Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Първо едно уточнение, това по Хондата не го направих аз и не беше днес. Отне няколко дни/сервизът на Хонда в Бургас се пука по шевовете/.
    -Смених съединител комплект, корейско Валео от колегата Ники от форума, за сега първите 10км много добри впечатления. На стария феродото беше направило бразда на притискателя и още работеше без буксуване.
    -Сменихме по-малкия лагер на първичния вал, за съжаление къхъкането остана тъй като явно идва и от големия лагер, който трябваше да чакаме 14 дни, а моят можел да кара още много.
    -Сменихме долен десен шарнир който беше на системи от доста време, скърцаше и със скъсан маншон. Сложих каквото имаха на склад- 555 за 36лв.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Колко кинта тоя съединител от Никито?
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Днес реших да си сменя маслото на хидравликата. Смяната е елементарна за има няма 30 мин. без да си давам много зор . Реших да го сменя понеже не знаех предишния собственик дали го е сменял, и ако го е, с какво ? По инструкция го дават да се сменя на 2 години, така че смяната му е "добре дошла" за мен.

        Маслото е:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0828499902HE.jpg
Прегледи:1
Размер:85.5 КБ
ID:5517634

        А инструкцията за смяна е тази:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitledff.jpg
Прегледи:1
Размер:53.4 КБ
ID:5517635
        HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
        Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
          Колко кинта тоя съединител от Никито?
          Малко със закъснение цената с отстъпка за форума преди около месец когато го взех беше 195лв/комплекта и същото, но с лагер Ashika - 214лв. Корейско Валео в зелена кутия, тъй като според Ники няма значение цветът на кутията. Вече около 300км съединителят се държи перфектно а левият ми крак релаксира.
          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Смених всички тампони по предницата с полиуретан и тези на задните амортисьори. Смених и задните големи тампони. Това вече е просто друга кола, вози по- твърдо и доста по-стегнато. Вече не се люлея като в лодка по завоите. Някой да се е заигравал да търси по-дебела задна стабилизираща щанга от друга Хонда, че от цените на афтърмаркет щангите ме заболя главата

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=88121

              Те тук има писано по въпроса.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Днес, Хондата отказа да запали - акумолатора въртеше, но по-слабо от нормалното, а цялото табло /всички светлинни индикатори / светваха и гаснеха ,като коледна украса.
                Оргиналната Варта / 12V 74Ah 680A стартов ток /, се предаде. При замерването в покой, показваше 12,4 волта, но не можах да го измеря при натоварване колко пада.
                Последва - подаване на ток, газ до магазина, вземи тези 180лв. за нов акумолатор и честито готови сме за зимата.
                Новия е Banner /за 180лв./ и е малко по-силен / 12V 80Ah. 730A стартов ток/ - ама това не мисля да е проблем. Имаше и със заводските параметри, обаче височината му беше 17см. , а на мен ми трябваше да е 19см. , за да може да се закрепи с оргиналната скоба.
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Допуснал съм грешка в по-горното мнение, а времето за редакция е изтекло.
                  Новия акумулатор е BAREN , а не Banner /не че ги няма и двата като марка/.
                  Ползвал съм и от двата вида и двата са добри, но BAREN-а изкара двойно, затова и взех такъв.
                  Да се надяваме и този да се представи добре.
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                    Допуснал съм грешка в по-горното мнение, а времето за редакция е изтекло.
                    Новия акумулатор е BAREN , а не Banner /не че ги няма и двата като марка/.
                    Ползвал съм и от двата вида и двата са добри, но BAREN-а изкара двойно, затова и взех такъв.
                    Да се надяваме и този да се представи добре.
                    А,ходи ли да и нулираш компа за грешки след този маниполацион?
                    имах и Toyota Rav 4 2006g.
                    Mitsubishi Lancer 2008g.
                    Honda CR-V 1998г.
                    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Павле, не съм ходил никъде.
                      Чека не свети, което ме кара да мисля, че няма грешки.
                      Ако си сигурен ,че трябва да се нулира казвай, ще отида.
                      Иначе днес мислих да ви питам точно за това,защото нещо ми направи впечатление.

                      Единствената промяна която днес я забелязах, че временния разход, отчита малко по-голями стойности от преди.
                      Преди смяната, при градско-нормално каране,показваше стойноси между 7,8 и 8,5 разход и по-бавно ги менеше /на 1,0 до 2,0 км./ по еднацифра след запетайката, съответно нагоре или надолу.
                      Сега е станал много чувствителен и за 1км. променя стойностите по няколко пъти.
                      Примерно, спрял съм на светофара и показва 8,5 тръгвам и след 1км. стойноста се е покачила до 9,4.
                      Много чувствителен ми се вижда нещо , а е временен разход, иначе имам и моментен-но там го разбирам, всяко натискане или отпускане на газта го отчита.
                      Да не би, с новия акумулатор, компа да мисли по-бързо ?
                      Дайте идеи, или да изчакам дали няма да се оправи.
                      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Емич,не съм специалист,но и в двата сервиза на Тойота и в оня на Горубляне дето караме нашите трошки работниците винаги правят това и пред мене също са ме съветвали за това.Проблем принципно нямало,в компа на автомобила оставало като отметка-грешка "няма ток-захранване" и с течение на времето като не се изчисти почвал да я модифицира,натрупва тази грешка и компа "не мислил трезво"
                        имах и Toyota Rav 4 2006g.
                        Mitsubishi Lancer 2008g.
                        Honda CR-V 1998г.
                        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Според мен си му изчистил базата данни и сега понеже натрупва нова от нулата реагира доста по-бързо - това за усреднения разход. Все пак ако усредняваш данни натрупани за 6 месеца които са в общо взето еднакъв диапазон ще имаш много малки промени, които се отразяват бавно. Но ако усредняваш пет стойности с разлики от по 30-40% всяка промяна ще се отразява бързо и в голям диапазон на пръв поглед.

                          Инак по темата - и аз съм за нов акумулатор, мойта таз сутрин не пощя да запали.
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Swartalf , сигурно е нещо подобно, така бързо реагира, когато след зареждане нулирам данните на трип-А или трип-В, но в случая не ги бях нулирал.Просто 2 км. след самата смяната, забелязах че показанията бяха доста високи / около-15,4/ и играеха доста бързо надолу нагоре.Иначе по-принцип, след нулиране винаги в продължение на около 10км., показанията игаеха ,ама някак по-бавно.
                            Сега днес нещата си дойдоха на място /показва нормално /- и сигурно е от това което казваш, за базата данни.
                            Тя и жената има принос за това, щото като кара тя - особенно градско, така успива колата ,че даните постоянно и отчитат 7,6 до 7,8 , ама на мен ми е по-тежко крачето и стойностите са винаги нагоре.
                            Павле ще взема да им звънна на тези от Юбико да ги питам, или като имам път на там, ще мина да им дам 30лв. да я погледнат и зачистят ако има нещо.
                            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Термостат gates, че почна да загрява мноо бавно откак застудя и стрелката не стигаше до където трябва, нов антифриз - червен, преди 3-4 дни и реглаж на клапаните, motul 10w40 за мотора. Та значи и 4 зимни гуми на заплата и съм готов за зимата

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                                Павле ще взема да им звънна на тези от Юбико да ги питам, или като имам път на там, ще мина да им дам 30лв. да я погледнат и зачистят ако има нещо.
                                Ам кви 30 лв.ще им даваш бе,това го правят без пари за редовен клиент!А-а-а ма ха!
                                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                                Mitsubishi Lancer 2008g.
                                Honda CR-V 1998г.
                                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X