Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шумоизолация на CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Шумоизолация на CR-V

    Мерси Емич, идеята ми е за вата тъи като мисля да я пъхам през процепа между текстилния таван и металния покрив през процепа който се открива като дръпна капандурата на шибедаха. Не ми се сваля и тавана. Иначе за качествата на корка вероятно при теб е имало резултат при честоти от 1Кнz( човешки говор) нагоре, но за нискочестотните шумове съм песимист. Ето таблица която го показва: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kork.JPG
Прегледи:1
Размер:59.9 КБ
ID:5579556
    Дори тежка завеса се справя по-добре.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • От: Шумоизолация на CR-V

      HONDAEXPLORER

      - Я дай някакви цени на тези материали които си ползвал.

      Коментар


      • От: Шумоизолация на CR-V

        Екобон- 9лв. и нещо квадрата, продава се на плочи 1m x 2m. Една плоча ми стигна точно.
        Isolgomma Sylcer- 17лв. и нещо квадрата, продава се на линеен метър при ширина 1,25м. , колкото е разстоянието от ляв до десен праг ръбове на пластмаси на Цр-в-то. Два линейни метра ми стигнаха. Вероятно има по-удачни материали, но мен ми писна от търсене на добро съотношение цена-резултат и що годе съм доволен от това което постигнах. Лошото е че правя всичко на парче- първо вратите, после предния капак, после пода и така ефектът е по-слабо осезаем отколкото ако бях направил всичко наведнъж и да вляза да карам. Вероятно някой друг без интервенции би усетил по добре.
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • От: Шумоизолация на CR-V

          лепили ги с нещо едно за друго? я дай линк от къде си ги закупил, че вече пак започнах да се навивам да я изолирам мойта

          Коментар


          • От: Шумоизолация на CR-V

            Не съм ги лепил, няма смисъл като са на пода. Верно мокета не е идеално изпънат както като без изолация, но не ме притеснява. Линк има още в поста със снимките, но ако чукнеш онлайн ще видиш че се продават и на други места. От няколкодневни наблюдения колата сега звучи по басово, вероятно са останали най-ниските честоти. При каране по неравности например чакъл или павета, звукът е плътен като на луксозен автомобил и в никакъв случай дразнещ. Шумът от двигателя вече няма общо с моторното звънтене при високи обороти, характерно за Хонда, а е басово, но смятам да го заглуша и него като положа навсякъде където е възможно в купето абсорбиращ материал, вероятно минерална вата, която ще сменям ако наблюдавам че се овлажнява с времето.
            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

            Коментар


            • От: Шумоизолация на CR-V

              Да се включа и аз с малко личен опит :
              Колегата HONDAEXPLORER подхожда доста научно към процеса по обезшумяване и параметрите на използваните материали за което получава моите адмирации.
              Преди три години и аз направих това което колегата
              прави сега. Материалите са същите.

              Каквото и да си говорим този екобон си е гъба - малко или много попива (по скоро събира вода). И аз имам дебели гумени стелки и т.н ама ела да видиш зимата. Така се беше намокрило в краката ми, че три дни го суших. Освен това като гледам на снимките на колегата в ъглите до праговете има вероятност тази вода- влага да мине под екобона и да започне една луда корозия. Аз лично за моя под комбинирах двата материала екобонд и 10 мм самозалепваща се фолираната микропореста гума (има снимки и на нея по нагоре.) Като в местата на краката на пътниците съм я оформил и нагоре по праговете така, че да се получат корита с цел ако попадне вода да не минава надолу. Друго особено важно при едно такова разглобяване и обезшумяване на колата е и полагане/подновяване на антикорозионата зашита. Аз използвах консервантен спрей. С него се обработват вътрешните кухини на купето - прагове, врати и т.н. Както знаете антикорозионната защита на купето е 10 години.Така и така колата е обезкостена от вътре хубаво е да се направи.
              НО като цяло има добър ефект от цялата процедура - комфорта в колата доста се подобрява.

              Коментар


              • От: Шумоизолация на CR-V

                Мерси колега, надявах се да привлека повече съмишленици в общата цел, но явно на хората не им е до това. Жалко, че си от другия край на страната иначе можеше да сравним резултатите, щото явно мен никога няма да ме задоволи постигнатото. При теб направо се чудя как си монтирал мокета с общо 20мм надигане. Между другото има възможност екобона да се поръча и изработен като тип затворена клетка (хидрофобен) обаче материалите тип затворена клетка не поглъщат добре шума точно поради факта, че не поглъщат и вода. Според теб кое би дало най-голям ефект за бученето от двигателя при 3000 оборота, щото явно за да свалим резонансната честота на купето надолу трябва да натоварим доста тежест. Много жалко че достъпът до стената между двигателя и купето е ограничен без сериозно разглобяване и освен да тъпча вата не виждам друго какво мога да предприема. Вътре в коша при двигателя също е трудно за работа иначе бих постави една звукова бариера на стената. Имам ли основание да подозирам тампони на двигател, тъй като на празен ход няма тресене. Ще взема да събера пак Бургаските колеги за сравнение.
                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                Коментар


                • От: Шумоизолация на CR-V

                  HONDAEXPLORER, корка просто ти го дадох като идея /защото мислех, че ще сваляш тапицерията на тавана/.
                  А и, от корк до корк има разлика. Този който е залепен на тавана, по страниците, на средната и задната врати на моя бус /така го купих навремето-правен и оборудван като кемпер/, е около 5мм. и не знам с какви параметри е, но хем шумоизолира, хем лятото вътре при големи жеги не се напича, хем зимата при студовете не се усещат толкова много.Много пъти ме е валяла градушка и шума и тропането от нея се чува от предното стъкло и от капака на двигателя, а от тавана който е доста голяма площ, нищо не се чува - все едно е под навес.
                  Та затова ти го споменах.
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • От: Шумоизолация на CR-V

                    След дъжд качулка, най после намерих прилично приложение за телефона тип спектрален анализатор на шума. Единствено не може да се експортират скрийн шотовете и затова снимах екрана на телефона. Ето резултатите за тези на които им е интересно:
                    1. На празен ход: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6290523.jpg
Прегледи:1
Размер:109.0 КБ
ID:5580171
                    2. На място при 3000об./мин. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6280512.jpg
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5580172
                    3. При движение по инерция със 100км./ч на свободна предавка: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6290514.jpg
Прегледи:1
Размер:143.5 КБ
ID:5580173

                    Видно е, че високите нива на шум са в ниските честоти под 100HZ. Приложението е доста добре калибрирано, тъй като го тествах предварително в домашни условия с генератор на звук от интернет и звук през домашната аудио система. При мен вече явно в резултат на шумоизолацията на пода шумът от двигателя при 100км.ч. =3000об.мин е по го-голям от шума от гумите.
                    Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 16-04-14, 08:57.
                    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                    Коментар


                    • От: Шумоизолация на CR-V

                      кое е приложението?

                      Коментар


                      • От: Шумоизолация на CR-V

                        Аз имам следния звуков проблем - когато карам в дъжд, както днес, имам чувството че задните ми прозорци са направо отворени - адски шум от плискаща се вода в задните калници. Като погледнах отдолу в тях се вижда направо ламарината на купето. Няма грам нищо отгоре, при вас така ли е.
                        Също ме притеснява, че поради това, че няма нищо като покрити там, ще тръгнат ръжди скоро от нашите зимни пътища. Досега всичко е ок, колата е от IT.

                        Някакви идеи за справяне с този проблем? Може да снимам да ви покажа какво е при мен.

                        Поздрави

                        Коментар


                        • От: Шумоизолация на CR-V

                          Здрасти колега, при всички е така на задните калници, както и шумът от влажна настилка, подобен на съскане. Той специално мен не ме дразни, но си мислех за десерт да пръсна от долната страна на калниците над гумата някакъв гумиран спрей, но не съм стигнал дотам. Ето едно още по добро приложение- дава пика в цифри както и прави скрийншотове които можеш да изпращаш. Ще се радвам да направиш тестове например при празен ход, при 3000об. мин, както и при скорост 100км. по инерция и да ги качиш. Гледай да няма излишни шумове като музика, външни шумове от трафик и др.
                          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                          Коментар


                          • От: Шумоизолация на CR-V

                            Ще замеря, само да изсъхнат пътищата - да няма шум от това.

                            За гумиран спрей, нещо такова ли мислиш, дали ще е по-добре ако под него пръсна и едно такова

                            Поздрави

                            Коментар


                            • От: Шумоизолация на CR-V

                              Как са вашите ЦРВта по отнешение на разни паразитни шумове в интериора? Потропвания, проскърцвания като карате по дупки. Опитвам се да реша тези дребни дразнещи звуци та се чудих как е положението при вас?

                              Коментар


                              • От: Шумоизолация на CR-V

                                Първоначално публикуван от heep2 Преглед на мнение
                                Как са вашите ЦРВта по отнешение на разни паразитни шумове в интериора? Потропвания, проскърцвания като карате по дупки. Опитвам се да реша тези дребни дразнещи звуци та се чудих как е положението при вас?
                                Колега, при движение по неравности купето е подложено на усукване и дребните дразнещи звуци идващи от него са ти най-малкия проблем. Виж да няма такива идващи от ходовата част, трансмисия, окачване и т.н. защото това със сигурност е началото на предстоящ проблем. Аз едва наскоро реших за първи път да пробвам CR-V-то като жипка и не съм обърнал внимание от купето да има проскърцване. Чу се обаче едно неприятно пристъргване на 2-3 пъти, което не успях да локализирам от къде идва - съединител или диференциал. После изчезна и при следващите опити за пребуксуване на предните колела не се появи повече. Така или иначе на лято ще има основен преглед.
                                Виж, ако от купето идват дразнещи звуци при движение по хубав асфалт (то т'ва май че е екзотика у наше село ) то тогава обърни внимание откъде идват като решението им е най-често е двойно лепящото тиксо.

                                Поздрави!
                                Honda CR-V 1-st Generation

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X