Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Слави, по принцип си прав.
    Обаче това, че Ти не виждаш силикона не означава, че НЕ е намазано със силикон ... нали?!

    Иначе да ... и аз, като теб ... отварям капака на 10+ годишната кошница, и ако двг-то и всичко около него е блестящо чисто, лъснато с парафин (или с каквото там ги мажат), затварям капака и минавам на следващата.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Да, ти също си прав, но поне не го виждам, аз казах че гледката ме дразни не използването му
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
        Бе,па я ли съм тъп или одъртявам,ам не разбирам моя цитат за „ГУМИ”,ко общо има с този пръстен.Краси ти е казал правилно мажи нема проблем.Аз го намазай с червен термо силикон.Писали сме в тема за това.
        Не,не,тъпия съм аз,че не знам как да пиша-в смисъл,не успях да пусна нова тема и това беше най-лесния начин да задам въпрос,за което моля да ме извините.Всъщност,за какво служи капачето?М/у др.извадих го без проблем,но нямам идея от къде да търся същия О-пръстен.

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Ами то и тва си е филм с търсенето, ако си от някои малък град принципно ги продават или в специализирани магазини което е наи добрия вариант понеже там ще ти дадат точния пръстен или с една идея по дебел иначе продават и по големите вериги за авто части мисля в евро 07 има пак по размер. По хипермаркитите но при тях размерите са по стандартни ще трябва да го налучкаш Ако кажеш от кои град си ще ти кажа къде има. Иначе капачето за нищо не служи, запушва тая кухата дупка пред вала няма никъква особена роля освен да не пуска евентуално преминало масло през семеринга на разпределителния вал на вън, дори не съм сигурен дали там въобще имаше семеринг или е само лагера на вала а всичко минало зад него масло си се стича на долу в мотора а капачето пази да не излиза на вън Лошото е че не помня точния му размер за да ти кажа какво да търсиш. Дори в магазините по един лев има комплекти пръстени за по 1-2 лева една шепа различни размери, дори да са китаиски пак ще изкара 10 тина години
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Няма семеринг там, вала свършва по-навътре.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
              Ами то и тва си е филм с търсенето, ако си от някои малък град принципно ги продават или в специализирани магазини което е наи добрия вариант понеже там ще ти дадат точния пръстен или с една идея по дебел иначе продават и по големите вериги за авто части мисля в евро 07 има пак по размер. По хипермаркитите но при тях размерите са по стандартни ще трябва да го налучкаш Ако кажеш от кои град си ще ти кажа къде има. Иначе капачето за нищо не служи, запушва тая кухата дупка пред вала няма никъква особена роля освен да не пуска евентуално преминало масло през семеринга на разпределителния вал на вън, дори не съм сигурен дали там въобще имаше семеринг или е само лагера на вала а всичко минало зад него масло си се стича на долу в мотора а капачето пази да не излиза на вън Лошото е че не помня точния му размер за да ти кажа какво да търсиш. Дори в магазините по един лев има комплекти пръстени за по 1-2 лева една шепа различни размери, дори да са китаиски пак ще изкара 10 тина години
              Ееее,Слави,как може да питаш от кой град съм-ти съвсем ме забравиАз съм с JDM-ката с големия разход от Бургас(доста пописахме миналото лято).М/у др.проблема се оказа от ТЕРМОСТАТАААА-след смяната 9.5/100 извънградско и около 13.5градско(за автоматик говорим).Та тъкмо и се зарадвах и взе да се чува странен шум.Газаджията още по телефона каза,че знае за какво става дума.Отивам и айдееее-трети изпарител ми сложи.Предния правел някакъв резонанс(стария беше N.I.G.S.),сегашния е RAM-каквото и да означава.Сега за О-пръстена:Излезе прав-едното краче на капачето го счупих поставяйки го с новия О-пръстен,който дойде малко по-голям .Сложих малко по-малък и за 20-тина км няма никакво масалце.Пръстена взех от първата железария-дано изкара.Силикон не сложих.Поздрави на всички!

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Във всичко може да не се съмняваш в мен но със сигурност трябва да се съмняваш в паметта ми, особено дългосрочната, аз не помня вчера за какво си писахме ти ме връщаш в миналото лято, но като ми поприпомни се сетих Казах ти че без счупено краче няма се разминеш по един или друг начин Но не му пречи тои няма къде да отиде явно малко си се изсилил с дебелината на първия пръстен в мерака си да го затапиш веднъж за винаги
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                  Във всичко може да не се съмняваш в мен но със сигурност трябва да се съмняваш в паметта ми, особено дългосрочната, аз не помня вчера за какво си писахме ти ме връщаш в миналото лято, но като ми поприпомни се сетих Казах ти че без счупено краче няма се разминеш по един или друг начин Но не му пречи тои няма къде да отиде явно малко си се изсилил с дебелината на първия пръстен в мерака си да го затапиш веднъж за винаги
                  В интерес на истината ТОЧНО така стана

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    смених предните накладки /Ashika-42лв/ и си смених маслото
                    Honda HR-V 4WD D16W1

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      кажи след някои друг км цапат ли джантата и как спират.
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Здравейте,
                        Смених палеца които подава искрата към свещите, сега ходьо мърка.
                        Направих охлаждането на бебешкото столче по рецепта на zero, реботи перфекно, малкия вече е сух докъто пътува.
                        Zero Благодаря.
                        Honda CR-V B20Z 2001

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Хе, верно ли, Браво чудех се как да го обясня като ме пита щото то най- добре да се види на живо ама явно си схванал идеята Нали го направи да смуче не да духа? да не докараш некоя беля на малкия да му изстине кръста още от малък и то като смуче да не смуче всичко от зад гърба на малкия а да засмуква и околен въздух така че да се сведе струята до минимум
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Здравейте,

                            Вентилатора смуче и е монтиран на пластмасата която е като периферия на столчето. Даже си мислех че няма да прави нищо защото има два три пръста разстояние между тази пластмаса и самата седалка на столчето, но за пътуване ~ 400км с 2-3 спирания и леко пуснат климатик само около памперс и под мишниците беше потен малкия и гръбчето му беше топло всеки път като слизаше.
                            Honda CR-V B20Z 2001

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Отличник
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Вчера смених маслото /естествено оригинално-Хонда/ и масления филтър /за да е готова, за пътуването през отпуската - от утре/, срещу сумата от 240лв., в тази сума е и труда.
                                Установих, че са вдигнали цената на маслото от 32лв. на 34лв. за 1 литър, в сравнение с предишната смяна.
                                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X