Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Kuga 2.0D 150 HP от 2017г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ford Kuga 2.0D 150 HP от 2017г.

    Здравейте, бях се замислил за чероки, но се огледах в една Куга с 4х4.
    Ще се радвам тези с опит с дизелови мотори на форд и по специално 2.0 150 коня да споделят мнение, за какво да бъда нащрек и има ли нещо по специално по потдръжката.

    Благодаря предварително
    ​​​​​​​

  • #2
    Имам Мондео 2015 г. с 2 л. дизел, 150 коня. При мен е от 3,5 години и почти 60 х.км. Нямам никакви оплаквания, оригинален ангренаж в Мото Пфое беше малко над 500 кинта, сменя се на 200 х.км. или 10 години. Мотора е Континентал и се слага на доста френски каляски. Не знам на Кугата дали е същия.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      Сега се порових в ауто-дата. Би трябвало мотора да е същия като на мондеото "2.0 TDCI". От това което си написал звучи добре А разхода реално как е ? Едва ли е като по каталог а именно 6 градско.

      Коментар


      • #4
        По каталог е 4,4 извънградско , малко трудна работа. В момента съм на 900+ км. след зареждане и нулиране на разхода, към момента е 4.9 по борд, което е 5.1-5.2 на колонка. Карано е предимно извънградско, но е малко планинско. Иначе до Гърция 1200 км. в двете посоки даде 5.3 на колонка.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          към момента е 4.9 по борд, което е 5.1-5.2 на колонка.
          Интересно - на Фронтерата е точно същата разлика при всяко зареждане: +0.3/100 на резервоар. Дали е съвпадение или по-скоро бензиностанциите си ни товарят с едни +5% профилактично? Преди време пак повдигах темата защото направих контролно замерване с източване на резервоара и показанията на борда се потвърдиха до десетите на литъра!

          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            Дай линк към където си го описал това замерване, да не му цапаме на човека темата, а пък ми стана интересно.
            Според мен борда е неточен с малко. Имах един Пасат, при него разлика даваше до една десета от литъра, а най-често си го уцелваше точно. Но на други коли, че и със същия мотор, половин литър отгоре на колонка си е било постоянно. Това включително и в Германия, а там по-трудно лъжат.
            Карал съм и камиони, където е доста точно. Но пък и такива, при които е малко странно - дава разхода на сто(среден), а в другото меню дава изразходваното количество гориво като цяло, в литри... Обаче ако разделиш количеството на километрите, излиза по-малко от показанията на компа. Но пък пресметнатато е реалното по колонка, както и отчетеното общо количество гориво се засича с много малки разлики.

          • Edo
            Edo коментира
            Редактиране на коментар
            https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B1%D0%B8%D0%BB

        • #6
          Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
          Интересно - на Фронтерата е точно същата разлика при всяко зареждане: +0.3/100 на резервоар. Дали е съвпадение или по-скоро бензиностанциите си ни товарят с едни +5% профилактично? Преди време пак повдигах темата защото направих контролно замерване с източване на резервоара и показанията на борда се потвърдиха до десетите на литъра!
          По-скоро софтуера лъже. Случвало ми се е и 1:1 да излезе, но в повечето случаи е 0,2-0,3 л. нагоре. Зареждам само на една и съща бензиностанция, даже в повечето случаи и на една колонка.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            По-скоро софтуера лъже. Случвало ми се е и 1:1 да излезе, но в повечето случаи е 0,2-0,3 л. нагоре. Зареждам само на една и съща бензиностанция, даже в повечето случаи и на една колонка.
            Не знам - а дано, ама надали! За стотина резервоара ми се е случвало 5-6 пъти да излезе 1:1 и го отдавам по-скоро на пропусната манипулация на колонките по някаква причина. Сипвам си сам, винаги до гърловината и гледам да минимизирам грешките, но резултата е винаги +5% от борда. Тамън свикна и започна да вярвам, че проблема е в колата или в мен и хоп, гръм от ясно небе - 1:1 и повече не влиза и грам! Това 99% на Лукойл, сипвам през 2-3 седмици.
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #8
              разход засичам първите няколко зареждания след като сменя колата, да знам ориентировъчно..... и държа да знам дали ми свети лампата на резервата, че един път загасна колата, а то не работила лампата....
              всичките ми коли досега от 1990г. са харчели еднакво: колкото им сипя, та не е имало нужда да се филмирам чак толкова.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #9
                Опелите имат една особеност на бордовете - дават общо изразходвано гориво в литри от нулирането и фактически аз знам във всеки един момент колко точно литра трябва да влязат в резервоара. Това някак си ме предизвиква да проверявам непрекъснато с колко ме лъжат, не че се променя нещо!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • cecoa1
                  cecoa1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Те може да дават, но все някакво отклонение имат..
                  Колонките са с точност до 0,5%, и се тарират на определени периоди. Компа е с по-малка точност, а и през времето отклонението му може да се променя... Той мери по косвени параметри...

              • #10
                Абе, човека пита за мненя за конкретна кола/двигател, вие пак си префасонирахте темата за разход на гориво !!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #11
                  В крайна сметка взех сувчето. На 50К километра е и мисля, че има още доста хляб в него Няма да е проходим като форестъра ми, но ще върши работа. Пък за мотора то времето ще си покаже. Сега събирам сили да кажа на моя майстор какво съм си купил

                  Коментар


                  • #12
                    Първоначално публикуван от Oleg_81 Преглед на мнение
                    В крайна сметка взех сувчето. На 50К километра е и мисля, че има още доста хляб в него Няма да е проходим като форестъра ми, но ще върши работа. Пък за мотора то времето ще си покаже. Сега събирам сили да кажа на моя майстор какво съм си купил
                    Ами честито и безаварийно! Както ми казаха в представителството, собственика на Форд се радвал два пъти - като го купува и като го продава . Иначе ако е на истински километри и няма някакви големи удари ще те кара дълго. Моя е вече на 243 х.км. и по мотора само ангренаж е сменян. А за майстора - моя като търсех кола му споменах да за Ситроен, каза че ще ми изтриел телефона. Иначе в нашия дилър на Форд цените на труд и части са доста приемливи, и аз ходя там за сега. То и на 50 х.км. няма и за какво да ходиш, освен масло.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #13
                      На реални километри е, все още в лизинг към мото фое, има още 1 вноска. Сега трябва да търся зимни гуми. 18-ките са егати парите. На стария ми форестър са 15 и са по 100-150 лева.

                      Коментар


                      • IvanIvanovi
                        IvanIvanovi коментира
                        Редактиране на коментар
                        Виж сръбския Тигър не е толкова скъп

                    • #14
                      На кола 150к.с висок въртящ момент, недей рискувай с гуми Тигър, Лъв и т.н Те не са за такива коли.
                      Виж Ханкук, Нокиан какво имат. Цена качество са добре. Поне 3-4 сезона ще те изкарат.
                      Да те попитам, купуваш кола, пък се оплакваш от консумативи? Не го ли помисли преди това?

                      Коментар


                      • #15
                        Виж по гумаджийските сайтове за нови гуми със стар ДОТ, тоест залежали. Излизали са страшни оферти, които иначе струват майка си и баща си. Хич да не ти дреме, че е стояла две години, нищо ѝ няма на гуменката, и живот си има и качества.
                        По разните нужници са ми слагали евтини гуми, мерси, живота струва повече от 300-400лв/парче. Не съм имал и избор.
                        "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
                        Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X