Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане от нов потребител на хонда CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане от нов потребител на хонда CR-V

    Здравейте,
    колеги от скоро се радвам на cr-v ,но имам май голям проблем
    хондата загрява.Предния собственик е сменил водна помпа,
    термостат,аз смених капачката на радиатора но процеса си продължава.
    Казаха ми че имало датчик някъде до термостата, който може да е проблемен.
    Когато загрей, пускам парното и стрелката се връшта на средата.
    Какво ще ме посъветвате?

  • #2
    От: Питане от нов потребител на хонда CR-V

    Айде малко по-подробно - при какви обстоятелства прегрява? На място, при бавно движение, при изкачване на наклон, по магистрала, по черни пътища? Като загрее, чува ли се да се задейства охладителната перка? Тя електрическа ли е, или с вискомуфа?

    Коментар


    • #3
      От: Питане от нов потребител на хонда CR-V

      Първоначално публикуван от purko Преглед на мнение
      Здравейте,
      колеги от скоро се радвам на cr-v ,но имам май голям проблем
      хондата загрява.Предния собственик е сменил водна помпа,
      термостат,аз смених капачката на радиатора но процеса си продължава.
      Казаха ми че имало датчик някъде до термостата, който може да е проблемен.
      Когато загрей, пускам парното и стрелката се връшта на средата.
      Какво ще ме посъветвате?
      Здрасти колега,абе никъде не си описал дали перките на радиатора се включват и въпреки това загрява,те като се включат малко или много ако няма шум около тебе се чуват,ако и с тях грее то тогава не е от датчика който ги включва,ако те не ти включват,това е бързозагряващ автомобил,с по малък радиатор за бързо достигане на работна температура и ако перките не охлаждат,еми нормално е да ти загрява.Дай малко повече инфо де,няма да гадаем!!!
      имах и Toyota Rav 4 2006g.
      Mitsubishi Lancer 2008g.
      Honda CR-V 1998г.
      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

      Коментар


      • #4
        От: Питане от нов потребител на хонда CR-V

        Нека да отгатна или поне да опитам, а ти веднага ще ме поправиш
        Колата ти загрява когато катериш баир на висока предавка, загрява когато я пуснеш по инерция, или общо казано загрява когато мотора се върти с ниски обороти. А сега.... ИМАШ ГАЗОВА УРЕДБА? която газова уредба водата към изпарителя е вързана там от долу под смукателния колектор дет принципно има едно баипасно късо гумено съединение което е махнато от умника газаджия и там е вързал кръга за изпарителя, така удобно за него и лесно за монтаж място
        А кажи ми ся ако не съм познал някъде те оставям в ръцете на колегите. Ако имаш газова и е вързана там, после си ми лесен, ще те оправя за 600 секинди
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #5
          От: Питане от нов потребител на хонда CR-V

          Зеро, ти ме разби. аз преди време забелязах подобно вдигане на стрелката на водата над хоризонтално положение където си стои нормално. качвах баир на 5та и стрелката почна да се вдига, и след като бих 4та и вдигнах над 3000 об. всичко си дойде на място , а газовата ми е вързана по описания от теб начин. би ли споделил от къде е проблемчето и да го корегирам. и още едино въпросче. няколко пъти засичам разход на газ от 11,4 - 11,5 което ми идва с 1 литър в повече от предната година при каране 60% извънградско и 40% градско.
          Honda CR-V I 2000 г.
          0 осем 96 осем три 3 сто и 10

          Коментар


          • #6
            От: Питане от нов потребител на хонда CR-V

            Той zero сигурно във всяка тема вече го писа този проблем
            А разликата в разхода ти сравнен с миналогодишния, най-вероятно се дължи на доброто качество на газта
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Питане от нов потребител на хонда CR-V

              Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
              Зеро, ти ме разби. аз преди време забелязах подобно вдигане на стрелката на водата над хоризонтално положение където си стои нормално. качвах баир на 5та и стрелката почна да се вдига, и след като бих 4та и вдигнах над 3000 об. всичко си дойде на място , а газовата ми е вързана по описания от теб начин. би ли споделил от къде е проблемчето и да го корегирам. и още едино въпросче. няколко пъти засичам разход на газ от 11,4 - 11,5 което ми идва с 1 литър в повече от предната година при каране 60% извънградско и 40% градско.
              Разсхода ти е нормален бре стига че ако е по малък ще излезе че моя е висок хахахха смени газстанцията и опитаи Ако зареждаш на ЕКО те разбирам
              Ето в тая тема описах ко трябва да се направи, прсто тва маркучле дет е там гарантира идеалното обгряване на термостата и неговата корекна работа, щот тои е малко забит в кожуха си и е по далече от хубавия поток на горещата вода, и като се махне тва маркучле и се върже изпарителя до термостата реално достига по хладка вода и иска хубави обороти за да се сгрее, от там и проблема. Сигурно не си забелязал но ако я караш на дълго по равно и я пуснеш по инерция пак ти вдига температура Ето линка, чети последния пост http://www.offroad-bulgaria.com/show...=108793&page=6
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • #8
                От: Питане от нов потребител на хонда CR-V

                Здравейте,

                Извинявам се, че пиша в тази стара тема, но някой може ли да ми даде информация (външен, вътрешен диаметър и дължина) за U-образното съединение, за което става въпрос в темата по-горе. Като са ми слагали газовото са изхвърлили оригиналното, а по магазините не могат да ми помогнат без тази информация.

                Благодаря предварително.

                Коментар


                • #9
                  От: Питане от нов потребител на хонда CR-V

                  Колега това съединение се води "WATER HOSE BYPASS OUTLET".
                  Това е партидния номер по Хонда онлайн каталог: 19508-P3F-010.
                  Да си отворят каталозите в магазина и да го намерят да не вдигат само рамене.
                  Другия вариант е ти отваряш капака и мериш колко е между входа и изхода и диаметъра на маркуча който сега е сложен на негово място от газаджиите, и си купуваш U с такива размери.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане от нов потребител на хонда CR-V

                    16mm маркуч ти трябва, по спомен щуцерите бяха толкова, и да са на 18 пак ще напъхаш 16мм водно съединение, просто отиди в някои магазин дето продават, избери някое евтино подобие от няква кола и си резни от него тая част с дъгата дето ще ти върши работа Или в някоя морга ще си харесаш с тази форма Еи го кво мяза http://www.ebay.com/itm/Honda-CR-V-E...d8a1e6&vxp=mtr
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане от нов потребител на хонда CR-V

                      Благодаря за бързия отговор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане от нов потребител на хонда CR-V

                        При мен имах същия проблем. Оказа се запушен радиатор - колата е италианка, там ги карат с вода и се отлага кал в радиатора. След като смених без резултат всичко друго и вече си мислех за издухала гарнитура, дадох радиатора на майстор и за 40 лева проблема беше 100% решен! Сега стрелката кове средата на скалата и при качване на Предела! Беше запушен на две трети от обема си.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане от нов потребител на хонда CR-V

                          Светльо всеки знае, че това е колата със залепената стрелка
                          За няколко минути застава на средата и не мърда от там.
                          Аз минавах Троян-Кърнаре с 4 възрастни+1 дете и багаж с климатик не мръдна и микрон тая стрелка

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X