Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ХОНДА HR-V1,6 споделете мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: ХОНДА HR-V1,6 споделете мнения

    Първоначално публикуван от IVAN50 Преглед на мнение
    Ще купувам такъв автомобил производство 2000г. Ако някой има такъв или има информация за този модел автомобили моля да сподели.
    Здрасти,колега при моето търсене и след като придобух Хонда ЦР-В ходих и в представителството и в сервиза Юбико-ООД в Гурубляне София,четох тука за газта и виждам,че никой колега не е на правия път,а е около него.Автомобила найстина не понася газ-ЗАЩО,няма прегряване на главата и тем подобни,проблема е в клапаните,те са кекави-газта гори с по голямо октаново число от бензина,та по този повод при работа на двигателя най вече на високи обороти-магистрално каране повече от 40-60 минути клапаните направо стават червени,така с повишена температура започват да се набиват в леглата на главата,от тези инерционни моменти и натиск на пружините нагретия до червено клапан започва да си доразплесква в леглата и периферията му изстънява,от там започва за прегаря по периферията-тънката вече разплескана периферия, и буквално вече започва да не уплътнява както трябва и накрая просто се заклинва в главата.Автомобила започва да трака и да не върви.За да се избегне ,ама условно е казано това се монтира на всмукателния колектор с щуцер и маркуче едно малко казанче с масалце,което пуска по пет капки масло на минута за да пази прегрелия клапан от изгаряне,това до някъде дава резултат ,но до някъде.това е причината за да не са за газ двигателите на хонда.Тези който са карали 40 000 или 50 000 без проблем,просто или не са карали дълко по магистрала или посто всеки момент ги очаква,бау,а един оригинален клапан е 190 лв.цена представителство.Това ми бе обяснено на мене от предсатвителството на Хонда.Общо взето и дори с това маслено казанче,бяха скептици за полезността и работата на газ на мотора.Това от мен,дано съм ти бил полезен.Автомобила не гори толкова много,че да му слагаш газ,пък и сега ще я дигтан още
    имах и Toyota Rav 4 2006g.
    Mitsubishi Lancer 2008g.
    Honda CR-V 1998г.
    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

    Коментар


    • #32
      До: ХОНДА HR-V1,6 споделете мнения

      Здравеите, пиша за газта на Хонда, кои какво кара и колко Хонди е сменил, и колко глави е направил щото се пукали. Странно ми е как хора нчмащи дадената марка дават мнения и савети, карам четварта Хонда, и скромния ми опит показва и доказва, че двигатели от "D" серията нямат проблеми с поносимоста си кам газ, във форома на Хонда на далго се дискотират подобни вапроси, колеги са на мнение, че двигатели от "Б" серията са по чувствителни кам газ, и така колеги когато слагаш газ на Хонда си реголираите клапаните да са на горна граница по хлабавост, примерно изпускателни ги дават 0,18 до0,22 моите са 0.25, и по 4ет реглаж, на болче и на гаика са, и друго наи важното за 100 000км. икономията е 10 000лв. докато се скапе главата ви АКО СЕ СКАПЕ, за тези пари купувате следващата кола.

      Коментар


      • #33
        До: ХОНДА HR-V1,6 споделете мнения

        Първоначално публикуван от Dido XT600 Преглед на мнение
        Здравейте, пиша за газта на Хонда, кой какво кара и колко Хонди е сменил, и колко глави е направил щото се пукали. Странно ми е как хора нямащи дадената марка дават мнения и съвети, карам четвърта Хонда, и скромния ми опит показва и доказва, че двигатели от "D" серията нямат проблеми с поносимоста си кам газ, във форома на Хонда на дълго се дискотират подобни въпроси, колеги са на мнение, че двигатели от "Б" серията са по чувствителни кам газ, и така колеги когато слагаш газ на Хонда си регулирайте клапаните да са на горна граница по хлабавост, примерно изпускателни ги дават 0,18 до0,22 моите са 0.25, и по чет реглаж, на болче и на гайка са, и друго най важното за 100 000км. икономията е 10 000лв. докато се скапе главата ви АКО СЕ СКАПЕ, за тези пари купувате следващата кола.
        Колега,тук се държи на правилния правопис.Нищо лично.Успех.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #34
          До: ХОНДА HR-V1,6 споделете мнения

          Първоначално публикуван от Dido XT600
          Здравеите, пиша за газта на Хонда, кои какво кара и колко Хонди е сменил, и колко глави е направил щото се пукали. Странно ми е как хора нчмащи дадената марка дават мнения и савети, карам четварта Хонда, и скромния ми опит показва и доказва, че двигатели от "D" серията нямат проблеми с поносимоста си кам газ, във форома на Хонда на далго се дискотират подобни вапроси, колеги са на мнение, че двигатели от "Б" серията са по чувствителни кам газ, и така колеги когато слагаш газ на Хонда си реголираите клапаните да са на горна граница по хлабавост, примерно изпускателни ги дават 0,18 до0,22 моите са 0.25, и по 4ет реглаж, на болче и на гаика са, и друго наи важното за 100 000км. икономията е 10 000лв. докато се скапе главата ви АКО СЕ СКАПЕ, за тези пари купувате следващата кола.
          Дидо, 10000 лв за 100 000 км от каране на газ няма да спестиш. Сметката е по-скоро следната:

          Разход на бензин при 10 литра/100 км комбинирано за 100000 км:

          10 000 литра по средно 2.00 лева = 20 000 лева

          Средно спестено от газов инжекцион - 40% или 8000 лева.

          Разходи по ГИ:
          Уредба, монтаж и флашлуб = 1300 лева
          Реглаж при бензин - на 50000 км, при газ - 10000 км. Следва 8 допълнителни реглажа по 70 лева = 560 лева
          Разход по гърнета = 300 лева

          Ремонт на двигател при покупка от Ибей
          http://cgi.ebay.com/ebaymotors/97-01...Q5fAccessories

          (88$ за 16 клапани и гумички + 50$ доставка) х 1.25 мито и ДДС + 30 лв митническа декларация = 260 лева

          Гарнитура на клапани = 35 лева
          Гарнитура на глава = 80 лева
          Сегменти = 100 лева

          Общо части = 475 лева
          Разход за труд = 300 лева

          Общо ремонт на двигател минимум = 800 лева

          Минимални разходи заради газов инжекцион = 1300 + 560 + 300 + 800 = 3000 лева

          Печалба - минимални разходи = максимална печалба от 8000 - 3000 = 5000 лева.

          Според мен ще има поне едно 1000 лева непредвидени разходи заради газовата и ползата няма да надвишава 4000 лева за 100 000 км.

          Оттам нататък всеки според джоба си решава дали хамалогията си заслужава за 4000 лева.

          Това, което правят повечето собственици на такива Хонди е следното - обикновена газова за 400 лева, каране 3-4 години при средно 10000 км на година и продажба на следващия "щастливец", който ще плати сметката. А тоя двигател и гърнета, че ще изкарат 40000 км и при кирлива газова без флашлуб и реглаж, най-вероятно ще изкарат.
          Vitara 2.0 V6
          Honda CRV (Gen 1)
          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
          ВАЗ 2131

          Коментар


          • #35
            До: ХОНДА HR-V1,6 споделете мнения

            Има много по газопригодни автомобили,защо трябва да побългаряваме всичко,щом японеца го е сметнал да не става трябвали непременно да го проверим,залагам на бензина за Хондата,а за газта помислете за други марки автомобили.Успех на всички!
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • #36
              До: ХОНДА HR-V1,6 споделете мнения

              Здравейте,
              Жена ми кара такава Хонда в момента и е супер доволна. Не би я сменила и за служебния й нов Голф 5. На мен само я дава и то от време на време.
              Ти купи ли я вече или още се интересуваш само за газта?
              0889 38 43 67 Милен

              Коментар


              • #37
                До: ХОНДА HR-V1,6 споделете мнения

                Това за изгорелите клапани при газ май стана дежурна тема при почти 70 % от двигателите които се коментират и са с газови уредби .Хонда за мен е номер 1 като качество в света но сори японците само за клапаните не помислили .Извинявайте но е смешно.Те мислят за всичко и го правят.Затова Хонда е най надеждният 4х4 автомобил.

                Коментар


                • #38
                  До: ХОНДА HR-V1,6 споделете мнения

                  MIK ,ти какво караш?
                  Знаеш ли хората с Хонди дали се събират някеде?
                  0889 38 43 67 Милен

                  Коментар


                  • #39
                    До: ХОНДА HR-V1,6 споделете мнения

                    И на мен ми подариха преди 2 седмици едно Харви и съм много доволна! Исках да си взема Нисан Терано 2, но наистина съм много очарована от малкото японско сътворение! Той е 1.6, 105 коня, сивичко, много е симатично! А мненията тук ми помогнаха да разбера че наистина е страхотно! Исках джип за оффроуд, но до колкото разбрах и това горе-долу става! А ако го дигна маклко дали ще е грозно?
                    Honda HR-V 1.6 - Харви
                    Искам България чиста!
                    Владей страстите, иначе те ще те завладеят.

                    Коментар


                    • #40
                      До: ХОНДА HR-V1,6 споделете мнения

                      Честита придобивка и със здраве да си я караш!
                      Сигурен съм, че няма да ти се налага да я повдигаш.
                      0889 38 43 67 Милен

                      Коментар


                      • #41
                        До: ХОНДА HR-V1,6 споделете мнения

                        Доколкото знам на HRV двигателя е D16Y7, аз съм със сивик купе 1997г. със същия мотор, двигателя е супер както и всички други Хонди/пристрастрастен съм))/
                        P.S сложете му едни 4-2-1 изпускателни колектори на този мотор чувства се по добре))
                        Последно редактирано от dimi69; 09-04-10, 15:08. Причина: :)
                        [SIGPIC][/SIGPIC]
                        [I][COLOR=DarkGreen][B]LR Discovery I, 1993, 200 TDI[/B][/COLOR][/I]

                        Коментар


                        • #42
                          До: ХОНДА HR-V1,6 споделете мнения

                          Първоначално публикуван от Тигъра Преглед на мнение
                          MIK ,ти какво караш?
                          Знаеш ли хората с Хонди дали се събират някеде?
                          hondabg.com, виж тема сервизи търси Омбре
                          [SIGPIC][/SIGPIC]
                          [I][COLOR=DarkGreen][B]LR Discovery I, 1993, 200 TDI[/B][/COLOR][/I]

                          Коментар


                          • #43
                            До: ХОНДА HR-V1,6 споделете мнения

                            До Тигъра .Не карам Хонда и може би това е нещо за което съжалявам .Но като гледам тук познати как си карат хондите и то направо не е за вярване от здравината на автомобилите ,със сигурност следващото което ще карам това ще е Хонда .А и нещо извън темата,Харесва ми девиза им

                            Коментар


                            • #44
                              До: ХОНДА HR-V1,6 споделете мнения

                              Пожелавам по скоро да се включиш във отбора !
                              0889 38 43 67 Милен

                              Коментар


                              • #45
                                До: ХОНДА HR-V1,6 споделете мнения

                                Искам да питам какъв е акумолатора за Хонада HR-V? Точните параметри, защото моя здаде багажа, а почти нищо не пише на него! И дали български вариант да си взема или италиянски? И ако някой знае горе-долу на какви цени вървят?
                                Honda HR-V 1.6 - Харви
                                Искам България чиста!
                                Владей страстите, иначе те ще те завладеят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X