Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заден фар за мъгла.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заден фар за мъгла.

    Здравейте,
    Успях напълно самостоятелно да си строша задния фар за мъгла (монтиран отляво в задната броня) на Хондата CR-V първо поколение - 1999. Има ли някой идея къде мога да открия такъв, втора ръка и какво струва. Живея в София, но следващите два месеца пътувам често до Русе.
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Заден фар за мъгла.

    Тия са трудни за намиране и няма да ти хареса цената... Аз пък си потроших светлината за заден ход - все още свети, но е без стъкло. По моргите като питам казват, че тези светлини се харчели първи - в ибей има, но са по около 40 паунда с доставката, кисела история Общо взето обикаляй по моргите - ако прехвърлят 60-70 лева не си заслужава пазарлъка.
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • #3
      От: Заден фар за мъгла.

      виж тук
      АВТОМОРГА-ХОНДА,Тел.0898-489-527 -

      Коментар


      • #4
        От: Заден фар за мъгла.

        Пробвай на някой от тези телефони, занимават се с части втора ръка.
        Единия: 0889517051, 0878730916 - Пловдив
        още един:
        0878 42 87 55, SKYPE-Dragi4auk - Варна
        и този:
        тел. 0898-489-527 или 0898-489-504 - Варна

        това от хонда форума съм ги изровил, ако искаш погледни и там.

        успех


        п.п. забравих да кажа, че частите са предимно и основно за хонди
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: Заден фар за мъгла.

          Преди време купих от арабите ул.Цар Симеон в София ново,но само стъклото за 60лв.(50 с пазарлък),а мой познат го взе целия стоп за 20лв.,но е от кола с десен волан и там са разменени местата със задната скорост.......

          Коментар


          • #6
            От: Заден фар за мъгла.

            Благодаря на всички за отговорите, ще търся.

            Коментар


            • #7
              От: Заден фар за мъгла.

              Проблема с тези светлини в бронята го реших генерално със закупуването на стоповете на колонките от JDM автоматик модела (задната светлина е горе на стопа в колонката) и задна броня от същият модел която е цяла. Сега задните ми са горе и се виждат от далеч като на нормална кола и бронята е цяла без дупки. По магазините тези светлинки излизат по каталог 38лв бройката, но никой ги няма и не може да ги достави. Нови оригинални са по 60$ без доставката. От английски ЦР-Вта не стават защото са разменени местата им заради обратният волан. Писна ми да ги търся и разни хора непознаващи парите да ми искат по 70-80лв за втора употреба (и то само ако не са те изпреварили и светлините са все още на колата). За това инвестирах 220лв за стопове и броня и си реших проблема генерално.

              Коментар


              • #8
                От: Заден фар за мъгла.

                Това добре ... ама къде ти е сега задната светлина за мъгла?!
                Защото JDM "стоповете" нямат светлина за мъгла.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #9
                  От: Заден фар за мъгла.

                  Тя защото много се ползва Ти в мъгливата Англия щом се оправяш без задна светлина за мъгла (камиона ти е JDM изпълнение) какво остава за нас в Бг На Сивика светлината за мъгла за 7 години съм я пускал веднъж. На Сивик 6та пък изобщо няма такава.....не мисля че е болка за умиране
                  ПС: обещал си ми преди половин година руското ръководство за ЦР-В

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заден фар за мъгла.

                    Колега ето ти ръководството
                    http://dox.bg/files/dw?a=9b4c925be4

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заден фар за мъгла.

                      Първоначално публикуван от Sameveel Преглед на мнение
                      ...
                      ПС: обещал си ми преди половин година руското ръководство за ЦР-В
                      Сигурно се е затрил файла некъде в английската мъгла

                      п.п. Линка за сваляне го бях дал тук, ама нещо се е прецакал, не работи.
                      Пробвай това на Коко. Ако не стане ще ти го пратя на email.

                      п.п.п. Без фар за мъгла в Англия си обречен ... не можеш да минеш МОТ, камо ли през гъста Лондонска мъгла
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заден фар за мъгла.

                        Да не отварям нова тема ще пиша тук. Аз също самостоятелно си строших фарчето за задна в бронята, от доста време търся питам, намерих и в няколко сайта, но нямат наличности и скоро няма да им доставят, това ми казаха. По моргите и колите на части, където и да питам ми казват, че точно фарчетата в бронята изчезват със скоростта на светлината. Сега започнах да търся някакви правоъгълни бели фарчета и да ги направя и двете за задна скоросот, тамън да освети хубаво отзад, но пак греда не намирам такива. Та въпроса някаква идея от какво и къде може да има правоъгълни бели фарчета с подобни размери, с по-големи е лесно ще изрежа отворите в бронята, ако са по-малки е проблем.
                        Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                        Citroen C4, 1.4 vti

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заден фар за мъгла.

                          какви са размерите при Хондата? може да разгледаш какво предлагат Wesem все може да пасне нещо
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заден фар за мъгла.

                            Лошо решение е да се постави задната светлина в бронята, ... проблем който при втора и следващите генерации вече е решен успешно.
                            Поради горното този фар вярно е дефицитен, но не си заслужава парите ... 10-на години по-късно имаме LED технологията и made in China.
                            Аз например си намирам много полезни джаджи в Dealextreme (доставката е безплатна), а ето какво излиза от там ...

                            Само за 14.99$

                            http://dx.com/p/sq-27-luxury-waterpr...e-stand-145805
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sku_145805_1.jpg
Прегледи:1
Размер:35.2 КБ
ID:5530171
                            Ако тези ви се виждат слаби има и още:

                            660lm за 30.99$
                            http://dx.com/p/9w-660lm-3-led-white...-10-30v-167138
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sku_167138_1.jpg
Прегледи:1
Размер:48.8 КБ
ID:5530173

                            1170lm за 43.20$
                            http://dx.com/p/18w-1170lm-6-led-whi...p-black-154587
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sku_154587_1.jpg
Прегледи:1
Размер:54.2 КБ
ID:5530172

                            Аз обаче се замислям за ето това решение - огледало с вграден монитор за 52.80$ ...
                            захранването се хваща от плафона отзад, а връзката е посредством трансмитер ... и воала - необходимоста от задната светлина отпада.
                            Освен това се вижда и това, което остава скрито и при паркиране през деня

                            http://dx.com/p/4-3-lcd-2-4ghz-wirel...d-black-206511

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sku_206511_6.jpg
Прегледи:1
Размер:33.8 КБ
ID:5530174
                            Последно редактирано от tzocho; 26-10-13, 00:04.
                            Honda CR-V 1-st Generation

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заден фар за мъгла.

                              ... и още едни, много лесни за монтаж в бронята - 210lm за 9$

                              http://dx.com/p/3w-210lm-led-eagle-e...m-cable-185076

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sku_185076_2.jpg
Прегледи:1
Размер:25.3 КБ
ID:5530179

                              Според ревютата тази също е водозащитена и доста ярка за размерите си - 500lm за 10$

                              http://dx.com/p/10w-7000k-500-lumen-...-dc-12v-139681

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sku_139681_5.jpg
Прегледи:1
Размер:27.6 КБ
ID:5530180

                              Та така, ... винаги има и други и далеч по-пракрактични решения и дори и да им се даде фира за яркоста то предвид цената им са по-оправдани като избор!
                              Honda CR-V 1-st Generation

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X