Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли разлика в двг В20В(JDM) и В20В1/В3(EU)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли разлика в двг В20В(JDM) и В20В1/В3(EU)

    Та значи, колата е CRV 1-ва генерация, 128 коня, JDM.


    Вчера имах малък проблем, който разреших успешно. Замалко да не запали на топъл двг, а като запали заработи на 3 цилиндъра. Проблемът беше изгорял кабел на 1-ви цилиндър. Сложих нови кабели и свещи, и работата заспа.


    И тук стигаме до въпроса:
    Свещите, които ми доставиха са NGK ZFR5F-11, kаквито и трябва да са, според Autodata. Обаче, според руското ръководство за експлоатация, свещите трябва да са NGK ZFR6F-11. Склонен съм да вярвам повече на руснаците, защото в своето ръководство те говорят за CRV '95-'01, докато в Autodata изобщо не се споменава тази '95-'96 година, когато се произвежда само JDM. В Autodata има само двг В20В1/В3, а В20В, какъвто е моят двг, няма.


    Та, има ли някой идея, откъде идва тази разлика в параметрите на свещите, или е просто заради различния климат в Англия и Русия?


    Същият въпрос искам да задам и за хлабините на клапаните. Има ли разлика за JDM и EU двигателите?


    Благодаря предварително.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

  • #2
    От: Има ли разлика в двг В20В(JDM) и В20В1/В3(EU)

    Здрасти колега, мойта англичанка я взех с пълен набор документи, сервизна книжка, Fuel Consumption характеристики за всички по нови модели хонда произведени до 1999. Та във въпросната книжка в отдела за свещите излиза: NGK- ZFR5F-11 за B20B9 и NGK- ZFR6F-11 за другите модели какъвто е моя B20Z1. Дадени са аналози и на Денсо.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • #3
      От: Има ли разлика в двг В20В(JDM) и В20В1/В3(EU)

      Абе колеги и аз забелязвам разлики в данните които дава Autodata и ръководството. Пример: за задния диф дават Dextron II , а по ръководство е DPS na Honda
      -------Honda CR-V 128к.с.--------
      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

      Коментар


      • #4
        От: Има ли разлика в двг В20В(JDM) и В20В1/В3(EU)

        Именно това ме накара да се усъмня в Autodata.
        Мен по-скоро ме вълнува има ли разлика в частите за JDM и EU версиите на CRV? И по-точно по двг, за други някои части се убедих сам, че имат разлики.
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X