Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми

    Здравейте.
    Имам си едно црв-99, което плаче за нови гуми (за момента зимни). Споделете, моля, впечатленията си от различните марки, особено за тези, купени напоследък.

  • #2
    От: Гуми

    BFGoodrcih Winter slalom KSI
    Е те това е моята гума, при добър пазарлък перфектна цена и чудесно качество.
    http://bg.febishop.eu/gumi/bfgoodric...alom-ksi-107-s

    Коментар


    • #3
      От: Гуми

      ако ще ги ползваш чисто зимни купи си евтини китайки за по 120 лв. и нямаш проблем.няма да съжаляваш. аз карам така 2 зими и са добри но за лятото си вземи истински.
      Honda CR-V I 2000 г.
      0 осем 96 осем три 3 сто и 10

      Коментар


      • #4
        От: Гуми

        Аз бих препоръчал точно обратното, но всеки сам си решава как да си троши главата. Лошото е ако строши и друга глава.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Гуми

          имам в предвид че зимата се кара по бавно и е необходима гума с по-дълбок грайфер и по - мек каучук. точно затова не е нужно да хвърля много пари за скъпи гуми а и сезона е 4 месеца при добра зима. да събере парички за хубави гуми за през лятото според мен е по правилен избор.
          Honda CR-V I 2000 г.
          0 осем 96 осем три 3 сто и 10

          Коментар


          • #6
            От: Гуми

            http://bg-gumi.com/%D0%93%D0%A3%D0%9...%20TL/~8medtr/ следващата седмица ще пиша впечатления

            Коментар


            • #7
              От: Гуми

              Аз мисля до месец да си взема тези;
              http://www.avtogumi.com/bg/tires/tir...p?model_id=461
              Последно редактирано от djcrazy78; 05-10-10, 22:09. Причина: поправка
              Със себе си съм имал повече проблеми,
              отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
              Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

              Коментар


              • #8
                От: Гуми

                не съм правил снимки но ако се сещаш за старата шарка на гиславед сега са я направили и китайците и за нея имах в предвид. аз съм доволен от нея а ипреди цр-в то имах сивик със същата шарка за зимни гуми и теглеше на сняг много добре
                Honda CR-V I 2000 г.
                0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                Коментар


                • #9
                  От: Гуми

                  Тези BF за които съм писал с добтър пазарлък ги взех за 144 лева 205/75/15 точно размера на CRV-то. А ми кажи сега да си купя ли китаиски. Те китаиските може и да са добри. За целта руските форуми са добър източник на инфо, имат опит с зимата. По класациите тази KSI е средно добра към добра чума, повечето китаиски които гледах бяха нула с дупка а цените им са близки. Освен шарката за зимната гума е важен много матеряла. И аз съм на мнение, че ако ще караш сериозно зимната гума заслужава повече внимание от лятната. Абе гумата си заслужава внимание ама пусто се икономии гледаме да правим.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гуми

                    Много благодаря за съветите. И аз имам предубеждение към китайските и макар да не мога да се изръся за най-добрите, мисля да взема нещо по-читаво. Да е нещо друго - иди-дойди, ама това са гуми. Децата возя с тази кола. BF Goodrich е единия вариант, наскоро четох добри отзиви и за Hankook. Това Toyo също звучи добре, но 195 май са тесни, поне така пишат спецовете.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гуми

                      Добри гуми за мен са BFGoodrich, Nokian, Kumho, Michelin, Yokohama, TOYO, Goodyear, Pirelli, Dunlop, Bridgestone, Continental
                      Посредствени - Kormoran, LASSA, Debica
                      Калпави - BARUM, TIGER

                      Мнението ми за BFGoodrich, Nokian, Kumho, Michelin, Goodyear, Pirelli, Dunlop и BARUM се основава и на собствен опит. Карал съм и с едни испански, от които съм доволен, но им забравих името.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гуми

                        значи 195/70/15 също става за зимата. идеята е че по-тясната гума има по-голямо натоврване на еденица площ и потъва до здраво или поне притъпква снега повече. погледнете зимният рали шампионат. там карат с едни писалки да го е страх човек да се качи на тях.а размера препоръчан от хонда е 205/70/15 макар че и на 75 да се кара няма да е фатално.
                        Honda CR-V I 2000 г.
                        0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гуми

                          Не го оспорвам, но за мен колкото по-дълбоко потъва една гума, толкова по-зле. Ако беше добре повърхността за сняг да е тясна, хората нямаше да измислят снегоходки, за да се задържат над снега а щяха да шляпат с кокили. Ако се окопаеш трудно излизаш. Може пък за гумите да важи друго, но аз така го виждам.

                          /edit
                          Като се позачетох излиза, че "в сняг тясната гума се вкопава по лесно и достига стабилна почва отдолу", но това е доста относително, така, че аз ще си предпочета широките. Това би важало само за малка снежна покривка. Иначе за утъпкването на снега упоменато от колегата spoko има логика - съпротивлението при движение в сняг на по-тясна гума е по-малко.
                          Последно редактирано от silverfox; 07-10-10, 20:03.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гуми

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Не го оспорвам, но за мен колкото по-дълбоко потъва една гума, толкова по-зле. Ако беше добре повърхността за сняг да е тясна, хората нямаше да измислят снегоходки, за да се задържат над снега а щяха да шляпат с кокили. Ако се окопаеш трудно излизаш. Може пък за гумите да важи друго, но аз така го виждам. Сигурно идва от възможността да се утъпче снега и да излезе.
                            Много зависи от плътността на снега-ако е застоял и мокър-/тежък/ си прав-със широката гума ще си винаги на повърхността,особено и ако е поизпусната.Но ако снегът е пресен-/пръхкав/ няма нищо по-добро от тънката и агресивна гума.Тя успява най-добре да го изрови и стига най-лесно до твърда почва.Е разбира се много зависи и от дебелината на покривката...моите тънички гуми се справят отлично с пръхкав сняг до 45-50см.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гуми

                              В тоя ред на мисли малко по-широките гуми едва ли ще задържат тежкия джип много по-високо над снега от по-тесните (това в повечето случаи). За сметка на това челното съпротивление на по-тесните гуми със сигурност ще понамалее повече от непотъването, т.е. май ще се съглася за по-тесните гуми

                              В крайна сметка ще си карам както ми пее японеца, пък ...
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X