Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за развиване на пробка на скорости.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за развиване на пробка на скорости.

    Колеги, вчера се борих с пробката на един нисан алмера на кумеца, миналата седмица я купи за жена си но от скоростите капе масло и решихме до де доиде време да се търси проблема да отворим да видим нивото и да долеем, ама пробката няма разиване, тя е квадрат 3/8 аз ползвах дълго рамо 60 см на 1/2 с преход към 3/8 с тва рамо до сега нищо не ми се е опирало на Форсе е и е мноо яко обаче се скъса преходника които беше на Топмастер, аз ги знам че не са от наи яките ама все пак не очаквах такъв отпор от една пробка. Някъкви идеии как да помогнем на тая пробка да се развие? Нагряване или нещо......
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

  • #2
    От: Въпрос за развиване на пробка на скорости.

    Най-евтиното решение е да си намериш як Г-образен ключ 3/8" и тръба за удължител. В някои магазини продават и качествени единични бройки ключове и преходници. В София съм виждал на Женския пазар и в Младост 4.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за развиване на пробка на скорости.

      Аз имам и по як ключ, но ме е страх с него да не се развали квадрата на пробката, за това питам за хватки и чалъми да и помогна по някъв начи да отпусне малко.
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за развиване на пробка на скорости.

        Ако ключа се държи правилно - да не излиза от отвора, не мисля, че болтът ще се разжлямби. Вероятно не е развиван откакто е направена колата. На моята кола развихме пробката на раздатката след яко напъване с 2 рамена от гедоре и на болта даже не му личеше.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за развиване на пробка на скорости.

          Най лесно се отпуска с чук.Няколко леки удара по самата пробка.
          ПП.Не си писал каква е Алмерата. На някои модели наливането и контрола е през отвора за привода на километража.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за развиване на пробка на скорости.

            Начукване, после качествен ключ и дълго рамо. Ако не издържи квадрата , чук секач и мамата.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за развиване на пробка на скорости.

              Алмерата е 1,4 96 год бензин, нямам спомен има ли място да влезе чук и по скоро да се замахне, инак пробката маи наистина е бая здрава щото ключа с които напъвахме беше леко хлабав, не знам за нея дали трябва някъв специален квадрат но 3/8 влиза хлабаво, а 1/2 е голям. Та камъка се скъса но на пробката и нямаше нищо, явно ще устиска на още напън. А нагряване с пистолет за горещ въздух, и също така лашване с гаиковерт? И още една идея, с по късо рамо и удар с чук по рамото ??? щото дългото ако го ударя с чука ще ме изпраска по муцуната
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за развиване на пробка на скорости.

                Не се занимавай да отвиваш пробката.Налива се през привода на километража.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за развиване на пробка на скорости.

                  Да, одеве набарах малко снимки на скоростната кутия в търсене на друго място за наливане и видях че датчика е горе на удобно място и бая голям, но щом и ти потвърждаваш ще долеем от там, а някои ден като се сваля полуоската за да се смени семеринга ще го мислим, само се чудя от там как ще докарам нивото или горе долу на око, малко повече малко по малко не е от значение Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5611ia2_20.jpeg
Прегледи:1
Размер:51.7 КБ
ID:5455818
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за развиване на пробка на скорости.

                    Нивото се докарва с мерене 57-66мм.
                    Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                    Grand 3.1TD
                    0898 620 306 Стоян

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X