Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ескорт дизел или Куриер бенин-моля за мнение/съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ескорт дизел или Куриер бенин-моля за мнение/съвет

    Спешно ми е необходима евтина работна кола, че моята ме изостави временно в неподходящ момент Колебая се между два варианта:
    Форд куриер, 2000, бензин, стари гуми, лети джанти
    Форд ескорт, 1996, обикновен дизел 1.8, нови гуми
    И двете са в движение, карат се активно, цената им е около 700 лв.

    Ще съм благодарен за мнения от форума.

  • #2
    От: Ескорт дизел или Куриер бенин-моля за мнение/съвет

    За тези пари и щом ще се ползва за работна кола си мисля че която и да вземеш ще я караш колкото изкара и на вторични. Вземи тази която е по здрава технически и е по поддържана та да я караш по дълго време, а не да се строши на 2рия ден нищо че е с по нови гуми или по нова година примерно.
    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

    Коментар


    • #3
      От: Ескорт дизел или Куриер бенин-моля за мнение/съвет

      Форд от миналия век, дизел не мисля че е добра идея.
      емил златков
      паджеро 2.5тд
      ве стром 650

      Коментар


      • #4
        От: Ескорт дизел или Куриер бенин-моля за мнение/съвет

        Дизела, ако не пуши и пали в тия хладни утрини , ще те очарова. Много здрав двигател. Но отговора на основния въпрос е съвсем прост за тая марка - виж кой по малко е изгнил и него вземи.

        Коментар


        • #5
          От: Ескорт дизел или Куриер бенин-моля за мнение/съвет

          Благодаря за мненията

          Коментар


          • #6
            От: Ескорт дизел или Куриер бенин-моля за мнение/съвет

            Карах известно време Форд Ескорт 1.8 дизел на приятел.
            Спораше се на пътя гледайки баира надолу за да запали на другия ден


            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Ескорт дизел или Куриер бенин-моля за мнение/съвет

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Карах известно време Форд Ескорт 1.8 дизел на приятел.
              Спораше се на пътя гледайки баира надолу за да запали на другия ден
              Един познат си навиваше въжето на огледалото, та да не го разпъва всеки ден през зимата.
              При положение, че колата е дърта, то намалената компресия е вероятна. Така че, ако взимаш дизела премери компресията, да няма изненади. Или изчакай малко да застудее под нулата, да се види как пали. Въпреки че тия дни, особено сутрин, температурата ми се вижда добра за тестове
              Бензиновият надали е толкова износен, та да не пали-ще врътне малко, пък ще заработи. Освен това е добра комбинация с газова уредба и ще понавървява повече от чистия дизел.
              Личното ми мнение е, че бензина е по-добрият вариант.
              От време на време карам един чист дизел 1.9. Голяма мъка. Не знам какво ще стане, ако му закача натоварено ремарке + пълна кола. В същото време подобен по коне 1.4 бензин е по-динамичен. Просто сваляш 1-2 предавки и ускоряваш до 5000об. Е, не е самолет, ама си изпреварва. В първия случай натискаш газта и гледаш тъпо.

              Коментар


              • #8
                От: Ескорт дизел или Куриер бенин-моля за мнение/съвет

                Отиваш сутрин и което запали по-лесно.
                След това гледаш да не е съвсем на фаза полурапад, за да може поне да изкара зимата.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Ескорт дизел или Куриер бенин-моля за мнение/съвет

                  предишната баничарка ми беше форд ескорт-куриер дизел... 60 расови коня Докарах я на ход от Германия... Като я "накладеш" върви 130-140кмч, но на тол-бариерите от старт до 90кмч ТИРовете не можеш ги стигна
                  Основен проблем е ръждата. Моят беше на малко километри и си палеше перфектно зимата, стига да са здрави подгревните свещи... с две изгорели става трудно... Изключително бързо загрява до степен да работи парното...
                  За теглене е добър, но естествено е бавен - теглил съм двуосно ремарке... На баирите 40-50км/ч...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ескорт дизел или Куриер бенин-моля за мнение/съвет

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Карах известно време Форд Ескорт 1.8 дизел на приятел.
                    Спораше се на пътя гледайки баира надолу за да запали на другия ден
                    А баджанакът взе Фиеста 1.8 дизел без турбо с три врати. Много му говорих да не я взима. Търкаля я 10 години. Зимата палеше от четвърт. По едно време взе да пали тегаво. Оказа се само с една здрава подгревна свещ. Отгледа си едното дете с нея. Вече при второто, осъзна, ме му е тясна.

                    Като се улучи читава бройка, какво да кажеш ... Пък ако ще и стар Форд дизел да е.

                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X