Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мистериозна букса на седалката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мистериозна букса на седалката

    Колеги, вчера докато си монтирах мокета обратно след потопа и бях махнал предната шофьорска седалка, като я погледнах отдолу видях несвързана сива женска букса закачена на пружините на седалката с два черни кабела тръгващи от нея и влизащи някъде в седалката. Под мокета нямаше никакви несвързани кабели. В друг форум четох че при някой сивици има такава букса за подгряване, но липсва контролен бутон и явно и кабела до седалката. Възможно ли е да е това? Доколкото знам не би следвало да има връзка с SRS.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

  • #2
    От: Мистериозна букса на седалката

    Сива букса най-вероятно е за индикатора за поставен / непоставен колан.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Мистериозна букса на седалката

      Интересно ще погледна да видя и аз дали имам, ако е за колан ще е много яко, или пък подгряване. Винаги може да се пусне захранване на тая букса, след като се установи за какво е.
      -------Honda CR-V 128к.с.--------
      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

      Коментар


      • #4
        От: Мистериозна букса на седалката

        Не се надяваите да има реотани в седалките а пък да не са ги вързали наи вероятно е както каза колегата за поставен колан, тоест отчита има ли човек на седалката
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #5
          От: Мистериозна букса на седалката

          Никой няма да ви даде реотани даром. Не отчита дали има човек на седалката, а дали има закопчан шофьорски колан. Ако няма - почва да звънти оная гадост на таблото като тръгне колата.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Мистериозна букса на седалката

            На приятел му подариха седалки от мондео за Нивата. Гледа-жици. Вика-подгряване. Подаде ток. Буф странични еърбеци...
            Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

            Коментар


            • #7
              От: Мистериозна букса на седалката

              то когато има странични еър беци на самата седалка на облегалката има един маркер като на фанелките и си пише еърбег твоя приятел къде е гледал

              Коментар


              • #8
                От: Мистериозна букса на седалката

                На еърбеците жиците в повечето случаи са жълти. Буксите и те.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  От: Мистериозна букса на седалката

                  Първоначално публикуван от koko__2002 Преглед на мнение
                  то когато има странични еър беци на самата седалка на облегалката има един маркер като на фанелките и си пише еърбег твоя приятел къде е гледал
                  Нивата първо се прави,после другото,ама с мондеото са си като плесница на нос,така,че не е за чудене творението.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мистериозна букса на седалката

                    На едно дърто Волво244 имаше "подарени" реотани......

                    Понеже аз лично съм го разглобил/сглобил - със сигурност са били реотани, и със сигурност са "подарени".
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мистериозна букса на седалката

                      Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                      Колеги, вчера докато си монтирах мокета обратно след потопа и бях махнал предната шофьорска седалка, като я погледнах отдолу видях несвързана сива женска букса закачена на пружините на седалката с два черни кабела тръгващи от нея и влизащи някъде в седалката. Под мокета нямаше никакви несвързани кабели. В друг форум четох че при някой сивици има такава букса за подгряване, но липсва контролен бутон и явно и кабела до седалката. Възможно ли е да е това? Доколкото знам не би следвало да има връзка с SRS.
                      Аз като погледнах под предната седалка да търся място на пожарогасителя и открих закачен CD чейнджър Пайнер, като буксата е вързана на пружините на седалката и кабелите влизат под мокета. Не знаех, че има чейнджър, вече бях сменил радиото и сега така си седи в гаража и се чудя какво да го правя.
                      Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                      Citroen C4, 1.4 vti

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мистериозна букса на седалката

                        Щом са 2 жиците най-вероятно са индикация за незакопчан колан, както каза колегата по горе. За да няма още изненадани преди да свържете нещо огледайте седалките, задължително си има надписи airbag. Иначе жиците отиват до закопчалката за колана и обикновено лесно могат да се проследят дали са те, особено при свалени седалки.
                        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                        http://www.facebook.com/JeepBG
                        LZ1GGC

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мистериозна букса на седалката

                          Екс файлс - "Истината е някъде там"!

                          И беше разкрита от Goblit, още в пост N2.

                          Под моята седалка - сива букса с 2 черни кабела, закрепена на пружината. Кабелите отиват в закопчалката на колана. От другата страна - сива букса с черен и червен кабели, отиващи под мокета в гредата, където се хващат предните крака на седалката.

                          Сядам, давам контакт, започва да пищи. Слагам колана - спира да пищи. Ставам от седалката, давам контакт - пищи. Слагам колана - спира да пищи. Разкачам сивата букса, давам на контакт - тишина, не пищи.

                          Таа тетака, индикация за закопчан колан
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мистериозна букса на седалката

                            Както обещах, рових, гледах, букса не намерих. Ще се надявам на навика да не забравям колана
                            -------Honda CR-V 128к.с.--------
                            "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мистериозна букса на седалката

                              Мда, мистерията е разгадана, жалко можеше още да се поумува, а и тайно се надявах да е за реотани дето да ми топлят гърбината! Днес измерих съпротивлението на буксата 1,5 ома. Като поставих колана явно се прекъсна веригата и съпротивлението стана голямо. Възниква въпросът обаче " Дека са ми кабелите с мъжката букса и що са разкачени?" Сигурно някой го е дразнило, ама нищо аз ще си сложа на таблото табела с мигаща лампа под нея свързана във верига към буксата и на която ще пише- "50лв". Тъй като любопитството ме надупи и под пасажерската седалка и там не останах разочарован от откритието си- букса нямаше но намерих метална фабрична ниша точно под пружините на седалката подходяща за документи или по-тънка чанта. А бе общо взето японецо е мислил....мислил....па накрая.......
                              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X