Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампа за горивото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лампа за горивото

    Здравейте, вече имам навъртяни 4500км на хондичката, за сега оплаквания нямам. Обаче реших да направя експеримент и да изгоря бензина докато светне лампата, дето се вика да знам дали работи. Е лампата светна, обаче свети около 2-3 минути и угасна и това беше. Нормално ли е това или да търдя някакъв проблем по системата. Ако някой се е сблъскам с този или подобен проблем да помага ако обича.
    поздрави
    -------Honda CR-V 128к.с.--------
    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

  • #2
    От: Лампа за горивото

    и моита е така нема проблем.като покараш още светва постоянно.

    Коментар


    • #3
      От: Лампа за горивото

      Сигурен ли си че бензина е свършил,защото при мен го прави тъка когато е в резерва

      Коментар


      • #4
        От: Лампа за горивото

        Мерси на отзовалите се!
        Ами да Ви кажа, вероятно е точно така, защото имаще гориво и аз реших да го горя докато светне лампа, един вид да видя дали ме предупреждава че ми остава само резерва 8л, както е по книга.
        -------Honda CR-V 128к.с.--------
        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

        Коментар


        • #5
          От: Лампа за горивото

          Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
          Здравейте, вече имам навъртяни 4500км на хондичката, за сега оплаквания нямам. Обаче реших да направя експеримент и да изгоря бензина докато светне лампата, дето се вика да знам дали работи. Е лампата светна, обаче свети около 2-3 минути и угасна и това беше. Нормално ли е това или да търдя някакъв проблем по системата. Ако някой се е сблъскам с този или подобен проблем да помага ако обича.
          поздрави

          Абе колега -какво угасна след 2-3 мин. - лампата или CR-V-то загасна пради липса на гориво? ....Лампата е нормално да присветва когато количеството гориво в резервоара наближи 8-те литра резерв. Ако се качваш по баир например и бензина се лашка в празния резервоар - също е нормално да присветне или да посвети 1-2-3 мин, след което като се успокои нивото на горивто лампата да загсне
          Honda CR-V, B20Z1

          Коментар


          • #6
            От: Лампа за горивото

            Моята въобще не свети,казаха ми,че има в резервоара някакъв датчик който трябва да я активира,но обикновенно се повреждал,уверявам Ви не е страшно въпроса е като стигне до долната чертичка да зареждащ!!!
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • #7
              От: Лампа за горивото

              и аз така практикувам, като наближи долната чертичка или като мина с 20 лв, 90 км и зареждам.
              -------Honda CR-V 128к.с.--------
              "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

              Коментар


              • #8
                От: Лампа за горивото

                Лампата за резерва май на повечето CRV от тези години 98-2000 май не свети. Бях чел в руския форум, че има някакво резисторче ли що ли /не помня точно/ което обаче е при сондата в резервоара. От Бензина нещо се омазвало и почвало да прави проблеми. Много досадно за оправяне било и хората така си карат. Аз също така си карам.

                Коментар


                • #9
                  От: Лампа за горивото

                  Според мен "проблемът" се състои в това, че лампата светва чак когато останат едва 5 литра гориво, а на повечето колеги не им стиска да стигнат дотам, щото видимо стрелката показва 0.
                  Vitara 2.0 V6
                  Honda CRV (Gen 1)
                  Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                  ВАЗ 2131

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лампа за горивото

                    Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                    Според мен "проблемът" се състои в това, че лампата светва чак когато останат едва 5 литра гориво, а на повечето колеги не им стиска да стигнат дотам, щото видимо стрелката показва 0.
                    КОГАТО НЕ СВЕТИ,НЕ СВЕТИ!карах я с надеждата,че ще светне и хоп за КАСМЕТ придърпа и изгасна на 100 м. отбензиностанцита.Оказа се че няма бензин.Та значи не свети и вече си зная,че горе доло с нулево показваща стрелка се минават не повче от 9-10 км.Толкова минах аз като стрелката беше на пълна нула!Успех на всички!
                    имах и Toyota Rav 4 2006g.
                    Mitsubishi Lancer 2008g.
                    Honda CR-V 1998г.
                    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лампа за горивото

                      Два поста по нагоре съм ви написал че проблема е известен и описан от науката. Не ми се рови да намеря каде точно. Виждал съм поне 3 CRV-та на които лампата е светела и в един момент е спряла да свети. Които иска да си я оправи да рови из руските форуми, но до колото помня беше доста трудоемка работа и не мисля, че си заслужава.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лампа за горивото

                        Преди време ,на моята Хонда (мотоциклет) ,ремонтирах датчика за резервата по това описание:
                        http://www.electrovovik.ru/maintenance/engine/fueld/
                        Работата стана,терморезистора ми го даде познат електричар.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лампа за горивото

                          Резервът при който светва лампата на ЦР-Вто беше някъде около 8 л. (по памет) при 58 литра резервоар!
                          Когато караш на изпарения (въпреки че избягвам да го правя ми се е случвало за проба) лампата вече не свети.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лампа за горивото

                            Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
                            Два поста по нагоре съм ви написал че проблема е известен и описан от науката. Не ми се рови да намеря каде точно. Виждал съм поне 3 CRV-та на които лампата е светела и в един момент е спряла да свети. Които иска да си я оправи да рови из руските форуми, но до колото помня беше доста трудоемка работа и не мисля, че си заслужава.
                            роблема се знаеот повечето,от датчика за горивото е който се намира в резервоара,под формата та поплавък прекъсвач.Струва около 230 лева,но за подмяна се сваля целия резервоар и найстина не си заслужава.Уточнявам това ми го споделиха в сервиза на хонда,мой хора са и не вярвам да лъжат.И аз някъде в предишните постове писах,МАЙКАТА МУ Е ДА НАЛИВАШ БЕНЗИН!
                            имах и Toyota Rav 4 2006g.
                            Mitsubishi Lancer 2008g.
                            Honda CR-V 1998г.
                            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X