Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно хидравликата на волана на Форд Рейнджър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно хидравликата на волана на Форд Рейнджър

    Здравейте!
    Нов съм в групата и се извинявам предварително ако го има дискотиран този въпрос някъде другаде но не го намерих. От скоро съм собственик на въпросния Форд Рейнджър 2.5TD 109hp от 2006г. и ми прави впечатление че когато джипа не е в движение няма никаква хидравлика на волана, но в момента в който подам газ хидравликата се появява. И при вас ли е така? Също така ако може някой да ми каже Какво е хидравличното масло защото знам че има червени и зелени на цвят ( до колкото си спомням ) а това си е с цвят кафяво-зелен.

  • #2
    Като се даде газ колата пак може да не в движение.

    Коментар


    • #3
      Точно така, дори и да не е в движение се включва хидравликата. Ако е само на обороти и не е в движение джипа няма хидравлика, в момента който натисна педала за газта без значение дали потеглям или само стоя на едно място се включва хидравликата. На някой случвало ли му се е това?

      Коментар


      • #4
        Смени маслото, доколкото може да се източи старото и смени. Много вероятно може да се ползва евтино масло АТФ 3. Преди години имаше наливно по под 10 лв за литър.

        Коментар


        • #5
          Най-вероятно ще трябва нова помпа. Едва ли ще е от масло тая работа.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            Как се променят проявите на проблема при промени на температурата? След палене в студено време трябва да има подобрение.
            Може да има проблем и с помпа и с масло. А маслото е лесен опит за подобряване на положението.

            Коментар


            • #7
              За всеки случай погледни ремъка. На някои коли има idle Up за климатика и хидравликката. Като ги задействаш си дават леко газ. Друга възможност е малките обороти да не са коректни.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                Помпата на тези е твърдо зацепена, ремъка отпада.Според мен проблема ще се реши с нова помпа или втора радост, не е зле да се смени и маслото.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X