Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДВИГАТЕЛ НА БРОНКО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ДВИГАТЕЛ НА БРОНКО

    Приятел си купи ФОРД БРОНКО . Когато е студено работи , а като загрее губи мощност . Естествено главите на двигателя се свалиха - клапаните бяха в окаяно състояние , а хидравличните повдигачи бяха блокирали . Каква роля играят те и дали се правят допълнително разстояние на клапаните от разпредилителният вал ? Благодаря предварително . Ето и малко снимки .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0001.jpg
Прегледи:1
Размер:193.3 КБ
ID:6041733Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0002.jpg
Прегледи:1
Размер:131.8 КБ
ID:6041734Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0003.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:6041735Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0004.jpg
Прегледи:1
Размер:162.2 КБ
ID:6041736Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0005.jpg
Прегледи:1
Размер:134.0 КБ
ID:6041737Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0006.jpg
Прегледи:1
Размер:105.8 КБ
ID:6041738Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0007.jpg
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:6041739
    Прикачени файлове
    0877 877 297

  • #2
    От: ДВИГАТЕЛ НА БРОНКО

    Не знам за тези специално,но има едни мотори на Опел-CIH от близкото минало,които освен хидравликата имат и реглаж. Оставя се по-малко от милиметър и хидравликата поема нататък. Тук има ли реглаж?
    Хидравликата се монтира ПРАЗНА.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      От: ДВИГАТЕЛ НА БРОНКО

      Ролята на хидравличния повдигач е, да само регулира хлабината м/у разпределителния вал и клапаните, заменят се с нови
      Kакво прави повдигача? Разпределителния вал го натиска а той от своя страна натиска клапана, целта тук е при натискането повдигача да изпусне малко масло така че когато се затвори клапана да остане минимална хлабина колкото да влезе масло между разпределителния вал и повдигача и между повдигача и клапана

      След това налягането в маслената магистрала трябва да напомпи повдигача отново и да възстанови изгубеното масло в него.

      Много хора се опасяват, че с много гъсто масло повдигачите ще се разпънат до такава степен, че клапаните ще останат отворени, обаче всъщност става друго - с много гъсто масло - например 10W60 повдигачите не успяват да се напълнят и клапаните не се отварят максимално... - т.е. мотора трака
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #4
        От: ДВИГАТЕЛ НА БРОНКО

        Сега остава да се разбере каква е хлабината на клапаните . Има и болтче с гайка на разпредилителния вал за реглаж . Има и дълга пръчка ( тижа ), която е между разпредилителния вал и хидравличния повдигач подобно като на уазките . Ще кача снимки утре .
        0877 877 297

        Коментар


        • #5
          От: ДВИГАТЕЛ НА БРОНКО

          За Бронко 2 2.9 двигателя ли става дума.
          Ford Bronco II 2.9 V6
          Уаз 469Б
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
          0899846606

          Коментар


          • #6
            От: ДВИГАТЕЛ НА БРОНКО

            Да .
            Последно редактирано от Паджеровод; 17-01-14, 21:11.
            0877 877 297

            Коментар


            • #7
              От: ДВИГАТЕЛ НА БРОНКО

              Това е добре лично аз не мога да ти дам отговор на въпроса , но хубавото е че това е двигател на Скорпио , Сиера и Гренада и момчетата във форд форума мисля , че могат да отговорят ако някой не може тук.В посочената по долу тема има разни ръководства на руски може там да погледнете за отговорар има доста таблички с разни числа и други такива .Тъй като съм лаик на тема двигатели мога да помогна само с това .Надявам се да не ми се случва да отварям и аз двигател и да съм бил поне малко полезен


              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=70192 - първи пост третия посочен линк
              Последно редактирано от ilko_o; 16-01-14, 23:56. Причина: добавка
              Ford Bronco II 2.9 V6
              Уаз 469Б
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
              0899846606

              Коментар


              • #8
                От: ДВИГАТЕЛ НА БРОНКО

                Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                целта тук е при натискането повдигача да изпусне малко масло
                Яааааа каква умна машина.....

                Първоначално публикуван от Кърнаре - 75 Преглед на мнение
                .... каква е хлабината на клапаните .
                Няма хлабина. Ти ли ми звъня вчера със същия въпрос, или има мор по "Бронко"заврите ?
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: ДВИГАТЕЛ НА БРОНКО

                  Защо има на кобилиците болт с резба ?
                  Газ 69
                  Ford Bronko 2
                  0888 98 40 81

                  Коментар


                  • #10
                    От: ДВИГАТЕЛ НА БРОНКО

                    Първоначално публикуван от karnare 81 Преглед на мнение
                    Защо има на кобилиците болт с резба ?
                    Заради технологичните допуски, а и конструкторска школа........
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: ДВИГАТЕЛ НА БРОНКО

                      Първоначално публикуван от karnare 81 Преглед на мнение
                      Защо има на кобилиците болт с резба ?
                      Защото , както каза Калин09 са хидрокомпенсатори.Монтират се "издоени"-празни от масло.Ако работят изправно се саморегулират..В много от случаите няма нужда от прътове(повдигачи).
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ДВИГАТЕЛ НА БРОНКО

                        Дядо Владо е уважаван от мен съфоромник. Но не съм съгласен с неговото мнение. А както пише jeko47, че няма нужда от прътове(повдигачи), защо тогава са монтирани там. По тази логика всички двигатели с хидравлични повдигачи не би трябвало да имат луфт. А такива поне аз не съм срещал до сега. Все още ме интересува луфта на клапаните на бронко 2 - 2,9 л.
                        0877 877 297

                        Коментар


                        • #13
                          От: ДВИГАТЕЛ НА БРОНКО

                          Първоначално публикуван от Кърнаре - 75 Преглед на мнение
                          Дядо Владо е уважаван от мен съфоромник. Но не съм съгласен с неговото мнение. А както пише jeko47, че няма нужда от прътове(повдигачи), защо тогава са монтирани там. По тази логика всички двигатели с хидравлични повдигачи не би трябвало да имат луфт. А такива поне аз не съм срещал до сега. Все още ме интересува луфта на клапаните на бронко 2 - 2,9 л.
                          Ми където са намерили място конструкторите за разпределителния вал.Но тези са инженери , кво да ги праиме.
                          Разстоянието между разпредвал ,хидрокомпенсатор и кобилица не зависи от дължината на пръта(повдигача).Или поне пръта е така оразмерен в материал , дължина и диаметър , че твърдението да е вярно.
                          И твърдението ти , че нямат луфт (Вуздух , нали).Въздух нямат.Имат хлабина!Не може да има въздух-или са в маслена баня , или има маслоподаване през прътовете.
                          А за прътовете и хидрокомпенсаторите нямах точно този мотор предид.Само газоразпределението!
                          Последно редактирано от jeko47; 18-01-14, 01:08. Причина: абе...
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ДВИГАТЕЛ НА БРОНКО

                            Първоначално публикуван от Кърнаре - 75 Преглед на мнение
                            .....Все още ме интересува луфта на клапаните на бронко 2 - 2,9 л.
                            Казах ти - нямат. Стягаш болта докато докосне повдигача, и после още 0.5-1.5 оборот(на различни места го дават разлчно) това е.
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: ДВИГАТЕЛ НА БРОНКО

                              И аз си мислех за нещо подобно но го мислех с пластини за да стане по точно.
                              Газ 69
                              Ford Bronko 2
                              0888 98 40 81

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X