Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекъсване на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прекъсване на газ

    Здравейте колеги
    от около 2 месеца, колата започна да прекъсва на газ. Интересно е че прекъсва само когато загрее, на студено няма. Заподозрях дистрибуторната капачка и палеца. Почистих ги, (верно кат ги гледам за смяна са, но за сега само почистване) леко подобрение, викам си, ще ги сменям. Обаче преди 2 дена тръгвам, всичко нормално, излизам извън града и ООООООО ужас, почна се едно прекъсване- чудо, колата няма мощност, бе с 2 думи не е моята кола. Едвам се прибрах. На следващия ден споделих с колегите на работа и всички с дебати стигнах ме до извода---- запушен филтър на газовия клапан. Последваха опити да бъде развит на място, но се оказа, че е наврян на таквоз място, че думи нямам. Викам си ще сваля гумената връзка между филтъра и инжекциона. ИИИИИИИИИИИ проблема светна--- ГУМЕНАТА ВРЪЗКА СЕ РАЗЦЕПИЛА, ТАМ КЪДЕТО Е ГОФРИРАНОТО, ЕСТЕСТВЕНО ОТЗАД КЪДЕТО НЕ СЕ ВИЖДА. Последва облепяне с PVC лента(уж временно), и колата се оправи. Предстоят тестове извън града.
    Ако някой знае от къде да закупя нов, защото из нета ми излизат само западни сайтове, да свирка, ще търся и по моргите , ама си мисля, че е по добре нова тръба, гумата все пак старее и от моргата не се знае колко ще изкара.
    -------Honda CR-V 128к.с.--------
    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

  • #2
    От: Прекъсване на газ

    Най-добре си вземи втора употреба...,за нов (оригинален) сигурно ще искат "огромна сума".. Той маркуча от работа не може да се спука...,явно някой "майстор" му е помогнал с отвертката... Успех!
    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

    Коментар


    • #3
      От: Прекъсване на газ

      А той маркуча кат го гледам си се е сцепил от старост, не е "майсторска" работа, А и последния "майстор" беше газаджията в началото на годината. Ремонтите си ги правя аз
      -------Honda CR-V 128к.с.--------
      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

      Коментар


      • #4
        От: Прекъсване на газ

        хей никой ли не е срещал такваз джаджа?
        -------Honda CR-V 128к.с.--------
        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

        Коментар


        • #5
          От: Прекъсване на газ

          Давам ти идея:
          Ако не намериш оргинална, пробвай със заместител от друга кола/стига да ти стане като дължина и диаметър!
          Срещал съм по магазините за резервни части, а най-голям избор има от Опел-говоря за нови и на прилична цена,естествено на място премери и прецени!
          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

          Коментар


          • #6
            От: Прекъсване на газ

            Мерси за предложението, ще проверя, но най ме притеснява това, че по въздуховода има рани отвори в които влизат разни тръбички, и един резонатор има за който не знам дали може да се махне
            ето снимка
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:traba.png
Прегледи:1
Размер:292.8 КБ
ID:5436397
            -------Honda CR-V 128к.с.--------
            "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

            Коментар


            • #7
              От: Прекъсване на газ

              не се вижда къде е скъсано /ако е реална снимката де/ но тези неща обикновено са скъпи и по моргите.

              аз имах аналогичен проблем преди 3 години само че на едно рено......... свалих го, почистих го хубаво и го обезмаслих и после със самовулканизираща лепенка хубаво омотаване и не е мръднало още.
              и на Хондата имам скъсано, беше омотано с обикновена лепенка, смених я със самовулканизираща

              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: Прекъсване на газ

                привет и от мен предколедно!
                колега,ако не успееш да намериш тази джаджа скоро и ако старата не е се е опекла чак толкова от старост,може би лепене с някое лепило от рода на секундните може да помогне. но някое по-читаво.
                успех и весели празници!
                C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

                Коментар


                • #9
                  От: Прекъсване на газ

                  Мерси на всички за съветите. Тая самовулканизираща се лента, БИШОП лента ли е? Щото и аз си мислех за нея,или тоя американския скоч, и него ми го похвалиха че не се разлепял от топлото през лятото.

                  Весели коледни и новогодишни празници !!!!!!!!!!!!!!!!!
                  -------Honda CR-V 128к.с.--------
                  "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прекъсване на газ

                    Точно Бишоп ще свърши работа.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прекъсване на газ

                      Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                      Мерси на всички за съветите. Тая самовулканизираща се лента, БИШОП лента ли е? Щото и аз си мислех за нея,или тоя американския скоч, и него ми го похвалиха че не се разлепял от топлото през лятото.

                      Весели коледни и новогодишни празници !!!!!!!!!!!!!!!!!
                      самовулканизиращата си е клас лепенки, има и на БИШОП, има и на други марки, 6-8 лв. е една ролка обикновено
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X