Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тъп въпрос за диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тъп въпрос за диференциал

    Колеги не съм на 100% сигурен. но ЦР-В е с ЛСД (с повишено триене) диференциал, което ще рече, че ако вдигнеш само една гума и я завъртиш и другата ще тръгне да се върти в същата посока.

    Коментар


    • #17
      От: Тъп въпрос за диференциал

      Първоначално публикуван от lamercheto Преглед на мнение
      Колеги не съм на 100% сигурен. но ЦР-В е с ЛСД (с повишено триене) диференциал, което ще рече, че ако вдигнеш само една гума и я завъртиш и другата ще тръгне да се върти в същата посока.
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...02#post1316102

      Спирам с крак въртящата се задна гума (само едната) и започва да се върти другата. Отпред също се върти само едната гума.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #18
        От: Тъп въпрос за диференциал

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...02#post1316102

        Спирам с крак въртящата се задна гума (само едната) и започва да се върти другата. Отпред също се върти само едната гума.
        То, че няма диференциал с повишено триене е пределно ясно /освен ако някой не си е монтирал допълнително/. Май не съобразих по горе, че когато завъртиш едното колело ще се завърти и централния вал на диференциала които ще предаде въртене и към другия диф и от там към някое колело от другата ос. Аз съм въртял колело и за това се заблудих но обяснението е, че всъшност тъи като зацепжането е през маслена система и му трябват обороти помпите да създадат налягане.
        Е това е моето мнение, може и да е грешно.

        Коментар


        • #19
          От: Тъп въпрос за диференциал

          Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
          ...че всъшност тъи като зацепжането е през маслена система и му трябват обороти помпите да създадат налягане.
          При по-малко от оборот, даже по-малко от половин оборот в движение зацепва. Което за нас е добре Може да си прав, че при ръчно въртене може да няма достатъчно обороти за да създаде налягане, но пък щом на tef4o са му свалили Шатъла, значи и при много бавни обороти пак нагнетява.
          Последно редактирано от silverfox; 10-11-10, 19:31.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #20
            От: Тъп въпрос за диференциал

            преде месец минах на преглед и на валовете. казах на човека който пуска валовете че може да зацепи задния мост но той отговори че оборотите на вала не са високи и няма проблем. резултата беше разлика от 9 % м/у ляво и дясно колело но при допустими 30 мисля че е добре. не ме изхвърли от валовете а задния ми мост си включва нормално. може и да е бил прав
            Honda CR-V I 2000 г.
            0 осем 96 осем три 3 сто и 10

            Коментар


            • #21
              От: Тъп въпрос за диференциал

              При вдигнат джип, без газ, на първа скорост задния мост си върти нормално.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #22
                От: Тъп въпрос за диференциал

                Само да уточня - Шатълчето е с вискомуфа, не е с помпи. Има няколко модификации, не всички са с виско и не на всички виското е с еднаква твърдост. Конкретно на моя си имаше някакво постоянно минимално зацепване, а при превъртане зацепва нацяло за по-малко от един оборот и в двете посоки. Карал съм друг Шатъл, пак с виско, от по-новия модел и ми направи впечатление, че там позволява 3-4 оборота на предните колела, преди задните да се завъртят. Е, може и просто муфата му да е била прецакана
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #23
                  От: Тъп въпрос за диференциал

                  Колеги, айде да ви пробвам пак: ако завъртим едновременно задните колела, ще се включат ли предните?
                  "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тъп въпрос за диференциал

                    Не. Ако въртиш задния мост не се предава движение напред. Пробвал съм на валове.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тъп въпрос за диференциал

                      И аз съм опитвал да въртя моите, при опит да завъртя само едно трябва мнооого бавно да го въртя че да не зацепва и задния. Така че не виждам колко бавно тряя да се въртят валяците че да не се задеиства задния. А кажете как да разбера имам ли лагер за смяна като няма как на ръка да врътна хубаво някоя гума и до де спре по инерция да разбера че лагера е заминал. Отклонявам се от темата ама как разирате заминалите лагери на тая кола, щото има некои дет се обажда ама немоо го локализирам
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тъп въпрос за диференциал

                        Не бързай с лагерите, може да е от гуми. Преди няколко години колега смени 4-те лагера на главините, докато разбере че гумата му не става
                        -------Honda CR-V 128к.с.--------
                        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тъп въпрос за диференциал

                          Хич нв бързам, ама бати късмета колата я взех с 4 чисто нови гуми континентал крос контакт АТ, и аз се съмнявам че е гума и ако е кака ша ги търпя до де ги износя е бати, на всичко отгоре са и 50/50 асфалт и кал и са си шумни но за да съм сигурен че са те искам да кача колата на подемник за да и проверя и лагерите.
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тъп въпрос за диференциал

                            Здравейте,днес точно тази процедура направих в сервиз,тъй като имах непостоянен шум,особенно със скорост около 60км/ч.Преди няколко дни сложих зимни гуми втора употреба и тогава започна шума.За да проверя от къде идва-дали не е лагер или е от гумите,качих колата на подемник,след което майсторите ме накараха плавно да увеличавам скоростта.По този начин увеличих скоростта до около 100км/ч.Оказа се,че предна дясна гума леко мята.Поставих я от зад в ляво и нещата се оправиха.По този начин разбрах,че лагерите са ОК и че шума е от кривата гума.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тъп въпрос за диференциал

                              Здравейте, колеги. Онзи ден минах преглед като въртяхме само задните колела. Според вас възможно ли е въртенето само на задните колела да предизвика някога в бъдеще някаккъв проблем в диференциала?
                              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X