Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталиране на халогенни фарове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Re: Инсталиране на халогенни фарове

    Цитат:


    Ксенона осветява много добре в страни към банкета. Това е най-силния ефект от тях, там където се очаква да има човек или някаква изненада /в дясно/ се осветява перфектно. Фаровете за мъгла са ниско това е хубавото вероятно в маглата.

    Дай идея от къде и как се сдоби със самите фаровете.



    Най силният ефект от ксенона, когато не е монтиран на рефлектори, фабрично пригодени за работа с такъв вид крушки(а нашите хонди не са) е, че еб-ва майката на насрещно движещите се.Не случайно в цяла Европа такъв вид монтаж е забранен!И не знам кога най-накрая нашите полицаи ще започнат да си вършат наистина работата и да глобяват , ама яко , такива колеги , които са си монтирали подобни очивадници.
    Добрата осветеност се постига с правилно регулиране на фаровете и подмяна на помътнелите рефлектори!
    Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
    Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

    Коментар


    • #17
      От: Инсталиране на халогенни фарове

      На предишната ми кола имаше оригинално монтирани фарове за мъгла и полза от тях не съм видял никаква в мъгла,та сега се оправям и без такива фарчета.Възможно е да има и коли,при които са ефикасни,но не зная да има и с регулиране за натоварена кола,или ще светят много нагоре

      Коментар


      • #18
        От: Инсталиране на халогенни фарове

        Съжалявам, че съживявам много стара тема, но някой с ЦРВ от преди фейслифта откривал ли е въпросните букси за инсталацията на халогени?

        Коментар


        • #19
          От: Инсталиране на халогенни фарове

          Здравейте моята е от фейслифта първата генерация, намерих си халогени със срязани кабели от оригиналната инсталация и удължих кабелите до купето, може ли да ми кажете как мога да вържа кабела черно и червено за копчето, което ми е за задния фар за халогена, защото нямам място на таблото за друго копче?

          Коментар


          • #20
            От: Инсталиране на халогенни фарове

            Специално за колегата " barbaiani " :
            Схема на мястото на куполнга за копчето за халогени :

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sch.jpg
Прегледи:1
Размер:120.2 КБ
ID:5571767

            Коментар


            • #21
              От: Инсталиране на халогенни фарове

              Колега, моите уважения но тези букси и въобще цялата инсталация която си използвал, е инсталацията на пръскалките за фаровете. След като проследих цялата инсталация на ЦРВ-то, в крайна сметка се оказа че има пуснат само един кабел с букса/син с червена надлъжна лента/ който излиза от таблото и е захванат с тиксо към инсталацията под лявия фар, а другия край е над таблото с бушони. Сега остава да прозвъня останалата инсталация и да захраня този кабел с + през реле и предпазител.

              Коментар


              • #22
                От: Инсталиране на халогенни фарове

                Реших да сменя крушка на халогена но нещо ми се опря. След свалянето на декоративния капак разхлабих крепежния болт в горната част и опитах като го повдигна и извадя ама ... нъцки.
                Изглежда да е ОЕМ но в нета намирам все някакви мижави снимки и не мога видя конструкцията на фара отзад,... да не би да има някакъв чалъм за ваденето и смяната?!
                Honda CR-V 1-st Generation

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X