Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Смених маслото на двигателя- Castrol Edge 0W30, масления и въздушния филтър. Интересното тук е, че си купих филтрите от Карада /представителството на Хонда за Варна/. Оказа се/за голямо мое учудване/, че филтрите от там не са по-скъпи от който и да е друг магазин за авточасти. Маслен филтър- 9.50 лв., въздушен- 13 лева. Незнам марките какви са - само некви японски йероглифи има на опаковките
    HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Филтър на купето.Хонда Акорд 2006 i-CTDi

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Първоначално публикуван от ckon Преглед на мнение
        Незнам марките какви са - само некви японски йероглифи има на опаковките
        Сигурен ли си , че са японски йероглифите? Да не са китайски, с тези цени
        Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
        Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Няма как да съм сигурен, ама докато не се окоти двигателя им вервам Има и по-кофти вариант да платя по 100 кинта за филтър и пак да се окоти двигателя
          HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Вчера смених горен ляв носач, че много се беше разскърцала, направо не се траеше и при справка за цената на двата тампона и шарнира се оказа по-евтино да се смени целия носач. Покрай него видях и едно тампонче на долния, че е за смяна, ама ще е другата седмица като пристигне.

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              сложих й парктроник, че ми писна да паркирам по слух!
              Колега, какъв парктроник сложи,доволен ли си и за колко пари? Че жената натиска да кара и ми се върти мисъл за парктроник.

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от prov Преглед на мнение
                Колега, какъв парктроник сложи,доволен ли си и за колко пари? Че жената натиска да кара и ми се върти мисъл за парктроник.
                най-обикновения, за който продавача в близкото магазинче ми каза че е читав - 35лв., поставяхме го с един приятел, та цената на монтажа е както дойде......

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:parkingSensor.jpg
Прегледи:1
Размер:27.6 КБ
ID:5546301
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  След като никъде не намерих заден фар за мъгла свалих и дадох моя счупения да го изградят.
                  Преди:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0286.jpg
Прегледи:1
Размер:85.9 КБ
ID:5546603 Сега: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0287.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5546604
                  Не стана много добре, но за 5лв. толкова, пък и не ми се занимава да го лъскам и боядисвам, при положение, че утре може пак да му видя сметката.
                  Абе колеги как се отнясяте към такива наченки на ръжди Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0285.jpg
Прегледи:1
Размер:38.6 КБ
ID:5546605, кое е най-малко ангажиращото, което ще закрепи положението? Да го шкурна и мацна с преобразувател за ръжда например или ще стане още по-мазаво? Не ми се занимава с боядисване.
                  "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    HONDAEXPLORER:
                    "... Абе колеги как се отнясяте към такива наченки на ръжди..."

                    С пренебрежение
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                      След като никъде не намерих заден фар за мъгла свалих и дадох моя счупения да го изградят.

                      Не стана много добре, но за 5лв. толкова, пък и не ми се занимава да го лъскам и боядисвам, при положение, че утре може пак да му видя сметката.
                      А

                      А всъщност как се сваля фарчето за мъгла и това за заден ход, защото и моето е собственоръчно счупено, парченцето е вътре и чака да го залепя(вече две години почти)
                      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Ааа свалянето ли? Това беше най- "приятната" част! Бая ги сърбя задника на механиците от Саяма в Япония докато се мъчих да го свалям. От вътрешната страна на бронята има метална планка, която държи с един винт фара от едната страна а от другата е с пластмасова издатина на самия фар, която го крепи. Та тоя въпросния винт, нямаше развиване от корозия, да не говорим че е трудно достъпен и се наложи да развия брояната от дясната страна и да я изтегля назад и огъна надолу за да си провра ръката откъм калника. Пръсках с WD, не ще и не ще. Накрая го напънах с една отверка и излезе откъм противоположната на планката страна и го излагъх с въртене, та излезе с планката. После с още пръскане и чукове все пак раздвижиш винта и така. После пък не искаше да влезе, щото майстора дето го лепи го беше изградил малко по-голямта игра и пилата. Бе изобщо голяма играчка ама като ме дразнеше.
                        Другото, което реших да правя е да дам калъфа на резервната гума да ми сменят циповете, обаче исках да ми сложат някакви ластични, че явно с времето кожата се е свила и не може да се "надене хубаво калъфа", / без задни мисли, ей!/. Оказа се че няма такива ластични или по-широки ципове и ми мина ентусиазма. Минах и преглед за 30кинта и смятам да приключвам за тази година с джапанката.
                        Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 18-12-13, 19:28.
                        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Е те тоя пост охлади и моя ентусиазъм да си ремонтирам светлината за задния ход.Поне засега.Като се постопли времето - може би.А по отношение на калъфа за резервната гума - ципът на моята също се счупи, когато пролетта си сменях зимните гуми с летни.Оставих си едната зимна за резервна, ама не можах да закопчая ципа.И по-добре защото иначе, макар и завита с калъфа щеше да се изпече от летните температури.Сега съм с резервна една доста поизносена лятна гума, която макар и същия размер е доста по-малка и калъфът се надява върху нея без проблем.За съжаление вече ципът е счупен и калъфът си седи в мазето.Дори и да му сменя ципа, се чудя дали да го поставя отново на мястото му.Представям си следната ситуация: пътувам към вилата с жената, двете деца и кучето, естествено багажникът прелива.Вали дъжд, кално.Пукам гума, сменям я.Опитвам да поставя калъфа върху спуканата гума.с много мамата-бабата успявам.Успявам с поставянето, ама не и със закопчаването на ципа.Ами сега?Място в багажника няма, жената мрънка(меко казано),на децата им е студено.Ядосан смъквам калъфа и го засилвам в близкото дере, със подобаващата порция мамата-бабата.На другия ден, охладен и размислил тръгвам да търся дерето, докато другите пазят камината.Това, ако дерето е близо.Е мерси!!! По-добре да си седи в мазето.Така че ако видите CRV-I ген без калъф на резервната гума може и аз да съм.
                          Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                          Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            То с калъфи е пълно в и-бей за по 15-20 долара, обаче повечето са с ластик тип шапка за баня. Аз моя за да го надяна се пробвах дори да сваля налягането на резервната гума до 1,6 бара и пак не ще.
                            Другото което направих след доста четене за моята аларма монтирана допълнително в Англия и три години работеща при мен само във Valet Mode, тоест само отваря и затваря централно, е че накрая успях да я изкарам от този моуд и заработи нормално. Трябвало да отворя спътниковата врата и тогава да следвам инструкциите. Сега имам работеща аларма с ултрасоник сензори. Но трябва рано или късно да направя копие на дистанционното, докато още работи. Вече в интернет са пуснали за по около 5 долара самообучаващи се дистанционни които се учат от наличното, но алармата трябва да е с фиксиран код, пък като не знам моята каква е....
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Те тия аларми с фиксирания код май изчезнаха доста отдавна от пазара, защото много лесно се сканират.Не че плаващия код пази много повече колата де.
                              Сега по темата:ремонт на хидравлична помпа(смяна на лагер) - 70 лв, регулиране на клапани(всички изпускателни са били на 0,10) - 25 лв, смяна накладки - 25 лв
                              Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                              Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Вече не мога да си редактирам поста, затова пускам нов.След реглажа на клапаните, двигателят работи като нов.Няма тресене, няма падане на оборотите след форсиране, ако и разходът спадне, ще съм доволен.Интересно, че тестът със салфетката на ауспуфа не даде никакви индикации за натегнати клапани.
                                Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                                Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X