Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем с бензинова помпа на Форд F 350 89 година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен проблем с бензинова помпа на Форд F 350 89 година

    Здравейте Колеги!
    Имам странен проблем с бензиновата помпа на моя Кемпер пенсионер Форд Ф 350.
    Двигателя е бензин 5.8 EFI електрически бензинов инжекцион със монтирана обикновена АГУ.
    По тази причина бензина се ползва само за палене и после веднага автоматично обръща на газ.
    Резервоара за бензин е 200 литра и го поддържам наполовина пълен в резултат на което бензина доста остарява, като се има предвид, че кемпера е сезонно возило за лятото.
    Този сезон при разконсервиране и подготовка за употреба първоначално не искаше да запали. Установих че бензиновата помпа не работи,беше блокирала.
    Смених я с афтърмаркет подходяща по параметри и със същите присъединителни накрайници. Колата запали и всичко беше наред.
    Направих пробно пътуване около час и всичко беше добре.
    След няколко дни при подготовка за път за моя изненада пак не запали с бърза проверка установих че при контакт не чувам помпата да работи. Замерих напрежението, има 12 волта при контакт но помпата не реагира.
    Замерих помпата с мултицета не дава връзка, все едно вътре е прекъснала.
    Свалих я и я рекламирах в магазина за авточасти и веднага ми я смениха нова такава.

    Монтирах новата помпа тествах я всичко пак беше на ред.
    Доволен довърших подготовката на Кемпи за път и го прибрах да е готов за сутринта.
    Сутринта за голямо мое не удоволствие и изненада Кемпи отказа да пали на бензин, добре, че е лято и пали лесно студен направо на газ. Иначе щях да си проваля отпуската.
    Оказа се, че и новата помпа е получила вътрешно прекъсване и не работи.
    Още не съм я демонтирал изминах почти 2000 километра из милата ни татковина палейки само на пропан-бутан.

    Та въпроса ми е възможно ли е този стар на 1 година 100 литра бензин да разяжда пластмасовите детайли на бензиновата помпа и тя вътрешно да се разпада и да прекъсва електически?

    За два три дни две нови бензинови помпи от известна верига за авточасти спряха да работят по един и същи начин.

    Някой имал ли е подобен проблем?

    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    Бензина вероятно - не, Ако помпата е от едно и също място и от една и съща марка шанса в магазина да имат серия кЕтйЦки ментаци е голям. т.е смени магазина и марката на помпата.............аз по тази причина съм с външна на "Вояджера" (да не свалям всеки път резервоара като умре) и от както е външна си работи без проблем .......
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      За бензина незнам дали я разваля, но при мен беше станало следното от много стар бензин може би 2-3 годишен, зашуши цялата горивна система помпа, инжектори накрая смукателните клапани в главата блокираха и скъса ремъка. Когато отворихме двигателя вътре в смукателния тракт беше нещо като черна смола. Не знам дали е от старост или колата е била заредена с някаква помия, но правих двигател и всичко останало.

      Коментар


      • #4
        Тя помпата си е външна не е в резервоара.
        Да от едно и също място е.
        Сега ще пробвам от друго място.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #5
          Може и първата сменена да си е била добре, но задръстена с боклуци.Следващите, същата работа.Този резервоар за толкова години е съхранявал огромни количества бензин, предполагам вече е пълен с утайки и боклуци.А за да е сигурен човек, трябва да се свали и почисти.И другата възможна причина, новите помпи да са нискокачествени - но по-малко вероятно

          Коментар


          • Николай Колев
            Николай Колев коментира
            Редактиране на коментар
            Няма боклуци в горивото.
            Преди помпата има филтър и той е нов.
            Самата помпа когато се замери между контактите не дава връзка.
            Прави някакво вътрешно прекъсване.
            И това става само от стояне с бензин в нея.
            Не от работа.
            Вечерта пали и работи, сутринта няма никой. И двете помпи така.
            Вече ме е страх да взимам трета от този магазин ще искам да ми доставят на друга марка.

        • #6
          Проблема е открит.
          При престой на бензина повече от половин година ,в моя случай 2 години химията в него се разпада и вкараните еко съставки явно се разделят .
          Някоя от тях явно е силно корозивна и взаимодейства с медта на колектора на двигателя на помпата.
          В резултат на тази корозия върху контактната повърхност на колектора се образува дебел слой от някакъв меден окис който явно е изолатор и той прекъсва връзката между четките.
          И помпата престава да работи.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #7
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230901_153316.jpg
Прегледи:110
Размер:219.5 КБ
ID:6935723 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230901_153319.jpg
Прегледи:106
Размер:238.5 КБ
ID:6935725 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230901_153524.jpg
Прегледи:105
Размер:255.4 КБ
ID:6935724
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #8
              Корпуса на помпата се оказа много пластичен и успях да я разглобя и сглобя успешно.
              Даже работи като нова.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #9
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230901_204352.jpg
Прегледи:105
Размер:154.8 КБ
ID:6935730 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230901_204415.jpg
Прегледи:104
Размер:210.4 КБ
ID:6935729 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230901_204424.jpg
Прегледи:108
Размер:171.3 КБ
ID:6935728
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #10
                  Сегашните горива са меко казано големи боклуци . В работата имам проблем със дизелгенератор. Запушва едно клапанче на гнп-то , хем слагаме от хубавата добавка на бардал . Тоя бензин само механичната помпа на УАЗ може да я прекара и да изгори .
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • Николай Колев
                    Николай Колев коментира
                    Редактиране на коментар
                    Моментално го точка от резервоара и в работилницата за мотофрези, косачки и миене на детайли.
                    И в резервоара само 30 литра че да се обновява по лесно.

                • #11
                  Загледай го на цвят , пресния е като лимонада , а стария става червен . Скоро в планината един закъсал моторист ми търси бензин . Казах му че стар бензина , но вика и мотора е стар и ще го гори .
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #12
                    Искаш да кажеш че колектора е потопен в бензин? Малко ми е странно, макар да съм лаик по темата.

                    Еинствената помпа, която съм сменял, беше блокирала от бензин на няколко години, не на една. Но само толкоз. Бензиномера на моменти също не показваше правилно, но се самоизчисти. По кошницата имаше малко розови отлагания, но нищо страшно. Беше се разложило уплътнението на кошщницата - беше станало мазна газна черна субстамнция между дъвка ио катран.

                    Колата си работи и до днес безгрижно, след смяната.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #13
                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Искаш да кажеш че колектора е потопен в бензин? .
                      Да, това го установих преди много години като разглобявах за обща култура една стара бензинова помпа.
                      Тогава и аз много се учудих на това решение но реших, че щом няма въздух(кислород) и всичко е потопено във бензин искрене на практика няма а и да има би довело до микроскопични мехурчета изпарен бензин който мигновено ще кондензира обратно.
                      Реално няма никаква опасност от запалване.
                      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                      Място и хора към които да принадлежи ...

                      Коментар


                      • #14
                        Спомням си, че съм виждал добавка, която се налива в резервоара при зазимяване на коли с горива с етанолово съдържание, т.е. съвременен бензин. Може би няма да е лошо да сипваш от нея в края на сезона или направо да източваш резервоара.

                        Коментар


                      • #15
                        Между другото помпената част на тази помпа е решена много интересно. Съжалявам, че не се сетих да я снимам.
                        Ротора върти един детайл като верижно зъбно колело с много малко но с голяма стъпка зъби може би 6 или 7 и между тези зъби се теркалят цилиндрични плътни ролки. Като цялото това нещо е сложено в един корпус с изместен център спрямо центъра по който се въртят ролките.
                        Нещо като ванкелов двигател.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X