Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростна кутия-Ford Explorer

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скоростна кутия-Ford Explorer

    Здравейте,от доста време следя темите във форума защото винаги са ме привличали високопроходимите автомобили! (Притежавам от 5г nissan x-trail t30 2.2 dci 136к от който съм доволен защото имам реална представа за възможностите му- перфектна семейна кола)До сега не съм публикувал нищо тук защото не съм имал какво да кажа! Та от известно време възможностите ми позволяват да се сдобия с Ford Explorer(4.0i 205кс-моделите около 2000г
    ) - искам да попитам от коя година слагат по здравата скоростна кутия и дали двигателя създава проблеми (като имам предвид, че все пак е кола на 20г)Благодаря предварително,поздрави и здраве на всички!
    Последно редактирано от Георги Манев; 08-04-20, 09:42.

  • #2
    Дефинирай "по-здрава"
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      Мазда,а не Форд Сиера (образно казано) .това иска да каже колегата... ))
      И към Георги Манев - колега,ама и през ум да не ти минава!!! С каквато ще кутия да е!
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #4
        здравата и не само кутия е на 5.0 l
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          здравата и не само кутия е на 5.0 l
          ......мЪ ги нЕма, на Ивото сод (бившия на Димата) и до там. тези за които питащия се интересува трябва да са с 5R55Е също здрава, но.....пред гаража седи един такъв курник вече 8-9 месеца и собственика му се ослушва да си прави счупената кутия, та и това се чупи според както задволанното устройство (кафе)
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            Toчно на Иво гледах наскоро че се продава........ аз едно време ходих да го гледам, но не стигнах до сделка

        • #6
          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Дефинирай "по-здрава"
          Чел съм по форуми,че първите модели на EX-са с кутии за лек автомобил и идват слаби,след което тоз проблем бил решен с замяната им но кога точно не успях да разбера!!!И за това питам!😃но явно практиката показва друго- е като съм на ясно че и поддръжката е най важна.(.....пред гаража седи един такъв курник вече 8-9 месеца и собственика му се ослушва да си прави счупената кутия, та и това се чупи според както задволанното устройство (кафе)

          Коментар


          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Първите са с малка кутия A4LD, тя пък има модификации, на втора генерация в началото е 4R55E скоростна след 97 е 5R55E, но съм виждали "каръщисани", така че малко е на късмет

        • #7
          Благодаря за бързия отговор!Предполагам е от голямо значение как се е отнасял предния собственик(то за всичко май е така🙂) а не че толкова по рождение са "курници ".Макар че доста го оплюват тоз модел!Имах един съсед който кара такъв 4.0 литров 6-так 1999г,човека беше инвалид и здраво го ползваше,за 4г масло и нормалните консумативи-та от тогава се влюбих в таз машинка- също доста се колабая за BLAZER CHEVI от същите годинки(харесвам американските машинки,та за тези ми стигат средствата),но ще видя какво ще изкочи и според състоянието на машинката!Още веднъж благодаря за бързите отговори!!! Здраве ,приключения,любов!!!!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X