Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шумоизолация на CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Шумоизолация на CR-V

    След като автомобилопроизводителите спряха да мислят за шумоизолацията и комфорта на пътуване извън луксозния клас, то производителите на гуми започнаха да се осъзнават. http://www.continental-tires.com/www...silent_en.html
    9db по малко шум за един кант микропореста гума в гумата си е добро постижение за нископрофилни гуми. И пак само Ауди се уредиха с тях за вграждане.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • #77
      От: Шумоизолация на CR-V

      Къде има тех.характеристики,че аз не видях децибели?
      Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
      Disco 1 бекъп
      Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

      Коментар


      • #78
        От: Шумоизолация на CR-V

        В самия текст вътре споменават за редукция от 9db което си е три пъти по-малко шум.
        By the way, някой все пак работил върху идеята за канселиране на шума с противофаза: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lotus System.jpg
Прегледи:1
Размер:28.8 КБ
ID:5568555
        Eто и малко инфо на английски, на който му е интересно http://inventorspot.com/articles/lot...vehicles_27425
        Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 04-03-14, 15:51. Причина: Добавки
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • #79
          От: Шумоизолация на CR-V

          Тая функция я имам на мойто радио и то доста отдавана...беше най-скъпия Алпин и май още държи класацията .Има си вградено ДСП и микрофон един брой.Общо взето не върши работа при аматьорско озвучаване.Какво има предвид.Шумовете се записват,обръщат по-фаза и излъчват през говорителите.Настройката на системата обаче е доста сложна,защото всичко става с закъснение и е моно,а пък шума е 3Д.Та бях докарал до някъде нещата ,само за шофорското място,но се бъгваше често.Тая система с 3-те микрофона ,може би е по-удачна,но иска сериозен процесор,че се праят доста цифрови сметки.Писал съм и на други места в темите....предпочетох Дънлъп вместо континентал за ради тия 68 децибела и съм много доволен....колкото и да съм глух вече .Новата схема с дунапрена в джантата ще се пробва другия месец като сложа летните гуми.Имам малко подходящ материал...
          Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
          Disco 1 бекъп
          Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

          Коментар


          • #80
            От: Шумоизолация на CR-V

            Това ще е интересен тест, очакваме резултатите ама да кажеш и къв е маТряла
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #81
              От: Шумоизолация на CR-V

              Нали не очакваш да им плащам авторски права.Мятам на джантите 15мм пореста гума АК15 и един ред саунд адсорбер 35.
              Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
              Disco 1 бекъп
              Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

              Коментар


              • #82
                От: Шумоизолация на CR-V

                Всъщност идеята е да се обвие джантата под гумата ли? Ако е така, налягането вътре няма ли да поомачка микропорестата гума и да намали ефекта и? Отделно, дали няма постоянна опасност от дебалансиране?
                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                Коментар


                • #83
                  От: Шумоизолация на CR-V

                  МаТряла не трябва ли да е на самата гума, там да обира звука от вибраците по пътя? после е ясно че и баланс ще трябва, инак един дебел слопи К-флекс би се залепил без грешка от вътре на гумата ама дали ще върши работа, за мен звука идва от вън гумата-граифера към асфалта, ама да не забравяме че и половината от него е дело и на мотора и тои бая си се чува да го ева
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #84
                    От: Шумоизолация на CR-V

                    Славчо, тоя к-флекс го забрави за вибро/звуко изолация щото за нито едно не става, колкото и да е евтин. Той си е за термоизолация. В шумоабсорбирането по добре се правят материали от полиуретанова пяна, а при виброизолацията-плътни бутилови. В случая имаме генериране на външен шум който прониква частично в купето, на вибрации които се предават от повърхността на гумите поджантите, окачването купето. Отделно има и въздушно завихряне. Маркони явно иска да действа по двете първи направления, въпреки че аз съм скептичен особено за вибрациите. Тъй като дефакто външната повърхност на гумата, която е твърда се удря в асфалта и предизвиква вибрациите, то ако могат производителите да вградят един пласт абсорбиращ материал под твърдия, ще има доста добър ефект.
                    Ето едни приятни графики от тестове на автомобил с 2500об.мин. Първата с шум от двигателя и втората в движение със 100км и същите обороти. Направо се изприщих като видях на колко Db сме подложени в инфрачестотния сектор под 20hz дето не го чуваме но при високи нива над 120 и кусур Db предизвикват- тревожност , а може и неволно изпускане. За справка е приета резонансна честота на повечето вътрешни органи от 7Hz.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SPL.JPG
Прегледи:1
Размер:43.9 КБ
ID:5568645
                    Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 05-03-14, 15:03.
                    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                    Коментар


                    • #85
                      От: Шумоизолация на CR-V

                      Ти се тревожиш за меkите отргани,я се сeти на пружините,носачите и полуоските какво им е.Иначе за ниските честоти се ползват големи противотежести....на дясната седалка мацката трябва да е с чашки G
                      Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                      Disco 1 бекъп
                      Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                      Коментар


                      • #86
                        От: Шумоизолация на CR-V

                        Ааа, ще се връщаме в прогимназията! Понеже масата е произведениена обема и плътността чашка G нищо не значи. Виж обаче ако аз и/или тя се изпуснем неволно вследствие на инфразвука, това вече ще има значение и за някои по-твърди органи. Затова колеги моля за концентрация.
                        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                        Коментар


                        • #87
                          От: Шумоизолация на CR-V

                          Ей, задълбахте го много тоя въпрос ама е за добре ... сега разбирам защо много джигити по пътя се наакват рано или късно!
                          Казах ви аз ... 60 km/h и музиката на Max!

                          Като търсих из нета за гума с размер 205/70 R15 и добро съотношение на параметри, попаднах на ето този модел - Vredestein QUATRAC 3, ниво на шум 68 dB

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9210317a4a9ba71091aa4a5e7c5b27d9-205x300.png
Прегледи:1
Размер:31.5 КБ
ID:5568780

                          Прочетох добри отзиви за нея включително и от колега във форума ... http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=178357
                          Последно редактирано от tzocho; 06-03-14, 10:12.
                          Honda CR-V 1-st Generation

                          Коментар


                          • #88
                            От: Шумоизолация на CR-V

                            Такааа, моя проект започна въпреки нестабилното време навън. Двете предни врати са опаткани ето и резултатите:

                            Преди: http://vbox7.com/play:34eb749a95
                            Сега:http://vbox7.com/play:7f6642c907


                            Ще работя изцяло със Silent Coat материали, като концепцията е по-малко но по качествено. За всяка от вратите използвах два листа с размери 375-265 от 4mm разрязани през късата страна на две равни парчета и залепени хоризонтално под и над усилващата греда на външната ламарина. Това добави 1,2кг. на всяка от вратите. За сега съм оптимистично настроен.
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • #89
                              От: Шумоизолация на CR-V

                              Ей, голяма разлика в дрънченето, ще я направиш вътре много безшумна - като в студио за звукозапис .
                              А какъв е този материал и нещо не можах да схвана това за концепцията:
                              Ще работя изцяло със Silent Coat материали, като концепцията е по-малко но по качествено
                              Дай някоя снимка на материала и някаква цена.
                              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                              Коментар


                              • #90
                                От: Шумоизолация на CR-V

                                Привет Емич, материалите можеш подробно да ги разгледаш на сайта на АВАЛ, но цените няма да ти харесат. Затова трябва много внимателно да подходя с анализа къде и как да действам по колата, това ще спести средства и време. В това се корени концепцията-вместо да правя 2 часа цялата ламарина с 2мм материал правя 40-50% от площта с два пъти по тежък. Ако не ме задоволи крайния резултат принцесата отива в cars.bg а аз ще скачам в твоя отбор, за който отдавна се глася.
                                Следват двата предни калника, че там е страшно тенеке. След това минавам на преден капак, където ще положа само абсорбиращ материал. Много е интересно от това което прочетох как влияе това на шума в колата а на този извън него не. Тъкмо да се позатопли и минавам на пода- краката на предните пътници и конзолата около скоростния лост където очаквам най-доловим резултат. За десерт- задни бомбета и после според бюджета.
                                Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 07-03-14, 14:08.
                                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X