Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CR-V Проблем!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Honda CR-V Проблем!

    Акумулатор с по-голям ампераж само отлага проблема с разреждането и за мен е частично решение. Ако си го решил и ти се преправя, ок но дискусията вече трябва да я преместим тук.
    Honda CR-V 1-st Generation

    Коментар


    • #47
      От: Honda CR-V Проблем!

      Момци, не се занимавайте с магарии подобен малък разряд е дори полезен за акумулатора, тъй като десулфатизира. Просто, карайте поне всеки уикенд едни 50км и всичко ще е възстановено.
      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

      Коментар


      • #48
        От: Honda CR-V Проблем!

        Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
        Момци, не се занимавайте с магарии подобен малък разряд е дори полезен за акумулатора, тъй като десулфатизира. Просто, карайте поне всеки уикенд едни 50км и всичко ще е възстановено.
        Съгласен съм ... то тия коли нали за това сме ги взели - да ги караме и като цяло през годината няма проблеми.

        Тук си чешем клавиатурките заради едни 2-3 месеца през зимата, когато лично аз гледам през седмицата да маам пеша за поддържане на формата и като дойде уикенда, сиреч почивника като се кача да пътувам за някъде И-и-и-и ... Нъц!
        Honda CR-V 1-st Generation

        Коментар


        • #49
          От: Honda CR-V Проблем!

          По моргите съм виждал соларни панели от ауди , ако не се лъжа, изработени като стъкло на шибедах.Бяха около 30 вата.Според мен са напълно достатъчни, за да поддържат акумулатора в пълна бойна готовност.Всъщност едно панелче от 20-30 вата ще е напълно достатъчно да се сложи зад предното стъкло.С един контролер и работата заспива.Не е лошо и колата да се паркира на слънчево място, въпреки, че и при облачно и мъгливо време системата работи, макар и с много по-малко кпд.
          Говоря от опит, защото имам бунгало , на което няма ток.Исках да монтирам аларма, захранвана от акумулатор, който се зарежда от слънчеви панели.Първоначално се допитах до фирми "професионалисти" в бранша, като всички ми предлагаха системи от по 1000-2000 вата сумарна мощност на панелите и някакви акумулатори като за ядрена подводница.Впоследствие монтирах 180 вата панели, контролер и акумулатор 100 а/h, монтирани зад стъклото.Втора година не съм имал проблеми, контролера винаги показва зареден акумулатор.Лятото имам ток за телевизор,булсатком, осветление, включвам непрекъснато апаратче за борба с гризачи.
          Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
          Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

          Коментар


          • #50
            От: Honda CR-V Проблем!

            Колеги имам проблем. За да не пускам нова тема пиша тук, надявайки се за помощ. Миналата седмица изкарах шофьорската стелка за да я изтупам от пясъка и чакъла и какво да видя!? Отдолу всичко беше подгизнало. Помислих че може да е от обувките при качване и оставих мокета да си изсъхне спокойно... и така до днес включително. Тази сутрин се качих в колата и се запътих за работа, естествено опипах мокета, защото още съм без стелка, беше изсъхнал. Отидох на работа и оставих Хондата на един паркинг за целия ден. Накрая одеве като се качих- какво да видя? В краката ми имаше локва в буквалния смисъл на думата. Съжалявам че не се сетих да я снимам. Все едно съм излял около 1-2 литра вода под педалите. Някой да има идея от къде ми набива дъждовна вода без да се движи тази моя каляска ???

            Коментар


            • #51
              От: Honda CR-V Проблем!

              Ето ти цяла тема за теча, ще ти е полезна и ще откриеш причината:
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=151847
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • #52
                От: Honda CR-V Проблем!

                Мерси колега, още след дъжда ще се поразровя, надявам се да е нещо от описаното в темата...

                Коментар


                • #53
                  От: Honda CR-V Проблем!

                  Най -вероятно ще излезе нещо от темата - я релсите на тавана, я от отвора за парното, имаше и други места, ама не си спомням.
                  Ако излезе нещо ново, пиши в темата, за да се знае.
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • #54
                    От: Honda CR-V Проблем!

                    Освен тези двете се сещам за некачествено залепено челно стъкло при смяна.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #55
                      От: Honda CR-V Проблем!

                      При мен се получаваше от жилото за предния капак.Там където влиза в купето има маншонче.То беше толкова изгоряло че след всеки дъжд имах по 5-6 л вода в краката.Напълних го със силикон и вече 2 години нямам проблем
                      Honda CR-V B20Z1

                      Коментар


                      • #56
                        От: Honda CR-V Проблем!

                        Колеги първо да се извиня за забавянето с отговора - имах техническа невъзможност няколко дни да пиша във форума. Пиша тук, защото тук пуснах въпроса за японският басейн ЦР-В. Поразчоплих я малко и наистина уплътнението на жилото за предния капак се беше сцепило, а водата от предното стъкло се изливаше точно върху него.След облепяне на уплътнението със силикон, сега пак съм на изчакване да завали дъжд и да видим - автомобил ли ще карам или ще чакам басейна да се напълни и водата да стигне до стъклата на вратите . Благодаря за съдействието колеги

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X