Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Индикатор AWD при Маверик II 150ps.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Индикатор AWD при Маверик II 150ps.

    Здравейте колеги, от скоро имам се възможност да използвам Форд Маверик II 2,3 150ps.. Без видима причина(черен път или някаква друга причина, за да забуксува) на таблото примигва краткотрайно светлинният индикатор за AWD.
    Признавам, че все още не съм го закачил на компютърна диагностика (което ще се случи до края на седмицата), но ме занимава въпроса за евентуалния проблем.
    ще съм благодарен, за линк за ръководство за експлоатация на Форд Маверик (не успявам да го намеря, а го видях във форума 🙁
    Ако някой има подобен проблем, ще се радвам да сподели евентуалните посоки за решаването на проблема.
    Благодаря предварително за информацията!
    ​​​​​​​Бъдете здрави!

  • #2
    Без диагностика, няма смисъл да се пипа. Освен да ти се занимава да премериш половината датчици по колата. И какви сигнали иизработват. После идва ред на всики движещи се железа о трансмисията... То след "диагностиката" се прави същото, но в по-малък обем. Човек не трябва да се тревожи за някъви железа.
    FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

    Коментар


    • #3
      Здравата логика точно това казва,но....."сърце юнашко не трае"!
      Благодаря все пак!

      Коментар


      • #4
        Я си провери гривните на ABS-а на предните полуоски. Имат навик да се пукат и дава грешка на ABS, съответно и на 4х4 системата. Струва 7,5 лв. в Еврото. Играчката е със смяната.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          На Черният Маверик беше предна дяснса. Гайката на главината се отвива с някъква "инчова влошка".
          FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

          Коментар


          • #6
            Това е много точно казано, защото свети и АВS на таблото.
            Благодаря, много ценно!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X