Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    И аз се преобух преди два дена - General Grabber GT. Първо впечатление - тишина Пробвах ги онзи ден и на мокро - на тръгване превърта със зор, а на спиране щях да си захапя волана. Като цяло ми се струват чудни, пък и по нета доста ги хвалят.
    'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Първоначално публикуван от ntashev Преглед на мнение
      И аз се преобух преди два дена - General Grabber GT. Първо впечатление - тишина Пробвах ги онзи ден и на мокро - на тръгване превърта със зор, а на спиране щях да си захапя волана. Като цяло ми се струват чудни, пък и по нета доста ги хвалят.
      Ми нови са ,как няма да са чудни,покарай ги това лято по ша говорим!
      имах и Toyota Rav 4 2006g.
      Mitsubishi Lancer 2008g.
      Honda CR-V 1998г.
      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        здравейте колеги и аз смених гумите с летни.Но проблема ми е с часовника няма го и никаде не го намирам кадето и да звънна казват че е продаден за СР-В 1-ва генерация

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Първоначално публикуван от peich64 Преглед на мнение
          здравейте колеги и аз смених гумите с летни.Но проблема ми е с часовника няма го и никаде не го намирам кадето и да звънна казват че е продаден за СР-В 1-ва генерация
          Ми отвори и го запои бре-тука тема колокто искаш и нагледна даже!
          имах и Toyota Rav 4 2006g.
          Mitsubishi Lancer 2008g.
          Honda CR-V 1998г.
          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Понеже някой се беше правил на "художник" по дясната страница, /двата калника и двете врати/ пък и бях завел щетата, миналата седмица я вкарах в доверен сервиз за боя, в прехвален и препоръчан от няколко човека сервиз.
            Не останах особено доволен и ако не ми беше належащо да я взема /на резервната кола, нещо протече антифриза, пък ми предстоеше път/ щях да им я върна.
            Като цяло, бързо работят /за 5 дни/ както бяха обещали, лаково покритие добре направено без боклуци /все пак в камера/ , но има разминаване в тоналноста на самата боя. Цвета изглежда е гаден за напасване /бронзов металик/, или самите майстори толкова си могат, защото гледана отзад напред и отстрани е добре, но гледана отпред назад, се вижда голяма разлика между предната броня и предния калник и малка едвам доловима разлика, между предния калник и капака.
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Дай адреса на сервиза да не ходим там!Дай адреса на сервиза да не ходим там!
              имах и Toyota Rav 4 2006g.
              Mitsubishi Lancer 2008g.
              Honda CR-V 1998г.
              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Сервиза е "Амаранд 2003 ООД", на "Красно село" при Датския колеж.
                Интересно е, че говорих с няколко колеги и всички казват ,че само там са им уцелили металиците и нямало никаква разлика.
                Може при мен да се е получил някакъв фал /да е единичен случай/, обаче си е доста дразнещо, калника има сивкавобежав студен отенък, докато особено при бронята, отенъка е доста топъл и жив.
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Старата ми кола - един сиво, но леко жълтеещ металик, й пребоядисаха на два пъти сумарно 3 врати, 2 брони и 2 калника ( в друг доверен сервиз), и двата пъти имаше разминаване (демек стана към три цвята ). Не съм се занимавал, а и не разбирам, но един познат спомена, че можело с времето боята леко да си променя цвета и затова да е трудно да я уцелят. Един вид било редно да се състари някак, щото след годинките на припек вече не е баш цвета по каталога.
                  'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Днес, за пореден ден се издразних, на разликата в боята.
                    Отидох до сервиза, и шефовете излезнаха коректни хора, видяха очебийната разлика в цвета и утре я вкарвам за оправяне. Надявам се, да я оправят както трябва.
                    Иначе днес смених една крушка на заден габарит и една крушка на номера.
                    Вчера обаче като и мих двигателя / че беше много прахолясал /, съм намокрил доволно сирената на допълнителната аларма и при включване и изключване, си промени звука, а днес направо изчезна.Самата аларма обаче, като се задейства, си работи и си пищи нормално. От сервиза казаха, че като изсъхне напълно /2-3 дни/ може да се оправи, иначе ще трябва да и сменя сирената, защото без звукова сигнализация за включване и изключване е гадничко.
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Днес напаравих една глупост. Четох някъде че газаджията може да е прекъснал кабела за клапана на ниските оборати и затова при работа на газ да не държи хубави ниски, та реших да замеря напрежението на буксата какво е при работа на бензин и какво е при работа на газ. Е тук вече стана проблем. Докато поставя червения накрайник на мултицета в едното краче на буксата се опарих на колектора и като шавнах с ръка някъде прискочи искра между крачетата на буксата и колата угасна. Веднага пробвах да си я стартирам но "Ц". После забелязах , че не ми свети заланата лампа на таблото за имобилайзера. Някой да има идея дали да търся изгорал "бушон" или проблема е по..... .
                      Honda CR-V I 2000 г.
                      0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Проблема е решен с подмяната на изгорял 15А предпазител в двигателният отсек в кутията до акомулатора.
                        Honda CR-V I 2000 г.
                        0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Вчера си взех колата от сервиза, обаче пак не са успели да докарат цвета.Една идея е по-добре, обаче пак има съществена разлика.Имам чувството ,че този който им тонира боите е далтонист. Бях на "кантар" да я върна отново /като ме питаха/, обаче щях да откарам пак близо две седмици без кола.
                          В същото време, /същата смяна и бояджия/, изкараха един голф сребърен металик и го бяха направили перфектно, а за този цвят казват ,че най-трудно се уцелвал.Изглежда, че моя златисто-бежавия металик е още по-гаден за догаждане.
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Питай няако приятел бояджия да ти обясни.Боята е по каталог и съотвества 1:1 спрямо оригинала.Разликата е статичното боядисване и ръката на бояджията.Абсурд е да ти докарат поляризирана боя..
                            Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                            Disco 1 бекъп
                            Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
                              ... поляризирана боя..
                              Е те това е нещо ново за мен!
                              Викам си я да го Гугълна това и първия резултат дето излиза - "Гола художничка рисува, докато "снася" яйца с боя" http://novinar.bg/news/gola-hudozhni...yNzsyNg==.html

                              Маркони давай разяснения, че това боядисване май наистина е само за ... художници.
                              Honda CR-V 1-st Generation

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                                Вчера си взех колата от сервиза, обаче пак не са успели да докарат цвета.Една идея е по-добре, обаче пак има съществена разлика.Имам чувството ,че този който им тонира боите е далтонист. Бях на "кантар" да я върна отново /като ме питаха/, обаче щях да откарам пак близо две седмици без кола.
                                В същото време, /същата смяна и бояджия/, изкараха един голф сребърен металик и го бяха направили перфектно, а за този цвят казват ,че най-трудно се уцелвал.Изглежда, че моя златисто-бежавия металик е още по-гаден за догаждане.
                                Цял детаил ли ти боядисват или ти правят преливка, ако е детаил без приливка никога няма да го докарат да не си личи.
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X