Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

    Първоначално публикуван от martost1 Преглед на мнение
    Айде и аз да напиша какво съм сменил по колата до днес. Имам я от август 3013 г. и ...

    20.09.2013 - смяна масло двигател (кастрол 10W40), ангренажен ремък, 2 ролки, горивен, въздушен, маслен и поленов филтър, водна помпа - 330 лв. (с работата)

    21,09,2013- смяна на воден радиатор 220 лв. (с работата)

    22.10.2013 - газов инжекцион Фобус - 1250 лв.

    31.10.2013 - масло диф. - 30лв, вътр. кормилен накрайник - 48лв, 2 тампона на задна стаб. щанга 2 х 12лв (цени без работа )

    22.11.2013 - задни тампони на купето 2 х 35лв., предни тампони на стаб. щанга 2 х 5лв., предни биелетки 2 х 30лв., (цени без работа)

    04,07,2014 - масло (кастрол 10w40) - 55лв., въздушен филтър - 9лв, горивен - 9лв., маслен - 5лв., филтър купе - 14 лв., - Смяна от приятел

    10,07,1014 - подмяна на катализатор с резонаторно гърне - 80лв. (катализатора го оставих на майстора)

    22,10,2014 - предни накладки 45 лв.,

    Общо взето е това и колицата си е бетон. Единствено се ядосах при смяната на радиатора но видях, че си е хроничен проблем.
    Пропуснах да кажа че съм я оборудвал и с два комплекта гуми, зимни и летни марка General.

    Ето и снимки

    [ATTACH=CONFIG]751012[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]751013[/ATTACH]

    Браво....много добре изглежда.....със здраве да си я ползваш верно до 3013г.........

    Коментар


    • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

      Първоначално публикуван от martost1 Преглед на мнение
      Айде и аз да напиша какво съм сменил по колата до днес. Имам я от август 3013 г. и ...

      20.09.2013 - смяна масло двигател
      [ATTACH=CONFIG]751012[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]751013[/ATTACH]
      Нещо на гъбаркаш,не може така да изглежда след година и половина каране!А-а-а-Не!Дай и сега снимки!.Цените за частите са и нормални и с нормалните болежки след 10 годишна експлоатация.
      Аз па вчера на мойта и смених-масло,маслен филтър,въздушен,оказаха се не тампони на стабилизираща щанга ами и двата кормилни накрайника,та и тях смених,смяна предни накладки,реглаж на предницата и труда всичко за 360 лв.
      имах и Toyota Rav 4 2006g.
      Mitsubishi Lancer 2008g.
      Honda CR-V 1998г.
      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

      Коментар


      • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

        Тези снимки както се вижда са търговските по които си я избрах. В интерес на истината след година и няколко месеца вярна служба, ходене по чукари, полета, и баири (разбирасе НЕ hard offroad) колата си е запазила същия вид с изключение на някоя друга драскотинка. Не съм от тия дето си мият колите през ден за да блестят на снимките а предпочитам да си я ползвам по предназначение. Все пак изрових една снимка, айде и от мен да мине и едно клипче

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140314_131147.jpg
Прегледи:1
Размер:166.0 КБ
ID:5620444

        Коментар


        • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

          Дискове Brembo 2x98лв.
          Накладки някакви - 70лв.
          Масло диференциал + труд - 40лв....
          и смяна на гуми "като за джип" - 30лв.
          'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

          Коментар


          • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

            Първоначално публикуван от ntashev Преглед на мнение
            Дискове Brembo 2x98лв.
            Колега,моля те следи си дисковете и ми драсни два реда на лични ако имат промяна след 600-1000 км.Ама,честно моля те!И да не е спам аз па си смених водата на чистачките със зимна-готова разредена от бензиностанцията 2 литра 5,70 лв.и си направих проверка на предницата-35лв.
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

              Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
              Колега,моля те следи си дисковете и ми драсни два реда на лични ако имат промяна след 600-1000 км.
              Ще драсна, въпреки че ме предупредиха, че повечето нови дискове вече задължително се закривявали след време, нещо си със отлежаване на метала, измятане и т.н. процедури, които производителите вече много рядко спазвали... Ще видим кое кога
              'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

              Коментар


              • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                Здравейте
                Не съм писал тук дълго време. Карам Хонда CRV I генерация от 2008г./В Бургас бях с третата такава тогава/ .
                последните разходи са от вчера
                датчик на ABS - 80лв втора употреба + труд смяна 30лв
                лагер обтяжна ролка климатик - 14лв + труд смяна 24лв
                сервиз Хонда Апостолов

                А иначе Хондата я купих с ново газово обикновено/ не инжекцион/ и вече съм минал 130 000км почти само на газ
                [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

                Коментар


                • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                  Първоначално публикуван от ntashev Преглед на мнение
                  въпреки че ме предупредиха, че повечето нови дискове вече задължително се закривявали след време, нещо си със отлежаване на метала, измятане и т.н. процедури, които производителите вече много рядко спазвали...
                  Тъй,тъй де!Те е за това питах.Значи е истина.Няма "брендо""мендо"все боклуци.Е,как ще я караме бе да му е-ш майката!
                  имах и Toyota Rav 4 2006g.
                  Mitsubishi Lancer 2008g.
                  Honda CR-V 1998г.
                  Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                  Коментар


                  • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                    Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                    Тъй,тъй де!Те е за това питах.Значи е истина.Няма "брендо""мендо"все боклуци.Е,как ще я караме бе да му е-ш майката!
                    На предишната ми кола пак ги сменях с Brembo и за около 2 години и към 20 хиляди нямаше ядове, единствено хванаха ръжда по главините, но като гедам май само OEM дисковете не фащат, така че може и да има надежда
                    'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

                    Коментар


                    • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                      Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                      Тъй,тъй де!Те е за това питах.Значи е истина.Няма "брендо""мендо"все боклуци.Е,как ще я караме бе да му е-ш майката!
                      Ам, аз откога ти хортувам ... продължавам да търся от къде да се снабдяваме с читави части ама както се оказва мисията става все по невъзможна!
                      Накрая ще излезе, че макар и по-скъпо но по-добре тая отговорност да се прехвърля към сервиза и той да си дава гаранция както за ремонта, така и за частите вложени в него.
                      Honda CR-V 1-st Generation

                      Коментар


                      • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                        По принцип не се обаждам в тая тема, ама ... като гледам, какви ги пишете, имам чувството, че сичкото менте от света е събрано и се продава в България?!
                        По темата с дисковете - предни дискове и накладки, комплект, 70 паунда. Марката - световно неизвестна, някъде тук мисля, че я коментирахме, BluePrint. Английска фирма дистрибутор, т.е. Нещо, произведено Някъде за тази фирма.

                        И, както вика един приятел, на когото съм пращал части в БГ с уговорката, че не гарантирам качество - и най-голямото менте в Англия е по-добро от "истинските" части в България. Като гледам, требе да е прав
                        Последно редактирано от krasi-mir; 03-12-14, 21:34.
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                          ... И, както вика един приятел, на когото съм пращал части в БГ с уговорката, че не гарантирам качество - и най-голямото менте в Англия е по-добро от "истинските" части в България. Като гледам, требе да е прав
                          За огромно съжаление и то не само за части е... Ужастно Прав!

                          И малко извън темата ... Все повече марки брандират при един и същи производител, факт. При всяко производство продуктите излизат с различно качество, факт.
                          Ключовия момент е в цената ... ако фирмата, която поръчва и дистрибутира държи на качеството и в случай, че не може или не е целесъобразно да го упражни пряко то заплаща допълнително за услугата като наема независима фирма, специализирана да го направи. Ако не се покриват изискванията то партидата се връща обратно и това е факт и то доста често се случва. За съжаление такава практика е екзотика за нашите вносители за които единствено определяща е цената. И разбираемо ... така печелиш допълнително от по-голям оборот след като за сметка на качеството експлоатационния срок е съкратен и то понякога не с проценти а в пъти. Затова го разбирам майстора, когато ми казва да ми остави оригиналната част ако все още има хляб в нея ... въпреки, че и за него е в интерес да ми взема по начесто парите!
                          Honda CR-V 1-st Generation

                          Коментар


                          • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                            По принцип не се обаждам в тая тема, ама ... като гледам, какви ги пишете, имам чувството, че сичкото менте от света е събрано и се продава в България?!
                            И, както вика един приятел, на когото съм пращал части в БГ с уговорката, че не гарантирам качество - и най-голямото менте в Англия е по-добро от "истинските" части в България.
                            Да!Да!да!Имаме участник познал верния отговор!Да-а-а-а!Вярно е брат.Абсолютно всичкото менте е събрано в тази държава.Да!Да!В тази държава.Не в България!България одавна не съществува...тя беше Чиста и Свята Република...
                            имах и Toyota Rav 4 2006g.
                            Mitsubishi Lancer 2008g.
                            Honda CR-V 1998г.
                            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                            Коментар


                            • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                              Радиатор 120лв. Помпа съединител 35лв.

                              Коментар


                              • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-05-17 10 01 41.jpg
Прегледи:1
Размер:345.0 КБ
ID:5715442
                                Начално обслужване, майсторът каза че трудът ще е към 200 до 250 лв.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X