Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FORD RANGER/MAZDA B-series

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: FORD RANGER/MAZDA B-series

    Какво ви е мнението за модела Ford Ranger Климатик- бензин 2000год. Дълга база.

    Коментар


    • #47
      От: FORD RANGER/MAZDA B-series

      Здравейте и от мен колеги!

      В Канада съм и започнах да оглеждам Рейнджъри модели от 1999 до 2002-а. Всички са бензинови, дизел няма, а ми прави впечатление, че от 10 обяви само 2-3 са 4х4. Можете ли да споделите мнение, а ако има някой на този континент и кара подобна машина също ще ми е полезно да сподели впечатления.
      Не знам кои модели на Мазда отговарят на Форд Рейнджър 99-02... Някакви идеи?
      И последното, което ще попитам е при евентуална покупка трябва ли да гледам за нещо конкретно, което е слабост на Рейнджъра?!

      Благодаря предварително!

      Поздрави!
      Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

      Коментар


      • #48
        От: FORD RANGER/MAZDA B-series

        Колеги, четох една статия за Форд Рейнджър и много ме учуди следното: превключването 2H -4H и обратно можело да стане само в спряло положение. Дали наистина е така? Доколкото знам Форд Рейнджър е парт тайм. Аз лично карам Фероза, която също е парт тайм и без проблеми си превключвам 2H -4H и обратно със съединител (пробвано до скорост 70 км/ч). Благодаря ви предварително за отговора. Знам, че вероятно въпроса е глупав, но нямам Форд Рейнджър под ръка, за да изпробвам на практика за какво иде реч.
        Оператор на италиански реактивен жребец

        Коментар


        • #49
          От: FORD RANGER/MAZDA B-series

          В книжката е записано преминаването от 2Н - 4Н и обратно да става само в спряло положение.
          Последно редактирано от eratron; 17-02-11, 11:51.

          Коментар


          • #50
            От: FORD RANGER/MAZDA B-series

            Първото включване на 4х4 се извършва при спрял автомобил, тъй като в предният мост има вакумно управляван дисконетор разделящ лявата полуос и предния кардан е неподвижен при движение на пикапа в режим 4х2. Лоста на раздавателната кутия при включване на 4х4 подава и сигнал за зацепване на предният мост което се индикира със светване на контролната лампа на арматурното табло. При така включен преден мост може да се преминава между двата режима (4х4 и 4х2) и в движение според потребностите на пътя. Изключването на предният мост става от бутон само в режим 4х2.

            Коментар


            • #51
              От: FORD RANGER/MAZDA B-series

              Благодаря за изчерпателния отговор.
              Оператор на италиански реактивен жребец

              Коментар


              • #52
                От: FORD RANGER/MAZDA B-series

                При включено двойно и десен завой пука нещо? Вероятно е каре на полуоската. Откъде освен мото пфое може да се намери? Номера? Благодяря!

                Коментар


                • #53
                  От: FORD RANGER/MAZDA B-series

                  2003MaverickOwnersGuideRussian.pdf
                  DANA_30_35_44_60_manual.rar
                  BRONKO_Explorer_Ranger+manual.rar
                  ... и это пройдет.....
                  Chevrolet Express G1500 2000 г. Ford Explorer 1994 г. Opel Kadett 1979 г. Voschod-2 1971 г. UNIMOG 1963 г.

                  Коментар


                  • #54
                    От: FORD RANGER/MAZDA B-series

                    Преди да копуваш каре погледни ограничителите, при пълен волан те контактуват в долния носач. на тях има пласмасови гайки, които се износват и започва да се трие метал в метал тогава се чува пукане и скърцане.

                    Коментар


                    • #55
                      От: FORD RANGER/MAZDA B-series

                      Здравейте колеги,

                      приятел си взе форд рейнджер 4000куб. 156 коня 1997г. пикап. И сега търси 4бр. джанти за 2рите гуми,

                      но незнаем с кои други джанти съвпадат. Моля за инфо ;-) предварително благодаря.

                      Коментар


                      • #56
                        От: FORD RANGER/MAZDA B-series

                        если правильно понял - какие колеса подходят? да любые, зависимо от размера... при том все 4 должны быть одинаковые....
                        ... и это пройдет.....
                        Chevrolet Express G1500 2000 г. Ford Explorer 1994 г. Opel Kadett 1979 г. Voschod-2 1971 г. UNIMOG 1963 г.

                        Коментар


                        • #57
                          От: FORD RANGER/MAZDA B-series

                          Здравейте,
                          Искам малко помощ. Имам Ford Ranger 2,5 дизел 2000г. Счупих лагер на заден диференциал и търся части и поддръжка. Знаете ли къде мога да намеря ???? От Пловдив съм. Благодаря предварително. Може и на ЛС.

                          Коментар


                          • #58
                            От: FORD RANGER/MAZDA B-series

                            Здравейте! Вчера взехме един Рейндър 2005 г. 2.5 td 109 к.с. мисля че беше! Има следния проблем- при по-дълъг престой пали трудно! От третото завъртане! Мерси предварително!

                            Коментар


                            • #59
                              От: FORD RANGER/MAZDA B-series

                              Първоначално публикуван от firmata Преглед на мнение
                              Здравейте! Вчера взехме един Рейндър 2005 г. 2.5 td 109 к.с. мисля че беше! Има следния проблем- при по-дълъг престой пали трудно! От третото завъртане! Мерси предварително!
                              Не сте му свикнали и честито.
                              Двигателят е с по-ниска компресия заради турбината, и за разлика от атмосферните дизели не пали на първата ГМТ, а на третата.
                              Ако има проблем с въздух в нафтата или прекъснали свещи, двигателят тресе 30-60 секунди след запалване докато се обезвъздуши или запалят всички цилиндри, пуши и мирише на неизгоряла нафта.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X