Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крушки (интериорни) и часовник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Крушки (интериорни) и часовник

    здравейте!
    благодаря за съветите. въпросът ми беше по-скоро, дали на някой му се е налагало вече да човърка там,за да ги сменя, та да знам какво ме чака и как да го направя. е днес разбрах всичко. след кратка справка с мануел,който малко ме подведе, се оказа че да стигна до въпросните лампи, трябва да разглобя едва ли не цялата централна част от арматурното табло.като се започне от конзолата на скоростния лост и така до свалянето на цялата конзола с въпросните потенциометри и копчета и касетофона.в края на краищата се оказа, че лампите с две- 14v 1,4 w(поне така пише на фасунгата)с някакво странно гумирано калпаче. утре ще потърся, та да ви кажа и за цената, а и да сложа някоя снимка, че днес окъснях и се смрачи, докато работех и нямаше да станат хубави снимки.
    от мен доскоро!
    C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

    Коментар


    • #47
      От: Крушки (интериорни) и часовник

      Преди да купиш нови виж дали са изгорели тези. Трудно ще изгорят 2 наведнъж. Ако не се вижда жичката им пусни 12V и виж дали ще светнат.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #48
        От: Крушки (интериорни) и часовник

        Здравей колега, правилно си се насочил, разглобява се средната конзола и аз не помня вече как, но не е философия, трябва време. Това упражнение го направих с първото ми ЦР-В, бе отдавна, а и моя голяма грешка, че не снимах и сега да ти е по лесно, не се плаши а действаи.

        Коментар


        • #49
          От: Крушки (интериорни) и часовник

          дравейте!
          и тази ми операция се увенча с успех.оказа се (колкото и странно да е), че и двете крушки са изгорели. може би едната ,когато съм купил колата и наскоро другата.а освен това и тази на пепелника се оказа,че е заминала. та след като разглобих заради ето тези ,държащи черния панел, цялата централна конзола успях да достигна до самото блокче с потенциометрите , където се криеха изгорелите лампи. след като ги замерих и двете и установих,че са изгорели, тръгнах да търся по магазините. срещнах лют отпор и цъкане.в един от магазините успяха да намерят от някакъв каталог, които струваха около 14 лв за брой и то след 2 седмици със заявка.и нали бг душа току така не може да прежали 30 лв за две мижави лампи, продължих с диренето. в крайна сметка от магазин за автоаксесоари намерих за по 2,50лв/бр. и то със сменяема лампа за по 50ст. със следните параметри 12v, 1,2 или 2 w . оригиналът е с оранжавия маншон отгоре. сега свети като коледна елха .наобратно реши да приложа превантивна хитрост и не завих онези два малки болта и без това щипките на черния панел си вършат идеално работата. и така вече чувствам пълен комфорт .
          поздрави и доскоро.
          C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

          Коментар


          • #50
            От: Крушки (интериорни) и часовник

            Здравейте колеги, от скоро имам Honda CRV II и се сблъсках с проблема с изгорелите крушки. Тук наистина са трудно откриваеми и скъпи но намерих лед и диодни за Honda почти без пари и всички размери и цветове. Изпробвал съм ги вече за целия интериор с изключение на таблото със скоростомера и отговарят а и значително по добре светят. Ето линковете:

            http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_fr...+White%29+Bulb
            http://www.ebay.co.uk/itm/2pcs-501-T...item2eb8781fcf
            http://www.ebay.co.uk/itm/2pcs-T4-Ta...item2c5fd1a706
            http://www.ebay.co.uk/itm/2pcs-T3-T4...item2c5fdd7028

            Продавача е много коректен, всичко идва за около 5-6 дни, единственното условие е да му пишеш за точната бройка и цвят.

            Коментар


            • #51
              От: Крушки (интериорни) и часовник

              Не вадят ли много очите тия диодчета?
              Можеш ли да пробваш да снимаш как светят, за да придобием представа?

              Коментар


              • #52
                От: Крушки (интериорни) и часовник

                Довечера ще снимам.
                Не не вадят очите, силата на светлината е като на оригиналните но не жълтеят като свещи

                Коментар


                • #53
                  От: Крушки (интериорни) и часовник

                  Опс ... Не се отварят линковете на колегата 78Alex от пост 49.

                  Колега ще можеш ли да закачиш снимките отново или ми ги прати на pehlivanyan@yahoo.com.
                  Благодаря предварително!
                  Щото и аз имам изгоряла крушка на централната конзола и от ръководството "подразбрах" колко труд трябва за да се смени - та да си купя предварително консуматива де...

                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Крушки (интериорни) и часовник

                    Колеги моля за помощ.Мигаше ми часовника и го свалих, за да припоя стандартните резистори.Направих го и вече часовника не премигва, но се появи друг проблем.Когато подам контакт , освен часовника светва и цялото табло на колата , все едно съм вкл.габарити и от големия товар загрява диода в часовника ,дори почва да пуши.Буксите са 4, като първата е пост.+, втората контакт,3 е осветлението, 4 маса.Предполагам нещо се е окъсило между 2 и 3 И през часовника захранва габаритите, таблото и от товара грее жестоко.Някой може ли да ми подскаже от къде може да е проблема и евентуално схема на часовника откъде мога да намеря.Благодаря !клата е 1 ген128к.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Крушки (интериорни) и часовник

                      Колега това разглеждал ли си го?
                      http://forums.hondabg.com/index.php?...ntry1057244140

                      Коментар


                      • #56
                        От: Крушки (интериорни) и часовник

                        да, но ми трябваше самата схема на часовника, снимките не помагат.утре ще се позанимавам с него.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Крушки (интериорни) и часовник

                          След като за втори път ми се прецака часовника купих един с термометър(външна и вътрешна температура) за 7лв и се получи така:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02565.jpg
Прегледи:1
Размер:72.4 КБ
ID:5429233Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02566.jpg
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:5429234Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02567.jpg
Прегледи:1
Размер:73.0 КБ
ID:5429235
                          CRV 1998г 128кс

                          Коментар


                          • #58
                            От: Крушки (интериорни) и часовник

                            Супер и аз това съм го мислил, щото и моя след две години работа откакто го презапоих започна да премигва. Този който си сложил има ли подсветка за в тъмното? На Метро и Лидл съм гледал подобни правоъгълни но мисля че не светят.
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • #59
                              От: Крушки (интериорни) и часовник

                              Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                              Супер и аз това съм го мислил, щото и моя след две години работа откакто го презапоих започна да премигва. Този който си сложил има ли подсветка за в тъмното? На Метро и Лидл съм гледал подобни правоъгълни но мисля че не светят.
                              За съжаление няма подсветка.
                              CRV 1998г 128кс

                              Коментар


                              • #60
                                От: Крушки (интериорни) и часовник

                                Така ,понеже малките кружчици горяха често,ги смених с диоди!Става въпрос за ето тези 6-бр.



                                Сега вече не жълтенеят, а са хубава бяла светлина като на таблото и се връзват много като цяло!
                                Но има един малък проблем-слабо осветяват червеното на ринговете ,показал съм за кое става въпрос със зелените стрелки!Ето ги:



                                Пробвах с различни диоди ,кръгли,скосени с различен ъгъл,запилвах ги отпред и т.н. но ефект няма!
                                Просто, не можаха да разпръснат светлината достатъчно ,за да светне отстрани!
                                Накрая скъсих 3-те по-големи фасунки /които всъщност осветяват цялостно 3-те врътки / с по 1см. и се получи горе-долу някакво осветяване на тези места!
                                Въпроса ми е: Имате ли някаква идея ,какво друго мога да направя ,за да може да свети там по-силно,защото аз не се сещам?
                                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X