Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

    Така е колеги но май се отплеснахме малко от темата за тези тампони ... безспорна е нуждата от периодично обслужване на ходовата част , а и автомобила като цяло, но специално за тампоните на предната щанга поне според мен - не си заслужават парите за оригинални . Що се отнася до шарнирни болтове и кормилни накрайници - там натоварването и износването е съвсем друго и като шофьори на пътя сме пряко зависими от тяхното състояние , за това сложих тампони за по 3 лева бройката , но за шарнирен болт се ръснах за японски около 40 лева някъде , въпреки че имаше два пъти по- евтин вариант. Та като стана дума забравих да спомена в предишния пост :
    Горен шарнирен болт - 37 или 45 лева (не помня коя от двете му беше цената , но ми го продадоха за японски ... марката също вече не помня)

    Коментар


    • #47
      Re: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

      Здравейте колеги!Търся правилен съвет от вас.Преди две години смених тампоните на задните носачи,като ги закупих от магазин /доколкото си спомням Нипардс/,а цената на единия тампон беше 54лв.В момента и двата тампона на скъсани.Казаха ми,че имало плътни тампони,които били по издръжливи.Някой знае ли за такива тампони,от къде могат да се поръчат и каква е цената им.Писах до няколко фирми предлагащи тампони,като до момента имам три цени 27лв.;35лв и 42 лв.Колата е 2000г.147коня,автоматик.Благодаря ви предварително!

      Коментар


      • #48
        От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

        Айде и аз да разпиша моят последен ремонт:

        1. Външен кормилен накрайник LMI 43.88 лв. + 15лв Д+М (демонтаж + монтаж)
        2. Вътрешен кормилен накрайник 555 29.71 лв. + 20.83лв Д+М
        3. Масло на скорстна кутия - 1.7 литра мисля гълта по 28лв за литъра(оригинално хонда) + 12.50 за работа.
        4 Геометрия преден мост 29.17лв
        5 Калибриране дюзи/рейка за газов инжекцион (фобос) 25лв.
        6 Ремонтен комплект Фобос инжекционна рейка - 4*4.83=23.32лв.
        7 Масло Elf competition 10w40 11.63 за литър общо 46.52
        8 Маслен филтър FRAM 8.20лв
        9 Въздушен филтър KNECHT 24.88лв.

        Понеже никъде не можах да намеря по колко километра изкарват тия кормилни накрайници, реших сам да пробвам.
        Но подозирам, че следващите ще са оригинални :Д

        Коментар


        • #49
          От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

          Поздрав на всички колеги! От две седмици съм притежател на Хонда CR-V 99г. 147к.с. Направих обслужване при което бяха сменени :
          Ангренажен ремък Gates -70 лева.
          Обтягаща ролка Szakal metal -лагер NTN -41 лева.
          Водна помпа Meyle-79 лева.
          Маслен филтър -6.50 лева.
          Горивен филтър -13.50 лева.
          Въздушен филтър - 8.50 лева.
          Гарнитура клапани Elring -26.70 лева.
          Лагер за ролката на климатика -14 лева.
          Двигателно масло BMW High Power Special Oil 10w40 -12 лева за 1 литър.
          Хлабините на клапаните бяха в норма.
          За майстора 50 лева и отстъпката от частите.
          CR-V 2.0i RVSi 147PS

          Коментар


          • #50
            От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

            Когато купувах хондата не забелязах една пукнатина на стъклото, която умело беше прикрита с някаква лепенка. Почти 3 години си стая така и в Вторник сутрин ставам за работа и минавайки край колата виждам пукнатина с дължина 30 см на нивото на очите на шофьора. Може и грешката да е моя че не отидох по рано да я погледнат, можеше и да се поправи ама вече е късно. Както и да е.
            В сервиза с популярно име на змия ми казаха, освен стъкло ще ми трябва и гумената лайсна около него защото можело да не излезе като хората. Поръчах и стъклото и гумата. За труд казаха че не вземат щом стъклото е от тях иначе било 50лв.(вероятно е включено в цената на стъклото

            Предно стъкло за CR-V 1998г 128к.с. -----148 лв.
            Гумена лайсна ------48 лв.(излязоха много коректни и успяха да свалят тази от колата и да я сложат пак) не съм я плащал само за инфо.
            -------Honda CR-V 128к.с.--------
            "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

            Коментар


            • #51
              От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

              Палец - японски - неоригинален - 15 лв.
              японски - оригинален - 33лв.
              комплект дистрибуторна капачка + палец оригинални 96лв. цени в юби ко
              Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
              Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

              Коментар


              • #52
                От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                Предни накладки марка ALLIED NIPPON - 34 лв. за 2-те колелаПредни спирачни маркучи - 22 лв. за бр. (от Rover ако не се лъжа , разликата е само в една малка планка за фиксиране към главината)

                Коментар


                • #53
                  От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                  упс-грешка
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #54
                    От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                    Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                    Когато купувах хондата не забелязах една пукнатина на стъклото, която умело беше прикрита с някаква лепенка. Почти 3 години си стая така и в Вторник сутрин ставам за работа и минавайки край колата виждам пукнатина с дължина 30 см на нивото на очите на шофьора. Може и грешката да е моя че не отидох по рано да я погледнат, можеше и да се поправи ама вече е късно. Както и да е.
                    В сервиза с популярно име на змия ми казаха, освен стъкло ще ми трябва и гумената лайсна около него защото можело да не излезе като хората. Поръчах и стъклото и гумата. За труд казаха че не вземат щом стъклото е от тях иначе било 50лв.(вероятно е включено в цената на стъклото

                    Предно стъкло за CR-V 1998г 128к.с. -----148 лв.
                    Гумена лайсна ------48 лв.(излязоха много коректни и успяха да свалят тази от колата и да я сложат пак) не съм я плащал само за инфо.
                    Много полезно инфо за мен, моето стъкло също има цъкилче от камъче така е от 3 години от как съм я взел а предния собственика каза че при него е от 2 години, и да чукна на дърво не е мръднала, има 3-4 лъча малко под 1см но не мисля въобще да я пипам да не стане по лошо. Имам горчив опит с такива цепки и нищо не ги спира дори намесата на така да се каже масторите за лепене на стъкла. Какво стъкло ти сложиха за 148 лева? и забелязваш ли няква разлика в стъклото, примерно да отразява прекалено много таблото, да забелязваш някви оптични дефекти като гледаш през него??? щото съм виждал стъкло на служебния ни пикап дето беше толкова кофти че продаваше изкривявания все едно си в зала с криви огледала, мани тва ами и като го покараш по дълго време те заболява главата, отделно таблото се отразяваше много кофти!
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • #55
                      От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                      Ами единствените разлики със старото са, че няма пукнатина и има затъмнена горна част. Стъклото е трипластово, китайска ама не ми се ходи до колата за марката му. Ако държиш ще ти кажа какво е. Фирмата дето ми го постави надявам се си се сетил коя е, ако не на лични да не стане реклама
                      -------Honda CR-V 128к.с.--------
                      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                      Коментар


                      • #56
                        От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                        Да да, фирмата е ясна за марката не държа, просто след някои седмица употреба ще кажеш забелязал ли си нещо различно в "стъклените" му качества
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #57
                          От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                          Ако ф-та е с едно отровно име на змия, аз съм сменял на опела два пъти челно стъкло с китайско.Доволен бях, нямаше проблеми!
                          Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                          Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                          Коментар


                          • #58
                            От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                            От края на лятото съм с ново челно стъкло(старото се спука без видима причина отгоре зад огледалото),като от каското направо изпратиха колата в змийската ф-а и новото е също със сеник ,та предполагам,че е китайско.Не съм забелязал нещо притеснително,но и аз съм си леко кьорав де....
                            Да вметна,че на запад хората си сменят челните стъкла,като се понадраскат,та това,че е сменяно някога не винаги значи,че колата е имала челен удар с тир.....

                            Коментар


                            • #59
                              От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                              Аз,как го реших този проблем,преди и какво платих-така,челното ми стъкло се оказа с една голяма люспа,колкото 1 стотинка,горе,преди сенника в дясно,буквално над главата на пасажера до шофьора,една малка колкото оризово зърно почти на средата,и на мене един тир на Тракия ми направи една цифка,ама точно пред мен,колкото грахово зърно.Застраховчика писа,колата скоро купена над 7к лева и вика ние правим брат.Питам къде,викат,е те тука отдоло при монополиста със авто стъклата в България.Да ама там приятели.Питам,те викат брат Китайско,водим го трипласт,ама си е чист двупласт за тези пари и става,ама една малка тайна.Брат твоето предно е оригинал.Как разбраха не зная,ама е с еднаква номерация със всичките,и някак интервенция да е сменяно не личи.Е и понадраскано е от чистачките,ама не е болка за умиране.Та личи,че си е старичко.Та нали са приятелчета викат,виж,твоето предно дори в това състояние е по здраво от китайчето и имай на предвид,че и поддържа част от купето,до колко да се суче и някакви такива.Тогава,се замислих и беж при друг приятел-той със едни зъболекарски инструменти и едни вакуми и силикони по Щатнски начин оправя люспи и спира пукнатини.Нямах му вяра,но нали приятелче.Лепи ,смука,шприцова,полира и вика бегай.Колко бре 25 лева на люспа,но ако са повече от 2 цената е 20 лева.Давам аз 60 лв.Качвамсе и невероятно,от вътре понеже ги знам се вижда само една малка точица,колкото е точката на клавишите на компа,а отвън не мож разбра къде е ако не я знаеш.Отивам при застраховчика,огледа писа ок,абе не лъжа не разбраха,защото се дзвериха да видат люспите,а отвън юк.Аз така направих и си карам и до днеска,може моя запълвач на пукнатини да е кадърен,но при мене се получи.На снимка е абсурд да се види,затова и не качвам.А,пропуснах да кажа,оказа се че тази люспа като оризовото зърно-виж.горе е била правена веднъж по същата технология,но не е бил изтеглен вакума както трябва и затова се е отворила.Просто при изстъргването ми покза полимера и с лупа се виждаше докъде е дълбал предния запълвач.Значи и в Италия правят таква работи-и-и-и!
                              имах и Toyota Rav 4 2006g.
                              Mitsubishi Lancer 2008g.
                              Honda CR-V 1998г.
                              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                              Коментар


                              • #60
                                От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                                И в Англия правят, на пукнатини и люспи до 10 мм. Обаче искат да е токущо станало, иначе не дават гаранция, щото можело да има вода и прах. Ама това, щото са смотани, и не са сигурни в работата си По-често сменяват с ново стъкло, обаче го плаща застрахователя, ти плащаш нищо, или минимална сума, зависи от клаузата в договора.
                                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X