Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с обороти на празен ход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с обороти на празен ход

    от снощи нещо стана с оборотите на празен ход. при палене вдига до 2500-3000 и след това почва да ги мени от 1500 до 2000. това е на бензин. на газ направо гасне. докато е студена и на смукач няма проблеми но пък даржи 2000 а преди не повече от 1500 . преди 2 месеца смених свещи че беше заминала една и проверих кабели и делко. дистрибуторната капачка имаше нагар по електродите и малко на палеца. днес я поръчах и утре ще я сменя. за справка само струват 50 лв. и двете и мисля че не е много. съмнявам се и на стъпковото моторче за обороти на празен ход и като сменя капачката ще го сваля и него поне само за почистване, но на газ неми прави тез проблеми та незнам друго какво да правя. давайте идеи.
    Honda CR-V I 2000 г.
    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

  • #2
    От: проблем с обороти на празен ход

    Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
    от снощи нещо стана с оборотите на празен ход. при палене вдига до 2500-3000 и след това почва да ги мени от 1500 до 2000. това е на бензин. на газ направо гасне. докато е студена и на смукач няма проблеми но пък даржи 2000 а преди не повече от 1500 . преди 2 месеца смених свещи че беше заминала една и проверих кабели и делко. дистрибуторната капачка имаше нагар по електродите и малко на палеца. днес я поръчах и утре ще я сменя. за справка само струват 50 лв. и двете и мисля че не е много. съмнявам се и на стъпковото моторче за обороти на празен ход и като сменя капачката ще го сваля и него поне само за почистване, но на газ неми прави тез проблеми та незнам друго какво да правя. давайте идеи.
    Във форума на Хонда това много се дискутираше, има много изписано за това, ти сам си отговори, почисти си стъпковото за празните обороти, мисля, че дискутираха за почистване с бремсклиинар под фирмата на спрей, пиши какво се оказа, за да знаем, успех.

    Коментар


    • #3
      От: проблем с обороти на празен ход

      скоро един приятел имаше същия проблем с неговото црв,разреши го като си почисти моторчето за празен ход с спрей за почистване.

      Коментар


      • #4
        Re: проблем с обороти на празен ход

        свалих всичко преди колектора и го почистих. не е истина какви мизерии са.смесителя на газта беше черен, дроселовата клапа цялата в чернилка като от катран входовете за въздух към мап сензора и едно винтче (нещо като жигльор)също зацапано. свалих и моторчето за празен ход и ужас. то май не е моторче а електромагнитен клапан който отваря и затваря канал свързващ мястото преди и след дросела и по този начин регулира притока на въздух. компа вече си определа колко гориво да подаде към дюзите. та този клапан има два отвора първият от които и с мрежичка. тя почти се беше задръстила. почистих и нея и зглобих. това е. за профилактика смених и дист рибуторната капачка с палеца че бяха хванали много окис. двете за 50 лв., а ме бяха уплашили че са скъпи над 150 лв. дори пишеше че са made in japan. сега мърка като коте.имах и проблем със смучене на въздух от взривна клапа но там проблема го реших. спорна и безрлоблемна година от мен и успех на колегите в рали дакар.
        Honda CR-V I 2000 г.
        0 осем 96 осем три 3 сто и 10

        Коментар


        • #5
          От: проблем с обороти на празен ход

          Зачеквам стара тема, ама на мен сега ми дойде до главата
          Значи колата си работеше ок, направихме реглаж на клапаните и оборотите на колата на празен ход започнаха да играят. Изключих акумулатора за 5-10 мин и пак го включих. Никаква промяна. Колата работи на около1200 об докато загрее и после падат на 500-600 и не мърдат, като подам газ, дига обороти и после ги сваля до нула и пак ги вдига докъм 1000 и плавно с люлеене си застават на 500-600. И това всеки път като да газ, и на място и в движение, колата аха да угасне и вдига оборотите.
          Какво направих:
          Свалих ония клапан с мрежичката и го почистих. Ефект никакъв
          когато колата работи като изключа клапана угасва. Когато колата работи като изключа маф сензора оборотите падат и се вдигат и не мърдат, като го включа няма промяна.
          А сега, ко да прайм, помагайте
          -------Honda CR-V 128к.с.--------
          "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

          Коментар


          • #6
            От: проблем с обороти на празен ход

            Здрасти колега, на старата ми кола/ роувър/ имах подобен проблем и се оказа че дроселовата клапа не можеше да затвори плътно от некви замърсявания и след почистване със спрей се оправи. Там имах и опция за ресет на стъпковия мотор с педала на газта- при колата на контакт правех 10 пълни натискания на газта до край и после паля, а ма тук при Хонда май няма такова нещо. Интересно, че го свързваш с регулирането на клапаните, което е странно ако има връзка.
            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

            Коментар


            • #7
              От: проблем с обороти на празен ход

              Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
              Зачеквам стара тема, ама на мен сега ми дойде до главата
              Значи колата си работеше ок, направихме реглаж на клапаните и оборотите на колата на празен ход започнаха да играят. Изключих акумулатора за 5-10 мин и пак го включих. Никаква промяна. Колата работи на около1200 об докато загрее и после падат на 500-600 и не мърдат, като подам газ, дига обороти и после ги сваля до нула и пак ги вдига докъм 1000 и плавно с люлеене си застават на 500-600. И това всеки път като да газ, и на място и в движение, колата аха да угасне и вдига оборотите.
              Какво направих:
              Свалих ония клапан с мрежичката и го почистих. Ефект никакъв
              когато колата работи като изключа клапана угасва. Когато колата работи като изключа маф сензора оборотите падат и се вдигат и не мърдат, като го включа няма промяна.
              А сега, ко да прайм, помагайте
              Най-вероятно от някъде смуче въздух.
              Колегата spoko имаше същия проблем.
              Прочети поста преди твоя.
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • #8
                От: проблем с обороти на празен ход

                колеги , след почистване на дроселовата клапа ефект няма, все си мисля че клапаните са натегнати и когато загрее не работи както трябва
                -------Honda CR-V 128к.с.--------
                "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                Коментар


                • #9
                  От: проблем с обороти на празен ход

                  Каква хлабина оставихте на клапаните, че се притесняваш?
                  "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем с обороти на празен ход

                    Работата се оправи, клапаните бяха на 0,12, защото мислехме че колата трябва да е студена атя беше топла. След четене на ръководството се оказа че реглажа се прави на 38 градуса. Сега ги направихме 0,2 на 40 градуса. Оборотите се нормализираха. Бонус за колата е че почистих дроселовата клапа и стъпковия мотор
                    -------Honda CR-V 128к.с.--------
                    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем с обороти на празен ход

                      Колега, аз си мисля че реглажа се прави при температура на мотора под 38 градуса, не че точно толкова трябва да показва термометъра. Ако сте я правили на топъл двигател то излиза че заради температурните разширения първоначално хлабината сте я направили над 0,2 тоест си имал по голяма хлабина и не са били натегнати клапаните а обратното. Да ме поправи някой ако бъркам.
                      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X