Обява

Свий
Няма добавени обяви.

смяна на шарнирни болтове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • смяна на шарнирни болтове

    Колеги, накой от вас сменял ли е шарнирни болтове на горен носач. Аз си купих болт 35,5 мм и скоба за вадене но до там. Болта го развих и извадих но неможах да го избия от носача на масто та ще се наложи да свалям и носача. За сега сглобих всичко и огледах евентуално сваляне. На пръв оглед май ще свалям кутията на въздушния филтър защото там е предния болт на горния носач. Задния се вижда и май ще играе ключ №17 и повторно развиване на болта.Сега въпроса остава ще мога ли сам да избия стария болт. Новия не го мисля ще влезе. даже и зегерка са ми дали в комплекта а оригиналния няма.
    Honda CR-V I 2000 г.
    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

  • #2
    От: смяна на шарнирни болтове

    До колкото си спомням от четеното във форума...,ще ти е нужно нещо като преса..,за избиване на стария шарнирен болт и набиване на новия. Успех!
    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

    Коментар


    • #3
      От: смяна на шарнирни болтове

      Е,па що не се обади?
      Щяхме да го излъжем нЕкак!
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        От: смяна на шарнирни болтове

        Аз свалях целия носач,но не помня дали свалих кутията на филтъра.Развиваш гайката на шарнирния болт и го вадиш от главината, развиваш двата болта на носача и го вадиш заедно със шарнира. Имаш зегер от едната страна-след като го махнеш леко с чука се избива шарнира. Сглобяването е аналогично в обратен ред, като е желателно да не затягаш болтовете на носача преди да си сглобил всичко останало и да си свалил колата от крика.Едва когато гумата е стъпила на земята затегни болтовете на носача.

        Коментар


        • #5
          От: смяна на шарнирни болтове

          Значи ще се сваляяя. Това за болтовете на носача го правя когато сменям селенови втулки. Първият път когато ги сменях се скапаха за 1 месец но защото не го направих по описания от теб начин. Дори се друсвам леко на колата все едно пробвам амортисьор.
          Honda CR-V I 2000 г.
          0 осем 96 осем три 3 сто и 10

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X