Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

    [QUOTE=krasi-mir;1849024]И в Англия правят, на пукнатини и люспи до 10 мм. Обаче искат да е токущо станало, иначе не дават гаранция, щото можело да има вода и прах. Ама това, щото са смотани, и не са сигурни в работата си По-често сменяват с ново стъкло, обаче го плаща застрахователя, ти плащаш нищо, или минимална сума, зависи от клаузата в договора.[/QUOTE
    И мойто приятел,каза че по принцип така било редно,да е отскоро люспата и пукнатото,но имало лек и за по стари,ами буквално ми сптопи стъклото с една финна газова горелка,за да се отворили добре пукнатините и да се изчистили и три пъти сменя вакума и пак под вакум вкара и полимера,ама той си знае,аз бях чакач и отвреме на време гледач с една биричка отстреща и с лаптопа- къде?ами в любимия ми раздел подфорум Хонда в Оф роуда!
    имах и Toyota Rav 4 2006g.
    Mitsubishi Lancer 2008g.
    Honda CR-V 1998г.
    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

    Коментар


    • #62
      От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

      Двата горни шарнира заедно с носача (понеже са капсуловани) - 2*94= 188 лв.
      долен шарнир - 30 лв.
      Дано не са ме метнали много, че задължително горните шарнири се сменяли заедно с носачите.

      Коментар


      • #63
        От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

        Колега "a.aleksandrov" , аз поне моят шарнир (горен) като го сменях взех по-скъпият вариант - японски .Струваше към 40 лева и искам да ти кажа , че ако преди да правиш нещо подобно първо се допитваш до участниците във форума(виж пост №46 в края) , може да спестиш някой лев. В твоя случай можеше да минеш с около една трета от парите за тези носачи. Сменят се както шарнирните болтове , така и тампоните на носачите.

        Коментар


        • #64
          От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

          Би ли споделил как точно може да се смени само горния шарнир след като е капсулован за носача, за да знам за друг път ако ми се наложи, че наистина не са малко парите.

          Коментар


          • #65
            От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

            На моето ЦР-В шарнирните болтове не са капсуловани. Горният шарнир е вкаран в носача доста плътно (валцован е) , но се избива сравнително лесно ... има една зегер шайба която трябва да свалиш преди това и после лекичко с избивката... Почисти добре стария си носач около болта и ще видиш въпросната шайба. Когато си купих Хондата и мен се пробваха на 2-3 места на ме излъжат , че се сменяли само с носача , но се оказа че нещата не са съвсем така.Замисли се ако са капсуловани , защо тогава се продават шарнирни болтове поотделно.

            Коментар


            • #66
              От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

              Благодаря за разяснението, за следващия път ще знам

              Коментар


              • #67
                От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                Здравейте колеги,

                Да се похваля и аз с новата ми придобивка - ЦР-В 128 кс . В пубертетна възраст(следващия месец навършва 14).По километраж-145к.Смених досега:
                -масло скорости -Honda Ultra MTF3 -2l x19лв +труд 21,6лв (Изтече някакво минерално масло,а оригиналът е полусинтетика-говори за мърляшко отношение на предходните карачи.)
                -хидр.течност-Honda DPS-F -1l x29лв +труд 21,6лв
                -масло двигател -Shell Ultra 5w-40 -4+1l .Общо -за 84лв (Тук малко съм промо- от познат)
                -маслен филтър-9 лв
                -въздушен филтър-11лв +смяна-5лв
                -горивен филтър-15лв+смяна-15лв
                -поленов филтър-22лв+смяна-15лв
                -тампони предна стабилизираща щанга-2 х4лв+смяна-15лв
                -предни биалети-2 х20лв+смяна-30лв
                -тампони задна стабилизираща щанга-2 х8лв+смяна-10лв
                -карета кардан -2 х58лв +смяна-60лв (Последното каре преди задния мост)
                -ангренажен ремък Continental+ролка FAG(Не знам колко струват-от познат)0лв +смяна-100лв
                -тампони задни надлъжни носачи-2 х33лв
                -гарнитура капак клапани-22лв
                -масло хидравлика кормилна уредба-Honda Power Stearing Fluid 1l x 35лв +смяна-5лв
                -ремъци пистови- 3 x10 лв

                В понеделник (23.07.12) съм записал монтаж на газов инжекцион (Bardolini) -999+60(за тороидална бутилка) лв + аларма -220 лв .Все още се колебая -дали да поискам по-свястна рейка от оригиналната.Изрично им казах,че искам водата за изпарителя да я вземат от маркучлето за всмукателния колектор (след него).Последователно. Те разбира се искаха паралелно ,от парното .Ще видим в понеделник какво ще направят.

                Коментар


                • #68
                  От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                  Дойде време и аз да се похваля с новата придобивка ЦР-В, 147 к.с., 2001 г. Направих първоначално обслужване, смених ремъци, двигателно масло и свещи засега - около 225 лв. с допълване на фреон в климатика. Остават масло на скоростна кутия и на диференциал. Имам обаче проблем, че в нашия град Русе няма представителство на Хонда и няма откъде да купя тези масла. Също така трябва да намеря и калъф за резервната гума. Ако някой има идея как да се сдобия с маслата да сподели. Благодаря предварително.
                  Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                  Citroen C4, 1.4 vti

                  Коментар


                  • #69
                    От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                    Колега Mimo74 ,
                    Виж контактите на http://www.imi-bg.com/ .По известни като магазини Samurai . Там купих маслото за хидравликата на корм.уредба.Иначе маслата за скоростната и на задния мост ги купих от Бултрако. За магазин в Русе не знам.

                    Коментар


                    • #70
                      От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                      И аз в събота обслужих Хондето.
                      Ангренаж,3 пистови ремъка, водна помпа, ролка, масло на двигателя, горивен и въздушен филтър (с отстъпките)- 290 лв. Труд 130лв.
                      Сега остава да видя от къде идва това потропване на бавна скорост по неравности. Днес се наврях от долу и сякаш единия тампон на стабилизиращата щанга е заминал. Тия дни ще го сменя и ще видя дали е от него.

                      Коментар


                      • #71
                        От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                        Сложих аларма - 110 лв.+ 30 лв. монтаж, направа на ключ и обучение - 120 лв. Масла диференциал и скоростна кутия 90 лв.+10 лв. доставка и наложен платеж от Хонда Варна и 15 лв. труд за смяната.
                        Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                        Citroen C4, 1.4 vti

                        Коментар


                        • #72
                          От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                          Масло скорости 1,7 литра 2 туби по 29 лева броя=58лв. Филтър газ 6лв.
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                          Коментар


                          • #73
                            От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                            Тампони на стабилизиращата щанга- 2 броя по 4 лева на парче. Труд от мен.
                            CR-V 2.0i RVSi 147PS

                            Коментар


                            • #74
                              От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                              За външен кормилен накрайник-десен ,марка Сидем 26.40 лева. Труд от мен.
                              CR-V 2.0i RVSi 147PS

                              Коментар


                              • #75
                                От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                                Течност за хидравликата на волана 1 литър 26,00 лева от Хонда Варна, смяната сам.
                                Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                                Citroen C4, 1.4 vti

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X