Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни въпроси за CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Зимни въпроси за CR-V

    преди по малко от година карах Форд Ескорт, гореше много прилично 9 смесено, извън градско съм го свалял на 6,2/100 много пъти, обаче само със газ на ЛукОил и Еко. С шелската гореше като ламя.
    -------Honda CR-V 128к.с.--------
    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

    Коментар


    • #47
      От: Зимни въпроси за CR-V

      Първоначално публикуван от 78aleks Преглед на мнение
      да вмъкна само,че за 147 к.с купето идва по-леко и оттам по-ниския разход. чудя се има ли на кого да се оплаче човек,че и да го докаже,че го цакат с качеството. един познат наскоро сподели, че на газстанициите системите имали опция да подават и въздух, заедно с газта , нишо че е в течна фаза. та не стига, че цакат с цената, ами и с качеството. по-големи цигани са и от румънците. ето примера с ромпетрол. в защита на това, наскоро колега с хонда автоматик сподели,че като зареждал газ в румъния, колата направо летяла, че и по-малко ядяла.
      весело посрещане довечера. и нека идната година, освен всичко, ни донесе и по-малко тарикати
      Това със смесването на въздух в газта ...... е тотална щуротия. И най-тъпия галфон би било редно да знае , че се получава взривоопасна смес. Дори да има техническата възможност да се направи това си е подсъдно директно като опит за убийство. Та демек не е вероятно дори. Друг е въпроса със съотношението между пропан и бутан.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #48
        От: Зимни въпроси за CR-V

        привет отново!
        тестът с 7,4 л газ не ми се получи, тъй като трябваше да пътувам за софия, но все пак резултатът от засичането извън града за мен е повече от задоволителен.варна-търново-софия в кишата -около 13 (факторът гуми-не са много зимни ). а на връщане на суха настилка-11-11,5 с около 100км/ч. основно зареждах в лук ойл, но на връщане зареждах и в шел. така и не успях да взема решение, от къде е най-добре да зареждам.като се прибрах заредих в шел 18л и сега отново засичам .
        а инак навръщане се получи нещо интересно. докато пътувахме между първия и втория тунел, стрелката на термометъра слезе на 1/3 от половината и парното си задуха хладничко, а пък инак катерехме. после нещата се оправиха и стрелката си заспа на обичайното място, а и парното задуха топло. възможно ли е според вас да сме преминали през някакъв по-студен участък и той да е предизвикал тези аномалии, защото и течността за чистачките замръзваше върху стъклото по това време?
        а сега отивам да си играя с часовника - нали е нещо често срещано.вече съвсем не иска да свети.
        доскоро на всички.
        C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

        Коментар


        • #49
          От: Зимни въпроси за CR-V

          Най-вероятно термостата е заял за момент в отворено положение. При мен се получи един ден, но за доста по-дълъг период от време. Същия ден карах 300км и нямаше проблем. Спрях за малко и започна да изстива, ако не работи на място. Следващите 220км си работеше малко над двете линии в началото на скалата. На следващия ден пак си беше точно по средата и оттогава си е добре, но аз поръчах оригинален термостат, защото не се знае следващия път къде и в какво положение ще заяде. Ако е в затворено - лошо.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #50
            От: Зимни въпроси за CR-V

            Момчетааааа сменяите си термостатите, жълти стотинки са, и те натрупват умора, а се спестяват главоболия

            Коментар


            • #51
              От: Зимни въпроси за CR-V

              Е чак пък жълти . И съвет от мен, като си купите нов термостат задължително го тествайте преди да го монтирате. Аз като си купих нов - от кутията директно на колата и щех да си опраса мотора. Гадината не отвори. Та сваляне рекламации и друг нов, а хем нипарт си взех.

              Коментар


              • #52
                От: Зимни въпроси за CR-V

                Здравейте!
                Благодаря за идеите. Само да се постопли малко и ще проверя термостата. Колкото до разхода 18л газ,заредена на шел-142 км градско с първоначалната работа на безин. Вече наистина ми поолекна
                Доскоро на всички.
                C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

                Коментар


                • #53
                  От: Зимни въпроси за CR-V

                  Вчера смених вече термостата. Стария се беше изметнал леко и явно е пускал постоянно, защото и парното се оправи със смяната му.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Зимни въпроси за CR-V

                    Първоначално публикуван от 78aleks
                    а инак навръщане се получи нещо интересно. докато пътувахме между първия и втория тунел, стрелката на термометъра слезе на 1/3 от половината и парното си задуха хладничко, а пък инак катерехме. после нещата се оправиха и стрелката си заспа на обичайното място, а и парното задуха топло. възможно ли е според вас да сме преминали през някакъв по-студен участък и той да е предизвикал тези аномалии, защото и течността за чистачките замръзваше върху стъклото по това време?
                    Често пътувам през тоя участък. И при мен се получава същото на продължително спускане на скорост. Явно подаването на гориво в двигателя съвсем спира и от ледения вятър, моторът губи бързо температура. Правил съм си експеримент - спускане изключвайки от скорост и оставяйки двигателят да работи на празен ход. Тогава температурата не пада. Тоест, изводът за мен е липсата на горене и леденият въздух, съчетани с надуто парно в колата, което също отнема температура, води до бързо охлаждане.
                    Vitara 2.0 V6
                    Honda CRV (Gen 1)
                    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                    ВАЗ 2131

                    Коментар


                    • #55
                      От: Зимни въпроси за CR-V

                      Само, че това което описваш се раличава от това което колегата е описал. Тои говори за изкачване, а не за спускане.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Зимни въпроси за CR-V

                        Първоначално публикуван от Deian_g
                        Само, че това което описваш се раличава от това което колегата е описал. Тои говори за изкачване, а не за спускане.
                        Разбрах, че става въпрос за спускане, ако се е случило при изкачване, си нямам идея защо ще губи температура ...
                        Vitara 2.0 V6
                        Honda CRV (Gen 1)
                        Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                        ВАЗ 2131

                        Коментар


                        • #57
                          От: Зимни въпроси за CR-V

                          Здравейте колеги ,и аз се присъединявям към колектива на хондите с проблем ми се струва.Лятото си купих црв 97 128к с газов инжекцион,обслужих си я,смених някои части и никакви ядове до сега единствено с разхода.Попитах 1-2 колеги за разхода,а и прочетох тук там и мойта май повечко гори.13 извън града 14,5 15 градско.Нови свещи уж по каталог,нова бубина,нови филтри,въздушен, на газовото малкия и големия филтър.Няколко пъти при газаджии и пак същото.Сега прочетох от тук за дросела и него ще проверя.Това 10,5 извън и 12,5градско и на мен ми се иска честно казано,но как.И да подчертая не я натискам сериозно,около 90 км. Това за ламбадата какво е.След като подам газ на свободен ход до като се върне на ниски обороти и са нужни около 5 секунди и оборотите и леко се повишават и намалят.Ако някой има идея, моля да я сподели и Благодаря.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Зимни въпроси за CR-V

                            Автоматик ли е ? каква е газовата Ги или обикновена, каква марка? Гуми размер?
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • #59
                              От: Зимни въпроси за CR-V

                              Понеже засегнахте въпроса за термостата, да питам, какви пари е оргиналния за црв I 128 к.с.?
                              Какви алтернативи на него има, нещо по читаво да кажете?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Зимни въпроси за CR-V

                                Аз дадох 53лв за оригиналния.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X