Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как сами да разрешим проблема с датчика за спирачната течност ..... !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как сами да разрешим проблема с датчика за спирачната течност ..... !

    Първоначално публикуван от pavle;1734123
    Пак почти всяко автомобилче,след време [B
    започва да му свети индикатора на ръчната спирачка[/B] най -вече през зимата и като загрее и покара малко да гасне-в повечто случай е от датчика над казанчето за спирачна течност-оправя се или като се сменя или като казанчето се пълни до над мах-до само капачката и се слага една бележчица-"при смяна на накладките първо със сринцовка източи излишната спирачна течност"-няма проблем ако забравите-но като натиснат новите накладки при слаганено и блок-всичко от казанчето навън-мазно-о-о,гадноно.
    След като захладня и при мен се получи описания проблем ! Лично мене много ме дразни въобще да ми свети някаква лампа по таблото ..... интересното в случая е , че след като спра и се кача отново в колата лампата загасва , но сутрин си е дразнещо ! А да се добавя течност до горе си е гадно !

    Проблема се разрешава много лесно , без да се купува нищо ! Цялата процедура е супер лесна и отнема не повече от 5 минути работа . Не са ви нужни инструменти само едно парцалче и една празна найлонова торбичка ! След това забравяме за този проблем със светенето на лампичката внимание и си караме спокойно !

    Отвиваме капачката на казанчето за спирачна течност вътре има една цедка която пази да не влезнат от вън боклуци в спирачната система . Издърпваме цедката от казанчето - вътре в моята цедка имаше някаква гадна черна утайка ! Прибрах цедката в найлоновата торбичка за да не покапя някъде със течност !! Внимание спирачната течност може да ви повреди боята на колата или дрехите !!
    След това на мивката с хладка вода и течен сапун измивам цедката обилно с вода докато хубаво се измие всичко ! Оставяме цедката хубаво да изсъхне - в никакъв случай не трябва да има влага дори . След като е изсъхнала е поставяме в казанчето както се е била преди добавяме спирачна течност ако е нужно , завиваме капачка и готово - забравяме за проблема сутрин !
    Леко приятно шофиране колеги с нашите прекрасни Хонди !

  • #2
    От: Как сами да разрешим проблема с датчика за спирачната течност ..... !

    Аи сега, къде е бил проблема, явно не е в цедката Сега се замислям нещо друго, целта на тая цедка е освен боклуци да задържа и влагата която се кондензира в течноста, което пък ме навежда на мисълта, не е ли течността пренаситена с влага и да е нужна смяната и?! само така мога да си обясня защо полавъка потъва и лампата светва. На мен ми се е случвало 3 пъти, след като колата поседи повече време, третия път ме домързя да спирам и да гледам какво пак иска и след малко изгасна сама. Явно като се поомеши течноста и гъстотата се оправя. Така че явно проблема не е в прането на цедката и проблема ще остане, мисля си на пролет да сменя мързеливо течноста, демек само в казанчето.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • #3
      От: Как сами да разрешим проблема с датчика за спирачната течност ..... !

      Колега течността не съм сменял ! Като изкараш цедката течността си остава пак в казанчето ! Разсъждавай както искаш - това е решението само измиване на цедката !

      Коментар


      • #4
        От: Как сами да разрешим проблема с датчика за спирачната течност ..... !

        Не искам да съм пророк но се обзалагам се че пак ще се появи
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #5
          От: Как сами да разрешим проблема с датчика за спирачната течност ..... !

          Цедката дъно няма - дъното не пропуска мрежичката е само по цилиндъра ! Самата мрежичка е много фина поплавъка влиза вътре в цедката ! Помисли по малко по друг начин !

          Коментар


          • #6
            От: Как сами да разрешим проблема с датчика за спирачната течност ..... !

            Първоначално публикуван от dogidog Преглед на мнение
            Цедката дъно няма - дъното не пропуска мрежичката е само по цилиндъра ! Самата мрежичка е много фина поплавъка влиза вътре в цедката ! Помисли по малко по друг начин !
            Няма лошо щом така си решил проблема.При мене вече втора година не свети решено по описания от мене начин.Искам само да задам въпроса-защо този проблем се появява само като е студено,през лятото го няма,само при студено,каква роля има тогава цедката,само за справка-Моята си беше чиста цедката и пак светна,ами сега???

            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • #7
              От: Как сами да разрешим проблема с датчика за спирачната течност ..... !

              Павле и при мен така светеше само сутрин като е стдено ! Днеска сутринта си беше кочан всичко беше замръзнало вече нищо не свети ! То и моята цедка видимо си беше чиста допре да я измия ! Везми източи до нормално ниво на течността от твоето казанче измий цедката както съм описал и ще видиш ,че всичко ще се оправи !

              Коментар


              • #8
                От: Как сами да разрешим проблема с датчика за спирачната течност ..... !

                Първоначално публикуван от dogidog Преглед на мнение
                Павле и при мен така светеше само сутрин като е стдено ! Днеска сутринта си беше кочан всичко беше замръзнало вече нищо не свети ! То и моята цедка видимо си беше чиста допре да я измия ! Везми източи до нормално ниво на течността от твоето казанче измий цедката както съм описал и ще видиш ,че всичко ще се оправи !
                Ще го пробвам за сведения на колегите съфорумци!Дайте ми една седмица!
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • #9
                  От: Как сами да разрешим проблема с датчика за спирачната течност ..... !

                  Пак ще си говорим, аз няма какво да го мисля то е измислено Отстранил си причината но не и проблема Може да не ти светне следващите няколко месеца, но пак ще светне когато цедката пак събере достатъчно вода Тогава пак ще я измиеш и пак ще решиш времено причината и така докато не си смениш течноста Ти сам каза какво си намерил в цедката какво мислиш че е то, сопол на някои японец, не е Цедката не е за да пази да не влизат боклуци, а да улавя влагата
                  Последно редактирано от zero; 10-12-12, 18:08.
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как сами да разрешим проблема с датчика за спирачната течност ..... !

                    То затова и по дъното и стените на казанчето има същата гняс както по цедката.
                    Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                    Citroen C4, 1.4 vti

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как сами да разрешим проблема с датчика за спирачната течност ..... !

                      Моята лампа на ръчната светеше редовно,преди месец ми писна и зачистих буксите дето идват от казанчето с спирачна течност без да го отварям.От тогава не светвала изобщо.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X