към вакуума. Ако беше катализатор щеше да има подобни проблеми и на бензин.
                              наляганетона газта е както го нагласихме в началото 0,85. Като дигна над 2000 оборота по малко прекъсва, а на моменти сякаш се оправя. На бензин не мирише отзад на сяра,само на газ. Отивамда почистя дебитомера. Стъпковия мотор и дроселовата клапа ги почистих(много нагар имаше) но ефект няма.Като загрее хубаво сякаш понамалява прекъсването. Ще премеря и компресията.
                              -------Honda CR-V 128к.с.--------
                              "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                                Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                                наляганетона газта е ...
                                Налягането няма никакво значение. Провери дали не изпуска към вакуума, вместо да правиш всичките други сложни неща.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X